A Csillagok háborújának Halálcsillaga megoldaná az emberiség energiaigényét egy időre
Az E.ON kiszámította: ha a Csillagok háborújának Halálcsillagát napelemekkel borítanák be, az 2,5 milliárd háztartás energiaellátását tudná biztosítani, megoldva egy jó időre az emberiség energiaszükségletét a Földön.
December 19-től látható a mozikban a Csillagok háborújának legújabb és utolsó része, hogy a Skywalker saga lenyűgöző befejezésében új legendák születhessenek, és megvívhassák a végső csatát a szabadságért.
Az a hatalmas fotovoltaikus rendszer, amelyet Kína a század közepére szándékozik keringési pályára állítani várhatóan több gigawatt villamos energiát szolgáltat majd, és amelyet a tervek szerint mikrohullámok formájában továbbítanak majd a Földre. Ez azonban mind semmi ahhoz képest, amennyi energiát a Star Wars híres Halálcsillaga tudna termelni, ha napelemekkel borítanák be a felületét.
A Csillagok háborúja történetének első részében annak a hatalmas harci állomásnak az átmérője körülbelül 160 km. Ha a Birodalom a Halálcsillag naphoz legközelebb oldalát használná energiatermelésre, akkor körülbelül 40.000 km²-es lenne ennek a hasznosítható felülete. Ebben már természetesen figyelembe vettük a karbantartási és szellőztető aknák, valamint a védelmi rendszerek által felhasznált felületet is.
Napenergia-szakértőink számítása szerint a kiváló minőségű E.ON Solar modulok az egyenként kb. 1,75 m²-es felületükkel és 171,4 MWp / km²-es villamos teljesítményükkel ezen a felületen körülbelül 6,8 terawatt teljes termelési kapacitást eredményeznének. Ha a modulok a nap 24 órájában a nap felé fordulnának, akkor az előállított energia elegendő lenne 2,442 milliárd földi háztartás energiaellátására is (legalábbis amelyeknek az éves fogyasztása 2500 kWh).
De ez még nem minden. Az űrsaga harmadik részében a birodalmi mérnökök ismét túlszárnyalták korábbi önmagukat, és az új harci állomást 900 kilométeres átmérőjűre növelték. A fenti feltételekkel az új Halálcsillag akár 218.000 terawattnyi energiát is termelhetne, ami így körülbelül tízszerese lenne a Föld teljes mai energiaigényének.
Így számításaink szerint még az Erő rossz oldala sem állhatna a napenergia optimális kihasználásának útjába. A Solar szakértőknek azonban nyilván oda kellene figyelniük a napelemes modulok teljesen fekete színben való megjelenítésére, biztosítva az Erő sötét oldalának tökéletes márkaarculatát. Így egész biztos még maga az Uralkodó is nyitott lenne a megújuló energiák használatára.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB támogatja az ázsiai csendes-óceáni térség tisztaenergia-projektjét
- Jó ütemben halad az Audi Hungaria napelemparkjának telepítése
- Magyar siker a zöld innovációs versenyen
- Naperőműben termelt áramból fűtik hátrányos helyzetű, gyermekes családok házait Tiszabőn
- Az ABB technológiája biztosítja a Burdzs Kalifa felhőkarcoló megbízható energiaellátását
- Elképesztő exportsiker: magyar cég megoldása támogatja a lett és észt gázpiac összevonását
- Az óraátállításon túl: így is spórolhatunk az energiával
- Magyar művész nyerte a Berlini Fényfesztivál fődíját
- Ausztria történetének eddigi legnagyobb hálózatbővítésében vesz részt az ABB
- Díjat nyert az E.ON EnergiaKaland programja
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megjön-e időben a karácsonyi ajándék?
A logisztikai cégek és az őket támogató ügyfélszolgálatok az év legsűrűbb napjaira készülnek. A következő hónapokban az év elejéhez képest többszörösére ugrik a megrendelések és ezzel együtt az ügyfélmegkeresések száma is. Hogyan lehet minderre felkészülni és hogyan segíthet az élsport példája abban, hogy egyetlen ügyfél se maradjon elégedetlen? Erről szól a Konecta nyilvános üzleti reggelije.
Valóban csak az elektromos autókon múlna a fenntartható közlekedés?
Stabilizálódni látszik a cégautóflotta-piac, az új autók beérkezése újra a régi ütemben zajlik, a folyamatosan emelkedő bérleti díjak azonban továbbra is kihívást jelentenek a cégeknek. Ennek ellenére a vállalatok is nyitnak az adott esetben drágább elektromos autók felé, de a céges flotta összeállítását még mindig a státusz és a pozíció határozza meg a valós használati igények helyett.
Kiderült, hol helyezkednének el leginkább az egyetemi hallgatók
A mérnöki és technológiai iparágban helyezkedne el legszívesebben az egyetemi hallgatók többsége a diploma megszerzése után, derült ki az 56. Műegyetemi Állásbörze szervezői által készített kutatásból. A válaszadók háromnegyede főként nemzetközi cégeknél dolgozna, de a kitöltők közel fele a magánszektort is megjelölte ebben a kérdéskörben. A felmérésből az is kirajzolódott, hogy melyek a legnépszerűbb cégek a jövő munkavállalói számára.