Rekordszámú pályázat érkezett az MVM EDISON startup verseny 2020-ra
Negyedik alkalommal hirdette meg az MVM Csoport az EDISON startup versenyét, amelyre minden várakozást meghaladva, rekordszámú, 220 pályázat érkezett. A kezdeményezés célja, hogy az újító ötletek megvalósulásához szakértői segítséget és akár befektetést is nyújtson, felkutatva a jövő legígéretesebb, kreatív, piacképes fejlesztéseit. Az innovatív ötletek közül rangos szakmai zsűri választotta ki a legjobb 8 pályázó csapatot, akik a második forduló komplex, nyolchetes képzési programjában vesznek majd részt. A pandémiás helyzetre tekintettel a képzéseket online szervezik meg, 2020. április 6. és május 19. között.
A csapatok a képzés során betekintést nyerhetnek a startupok világába, megismerhetik az ott használatos nyelvet és kifejezéseket, üzleti, kommunikációs ismereteket, készségeket sajátíthatnak el. A szakértői mentorprogram célja, hogy segítséget nyújtson az ötlet továbbfejlesztésében, piacra vitelében. A legígéretesebb ötleteket az MVM Csoport inkubátor cége, a Smart Future Lab Zrt. (SFL) csapata segíti, hogy ötleteik befektetésre érett, „startup-ready” termékekké, szolgáltatássá nőhessék ki magukat.
A verseny idén számos új kategóriával bővült: így a jövő energetikáját meghatározó innovációk mellett a jövő otthonaira, városaira, a digitális infrastruktúrára, illetve a pénzügyeket forradalmasító fintech megoldásokra vonatkozó innovációkkal is nevezhettek a fejlesztők. Az MVM Csoport az országhatárokon belülről és kívülről is várta a magyar állampolgárok jelentkezését, startupok, spinoffok, kis- és középvállalkozások, valamint felsőoktatási hallgatók és magánszemélyek innovatív ötleteit.
A döntősök között szerepel a Charge 'n Roll elektromos autók akkumulátorát megosztó alkalmazása, a Project Heline zöld energiát demokratizáló megoldása, a Rollin Technologies indukciós rollertöltői, a Solar DAO megújulós befektetéseket ösztönző platformja, a Kőmérő napelemek helyét optimalizáló szoftvere, a Walk'2'Watt mozgási energiával töltő telefontokja, az AiVenture recepciókat automatizáló megoldása, illetve a PiggyBanx újgenerációs pénzügyi alkalmazása.
A képzési programot követően a nyolc csapat a döntőben, szakmai zsűri előtt mutathatja be projektjét, az első három helyezett sorrendje a csapatok pitchelése alapján alakul majd ki. A korábbi gyakorlattól eltérően idén első, második és harmadik helyezettet is hirdet majd a zsűri. Az első három helyezett csapat három, kettő, illetve egymillió forint támogatást kap, mindhárom csapat részt vehet a Lisszabonban megrendezett Web Summit 2020 rendezvényen, illetve nyertes csapatok minden tagja egyéves LinkedIn Premium Business előfizetést is kap. A legjobbaknak emellett a későbbiekben esélye lehet egy, legfeljebb 50 millió forint értékű magvető befektetés elnyerésére az MVM Csoport inkubátor cége, az SFL részéről.
Az MVM EDISON 2020 döntősei:
Charge 'n Roll
A két fős csapat ötletének a lényege az elektromos autók akkumulátorában tárolt energia közösségi alapon történő megosztása mobilapplikáció segítségével. Szerintük a közlekedési eszközök fejlődését az infrastruktúra fejlődésének is le kell követnie és a töltőállomások kiépítését is meg kell oldani. Erre kínál megoldást a Charge 'n Roll.
Project Heline
Az újító pályázatot két gimnáziumi barát találta ki, a mérnöki és üzleti tanulmányokat végzett pályázók koncepciójának lényege a zöld energiához való hozzáférés demokratizációja egy digitális peer-to-peer platform segítségével.
Rollin Technologies
A csapatot két gyerekkori barát alkotja, akik ötletükkel indukciós töltőállomásokat szeretnének megvalósítani a napjainkban egyre elterjedtebb elektromos rollerek számára.
