Magyarok pörgetik fel az eurázsiai startup ökoszisztémákat
A magyarországi MeOut Csoport szervezi az eurázsiai régió legjelentősebb startup eseményét november 28-29. között Tbilisziben. Georgia fővárosában 20 kategóriában adják át az EuroAsian Startup Awards győzteseinek az elismeréseket; szerveznek emellett iparági találkozót edukációs céllal és kiemelkedő hazai startupok bevonásával HackMeOut néven 100 fős hackathont. A mintegy 40 fős magyar delegáció jelenléte új lendületet adhat a magyar és az eurázsiai startup ökoszisztémák közti együttműködéseknek. A kétnapos eseményre több mint 14 országból mintegy 400 iparági szereplőt várnak.
A MeOut Csoport által elindított EuroAsian Startup Awards az első szervezet, amely Budapest központtal egy olyan gazdasági hidat hozott létre, amely egységes régióba szervezi Örményország, Azerbajdzsán, Fehéroroszország, Georgia, Moldova, az Orosz Föderáció, Ukrajna és Törökország startup ökoszisztémáit; valamint lehetőséget teremt ezen országok szereplői, illetve Magyarország és az Európai Unió közti innovációs együttműködések fokozására.
“A MeOut Csoport az EuroAsian Startup Awards létrehozásával nem csupán útjára indította a régió legjelentősebb startup versenyét, hanem egy 300 millió fős gazdasági régiót kovácsolt össze. Célunk, hogy ezt a jelentős potenciállal rendelkező piacot és szereplőit becsatornázzuk a magyar és az európai uniós piacokon keresztül a nemzetközi vérkeringésbe. Ennek egyik lépéseként Magyarországon egyedülálló módon egy közel 50 főből álló innovációs csapatot delegálunk a EuroAsian Startup Awards regionális döntőjére, Tbiliszibe. Így biztosítjuk, hogy a résztvevők minőségi szakmai tartalomhoz kapjanak hozzáférést és lehetőséget teremtünk a további kapcsolatépítésére, konkrét együttműködések kialakítására” - fogalmazott Sándor Attila, a MeOut Csoport alapítója és elnöke.
A EuroAsian Startup Awards döntőjét 8 helyi díjátadó előzte meg, amelyekre közel 3000 startup és ökoszisztéma szereplő (szabadúszók, befektetők, inkubátorok, közösségi irodák stb.) nevezett. Közülük került ki a több mint 100 helyi győztes. Őket olyan kategóriákban ismerték el, mint például “az év alapítója”, “az év női vállalkozója”, vagy “az év legjobb adat alapú startupja”. Közülük kerül ki a 20 regionális győztes november 29-én.
A díjátadó lehetőséget kínál arra, hogy a régió már meghatározó vagy még csak feltörekvő szereplőit összehozza. Ezzel egy olyan platform jön létre, amely kiváló lehetőséget biztosít a startup ökoszisztéma szereplőinek a kapcsolatépítésre, konkrét együttműködések kialakítására.
Különösen azért is, mert a regionális győztesek bejelentésén túl számos kísérőeseményre is sor kerül. HackMeOut néven egy 24 órás hackathon részeként 12 ország mintegy 80 fiatalja keres konkrét IT megoldásokat előre meghatározott üzleti kihívásokra, továbbá panelbeszélgetések részeként regionális és globális ökoszisztéma szereplők beszélgetnek innovációs trendekről, együttműködési lehetőségekről, kihívásokról.
A magyar delegációt a MeOut Csoport csapatán kívül a Global Startup Awards, a TechEmbassy, az INPUT program, a Start It Up, a MindTech, a Rendi, a RocketShepherd, a HubHub, a Capturly, a Cyex és a GYEEK Club képviseli.
Kapcsolódó cikkek
- Vállalkozási ötletek kerestetnek
- Sikeresen mutatkoztak be a magyar startupok az ázsiai fintech csúcstalálkozón
- A Hiventures ismét felrázta a régiós startup ökoszisztémát
- Elindult az innovatív egyetemisták startup képzése
- A startupok jelentős része már prototípussal is rendelkezik
- Harmadik alkalommal is megrendezik a régió legnagyobb startup eseményét Budapesten
- A Fujitsu startup-akcelerátor programot indít Európában
- Egy ígéretes startup a fejlesztők kiválasztásának mestere
- Nemzetközi piacra lépési lehetőséghez jutnak magyar tudományos technológiai vállalkozások
- Újabb két magyar startup került az európai egészségügyi innováció élvonalába
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Magyar siker a látássegítő eszközöket fejlesztők nemzetközi versenyén
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Karának EyeRider csapata elnyerte az első helyet a 2024-es Cybathlon Vision Assistance kategóriájában.
Videojáték és e-sport kutatás 2024
Az e-sport hazai ismertsége és népszerűsége folyamatosan növekszik, a felnőtt magyar lakosság háromnegyede hallotta már a kifejezést, és 1 millió fő játszik is heti szinten e-sport játékkal – derült ki a Reacty Digital és a HUNESZ 2024-es videójáték és e-sport kutatásából. A bázis növekvő méretének köszönhetően a kapcsolódó költések összege is növekedett, éves szinten elérte a 80 milliárd forintot. Egyre több e-sport játék jelenik meg okostelefonra is, ami 2024-ben már érzékelhető hatással van a videójátékozási szokásokra.
Robotkutyákat tesztel a Boxy fulfillment logisztikai központ
A Boxy fulfillment szolgáltató hosszútávú technológiai fejlesztési projektjének keretében pilot programot indított a négylábú robotok e-kereskedelemben történő alkalmazási lehetőségeinek felmérése érdekében. A kísérlet célja, hogy feltérképezze a robotikában rejlő rugalmasság és autonómia olyan aspektusait, amelyek hozzájárulhatnak az e-kereskedelmi logisztika hatékonyságának növeléséhez, valamint a vásárlói és munkavállalói élmény javításához.
Együttműködik az ABB és a Zumtobel Csoport
A globális technológiai piacvezető ABB és az ausztriai székhelyű, a professzionális világítási megoldások terén világelső Zumtobel Csoport bejelentette, hogy stratégiai partnerségre lép. Céljuk az intelligens épületmegoldások és az egyenáramú (DC) ipari termékalkalmazások fejlesztése. Az együttműködő felek azt tervezik, hogy a fenntartható épületek számára integrált, intelligens megoldásokat kínálva jelentős hozzáadott értéket teremtsenek a kereskedelmi, ipari és intézményi szektorban tevékenykedő ügyfelek számára.
A Telekom ügyfelei számára már minden budapesti metróvonalon elérhető az 5g szolgáltatás
A Telekom november 11-étől az összes budapesti metróvonalon elérhetővé tette az 5G hálózatot ügyfelei számára, amelyet 5G-képes készülékkel és mobilinternet-szolgáltatással tudnak igénybe venni.