Digitalizáció a jó ügyek szolgálatában
Hogyan könnyítik meg a felhős alkalmazások a jó ügyekért dolgozó civil szervezetek munkáját? Hogyan tehetnek a civilek többet a céljaikért az okos alkalmazásokkal? Miként pörgethető fel az adománygyűjtés? Mitől lehet 21. századi egy civil szervezet? Ezekre a kérdésekre is választ ad a civilek digitalizációjának elősegítése, hatékonyságuk javítása érdekében indult tréningsorozat a Microsoft támogatásával létrejött Civil Tech Hub-ban. A képzés-sorozat nyitó rendezvényén a felhőmegoldásokkal és azok rugalmasságával 12 jó ügyekért dolgozó civil szervezet képviselője ismerkedhetett meg.
A fontos társadalmi célokért dolgozó civil szervezetek is hozzáférhetnek a hatékonyságukat segítő új technológiákhoz, ám ehhez a technológia mellett tudásra és inspirációra is szükség van. Ezért kezdődött kifejezetten a civil szervezetek munkatársaira szabott irodai hatékonyság képzéssorozat a Microsoft közreműködésével a Civil Tech Hub keretein belül. Az első képzési nap témáját a felhőszolgáltatások biztosította lehetőségek és gyakorlati tanácsok adták, a képzés teltház mellett zajlott. A Civil Tech Hub létrejöttét, valamint a képzés-sorozatot is a Microsoft Magyarország támogatta.
Miért jobb, ha a felhőből levelezünk, s ott tároljuk a közös dokumentumokat? Hogyan dolgozhatnak egyszerre többen ugyanazon az anyagon, számítógépről táblagépről vagy akár okostelefonról? Az Office 365-tel és a felhő alapú megoldásokkal ismerkedtek meg a civil szervezetek az első képzési napon. Megtudhatták azt, milyen szempontok szerint választhatják ki a szervezetükhöz legjobban illeszkedő csomagot, hogyan tehetnek különbséget az egyes liszenszek között és hogyan kezdhetik el a hatékony csapatmunkát. Olyan mindennapi dolgokkal is megismerkedhettek, mint a felhasználók hozzáadása és a különféle jogosultságok beállítása. A tréninget a KingSol, a Microsoft kiemelt partnere tartotta.
A Civil Tech Hub a szeptemberi képzési napot követően az év végéig havonta ad otthont ezeknek a képzéseknek, amelyekhez a Microsoft Magyarország szoftvereket, technológiát és szakmai támogatást nyújt. A munkafolyamat-orientált képzés olyan civileket érintő területekre is kiterjed, mint az önkéntesmenedzsment vagy az adománykezelés. A képzés fontos eleme a mobil munkavégzés és a hatékony csapatmunka, a tervezés és szervezés digitális megoldásai, valamint a projekt menedzsment.
„A digitális tudás és az új technológiák nemcsak a nagyvállalatok hatékonyságát javítják, hanem a jó ügyekért dolgozó civilekét is. A Microsoftnál felelősséget érzünk azért, hogy a világ vezető technológiai vállalataként mindenkinek megteremtsük a lehetőséget a legújabb technológiákhoz való hozzáféréshez” – mondta a képzéssorozat kapcsán Csanak Gabriella, a Microsoft Magyarország marketing- és operatív igazgatója.
„A Civil Tech Hub-ban szervezett tréningek kézzel fogható közelségbe hozzák a civilekhez a legújabb technológiai megoldásokat, így ők is lépést tudnak tartani a 21. századi csúcstechnológiákkal” – mondta Gerencsér Balázs, a NIOK Alapítvány igazgatója.
Kapcsolódó cikkek
- NetSuite-Deloitte szövetség: felhőalapú ERP KKV-knak
- Lemaradásban a biztosítási szektor a digitális átalakulásban
- A digitális tudás fejlesztése az egyik legnagyobb érték
- IBM-mel gyorsítják a digitális transzformációt Délkelet-Európa vezető pénzintézetei
- Az üzleti digitalizáció buktatói
- A Samsung és a Microsoft tovább bővíti együttműködését az egységes felhasználói élmény érdekében
- Digitalizál a HBM
- Influenszerek, gyermekreklámok
- Eltűnhet 2040-re a rák és a cukorbetegség?
- Élményekkel pörgethetik fel az üzletet a cégek
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Dreame négy új innovációt mutatott be a berlini IFA-n
A Dreame Technology, az innovatív háztartási készülékek gyártója Berlinben, az IFA technológia kiállításon mutatta be újdonságait, köztük a saját magát megemelő robotporszívót, a 360 fokos lézeres térképező funkciót, a minden kisállatszőrrel megbirkózó dupla kefés tisztítást, valamint az automatikus vízfeltöltő rendszert.
Világszerte elismert vezetőkkel indít úttörő mesterséges intelligencia szolgáltatást az EY Magyarország
Mesterséges intelligencia (MI, AI) tanácsadói központot hoz létre EY AI Confidence elnevezéssel az EY Magyarország. A terület élén az MI területének két globálisan is kiemelkedő alakja áll: Erik Slooten vezető partner és Dr. Tilesch György vezető MI-szakértő. A bejelentett központ a hazai és a Közép-Kelet európai vállalatoknak, valamint a közszférának átfogó MI-megoldásokat szolgáltat, beleértve a stratégiaalkotást és technológiai megvalósítást is.
Átadták Magyarország leghatékonyabb piaci alapú naperőművét Szihalmon
A sikeres próbaüzemeket követően elindult és a mai napon ünnepélyes keretek között átadásra került a heves vármegyei Szihalmon hazánk legmodernebb és egyben legnagyobb termelési hatékonyságú naperőműve. A 69 MWp teljesítményű erőmű telepítési célja is rendhagyó: a Solar Markt és a Green Cloud együttműködésében megvalósult beruházás az első olyan naperőmű Magyarországon, amelyet kifejezetten azért építettek, hogy a hazai vállalatoknak biztosítson zöldáramot, ezzel segítve a karbonkibocsátásuk csökkentését célzó zöld átállásukat. Az ünnepélyes rendezvényen beszédet mondott többek között Lantos Csaba, energiaügyi miniszter és Mécs Imre, a Solar Markt Csoport elnöke, a Green Cloud alapítója, társtulajdonosa.