Új tagok a Közszolgálati Testületben
Csütörtökön eldőlt, mely szervezetek képviselői alkotják a közmédia társadalmi felügyeletét ellátó Közszolgálati Testületet március 31-től. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) felhívása nyomán a tizenöt fős grémium hat helyére harminc civil jelölő szervezet jelentkezett, kilenc szervezet pedig automatikusan delegálhatott tagot.
Február 27-én megállapította az NMHH, kik lesznek a Közszolgálati Testület új tagjai. Mivel három kategóriában csupán egy-egy szervezet jelentkezett, így a Kisvárosok Szövetsége képviseli Magyarország települési önkormányzatainak szövetségeit, szervezeteit, a Nagycsaládosok Országos Egyesülete a családok érdekeit védő magyarországi szervezeteket, valamint az Országos Nemzetiségi Önkormányzatok Szövetsége Egyesület a magyarországi nemzetiségek országos önkormányzatait.
A fogyatékkal élők érdekvédelmi szervezetei kategóriában a három jelentkezőből ketten nem feleltek meg a regisztráció követelményeinek, így innen a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége képviselője került be a testületbe. A szomszédos államok magyar kulturális, valamint a magyarországi kulturális szervezetek kategóriákban a tizennégy, illetve tíz társadalmi egyesület előzetesen, kategóriánként egy-egy közös delegáltat állított.
Az egy csoportba tartozók közül csak egy szervezet jelölhetett tagot a Közszolgálati Testületbe. Több érvényes jelentkezés esetén, kategóriánkénti közös megállapodás hiányában az NMHH sorsolással dönti el, hogy melyik szervezet jelöltje delegálható, erre azonban idén nem volt szükség.
A médiatörvény alapján automatikusan delegálhat egy-egy főt a Magyar Tudományos Akadémia, a Magyar Katolikus Egyház, a Magyarországi Református Egyház, a Magyarországi Evangélikus Egyház, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége, a Magyar Olimpiai Bizottság, a Magyar Rektori Konferencia, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara és a Magyar Művészeti Akadémia.
2017-ben a hat, felhívásra nyitott kategóriából ötben a Kisvárosok Szövetsége, a Nagycsaládosok Országos Egyesülete, a Vakok és Gyengénlátók Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Egyesülete, a Kolozsvári Magyar Diákszövetség és az Arany János Alapítvány küldhetett egy-egy tagot a testületbe, míg a magyarországi nemzetiségek országos önkormányzatainak kategóriában nem volt érvényes jelölés.
A Közszolgálati Testület ellátja a közszolgálati médiaszolgáltató feletti társadalmi felügyeletet és ellenőrzi a közszolgálatiság érvényesülését. A grémium megbízatása három évre szól, elnökét saját tagjai közül választja. A testület tagjainak március 31-étől hatályos listája itt található: http://nmhh.hu/cikk/210490/Tajekoztato_a_Kozszolgalati_Testulet_uj_tagjairol
Kapcsolódó cikkek
- A bosszúpornótól a virtuális valóságig: elindult a Gyerekaneten.hu
- A Való Világ miatt büntetett a Médiatanács
- NMHH Médiatanács: közel 75 millió forintból készíthet műsorokat huszonöt helyi és körzeti rádió
- Megjelent az NMHH 2020-as felügyeleti terve
- Médiatanács: 166 millió forint támogatás közösségi rádiók és televíziók rezsiköltségeire
- Szülőknek szóló weboldalt készít az NMHH a biztonságosabb internetezés támogatására
- Vidéki kereskedelmi rádiós pályázatokat hirdetett a Médiatanács
- A három legnépszerűbb rádiót négymillió ember hallgatja
- Három vidéki rádiós frekvenciára lehet pályázni
- További öt évig szólhat a debreceni Magyar Katolikus Rádió
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az LG és a Mo-Sys közösen fejleszti megoldásait a virtuális produkciós stúdiók számára
Az LG Electronics (LG) bejelentette, hogy részesedést szerzett a virtuális gyártási megoldások és a kamerarobotika piacvezető fejlesztőjeként ismert Mo-Sys Engineeringben (Mo-Sys). A stratégiai korai fázisú befektetés és partnerség bővíti az LG képességeit a virtuális gyártási és műsorszórási technológiai szegmensekben, és lehetővé teszi, hogy a vállalat kifinomult hardver- és szoftveralapú megoldások átfogóbb kínálatát nyújtsa.
Hogyan alakítják át az AI PC-k a vállalati IT-rendszereket?
A beépített mesterséges intelligencia funkciókat tartalmazó személyi számítógépek piaca elképesztően gyors ütemben nő, amivel a vállalatoknak is lépést kell tartaniuk a hatékony és sikeres működés érdekében.
Korlátlan internetet ad a Yettel az árvízhelyzet miatt
A Yettel az árvíz elleni védekezést segítve úgy döntött, hogy öt napra ingyenes korlátlan adatkeretet biztosít ügyfelei számára.
Árvízkezelés: közös válságtérképet használ Csehországban a lakosság és a katasztrófavédelem
Csehországban ezekben a napokban nagyon hasonló az árvízhelyzet, mint hazánkban: van, ahol már intenzíven védekezni kell, máshol még csak készülnek a közelgő árhullámra. A helyzetre reagálva a Munipolis, a cseh önkormányzatok és lakosság közötti kommunikáció vezető, Magyarországon is jelen lévő platformja bevezetett egy új, katasztrófatérkép nevű funkciót. Ezt a lakosok és az önkormányzatok mellett a válságkezelő csapatok és a különböző vonuló szolgálatok (mentők, tűzoltók, rendőrség, katasztrófavédelem, önkéntesek, de akár a hadsereg) is folyamatosan látják és nyomon tudják követni. Az alkalmazást Magyarországon is több, az árvíz által veszélyeztetett település használja, így hazánkban is gyorsíthatja a lakosság és az önkormányzatok közötti információcserét a következő napokban.
Véglegessé vált a Kulcs-Soft cégformaváltása
A rendkívüli közgyűlés határozata értelmében néhány hónapon belül zártkörű részvénytársaságként folytatja működését a Kulcs-Soft.