Solar DAO
A következő középdöntős pályázat a Solar DAO nevet kapta, ami egy decentralizált autonóm organizáció, amely blockchain technológiával teszi lehetővé a legapróbb befektetést megújuló energia projektekbe. A crowdfundinghoz hasonló elven működő demokratikus befektetési alap a solar energiatermelés adaptációját hivatott gyorsítani.
Kőmérő
A Kőmérő Kft. tagjai már két éve dolgoznak együtt különböző térinformatikai projekteken, a csapat egyik tagja fotogrammetriai szakember és 3D modellező, másikuk pedig adatbázis- és szoftverfejlesztő. A „MyEnerGIS” szolgáltatás a térinformatika eszközpalettáját felhasználva optimalizálja a napelemek telepítésének helyét. A „MyEnerGIS” a jövőbeli felhasználóknak információt nyújt olyan kérdésekben, mint például: Hova érdemes napelemet telepíteni? Megérné napelemet felszereltetni? stb.
Walk'2'Watt
A csapat alapkoncepciója egy olyan telefontok kifejlesztése, amely felhasználói beavatkozás nélkül képes okostelefonok töltésére. A speciális műanyagból készült tok a mozgás és a használat közben keletkező súrlódási energiát alakítja át elektromos árammá, amely a tokban elhelyezett Li polimer alapú akkumulátoron keresztül a telefon folyamatos töltését biztosítja.
AiVenture
Az AiVenture csapat 2017 októberében kezdett el együtt dolgozni, akkor személyre szabott chatbotokat fejlesztettek, ezzel a tapasztalattal kezdtél el a saját termékük fejlesztését. Mára létrehozták „Amandát”, az operációs rendszert, amit speciálisan irodák és hotelek, azaz recepciókon történő feladatok automatizálására találtak ki.
PiggyBanx
A csapat egy olyan applikációt dolgozott ki, ami segít az embereknek pénzt megtakarítani. A megtakarítást senki sem szereti, így létrehozták „Piggy-t” a virtuális malacperselyt. Piggy megoldást ad a rendszeres napi szintű megtakarításokra, ráadásul az élmény egy új szintre emelkedik a bankolásban.
A verseny további alakulása és a végső megmérettetés időzítése a https://mvmedison.hu/ weboldalon és az MVM EDISON Facebook-oldalán (https://www.facebook.com/mvmedison/) követhető nyomon.
Kapcsolódó cikkek
- 30 millió forintot fektet a MOL a fenntartható jövőbe országszerte
- Újra gyűjthetőek a "Városmarketing gyémántok"
- Március 6-ig lehet pályázni a Vodafone Digitális Díjra
- Ismét elismerik a legjobb fenntarthatósági kezdeményezéseket
- Médiatanács: 166 millió forint támogatás közösségi rádiók és televíziók rezsiköltségeire
- Kibővült kategóriákkal várja az innovációkat az MVM EDISON startup verseny
- Vidéki kereskedelmi rádiós pályázatokat hirdetett a Médiatanács
- Biztonságos Internet Nap 2020
- Kihirdették a „Digitális Esély 2019” pályázat nyerteseit
- Megvan az év digitális tanári csapata
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Női példaképek a digitális gazdaságban
Harmadik alkalommal díjazták a 40 év feletti női példaképeket a digitális gazdaság területén, a pályázatot az IVSZ – Digitális Vállalkozások Szövetsége és a Women in Technology Hungary Egyesület (WiTH) hirdette meg. A díjra gazdasági társaságok és különböző szervezetek jelölték azokat a női kollégáikat, akik kiemelkedő eredményeikkel és munkásságukkal hozzájárulnak a digitális gazdaság és technológia fejlődéséhez. Ezzel nemcsak az ő tevékenységüket ismerik el, hanem azt is, hogy példaképként szolgálhatnak a fiatalabb generáció számára, és bemutathatják a 40 év feletti női munkavállalók értékeit és lehetőségeit. Az "Inspiráló női vezetők" kategóriában Rakó Ágnes, a KPMG tanácsadási üzletágának társvezetője nyerte el a díjat.
Új pályázati lehetőségek a televíziós műsorkészítők számára
A Médiatanács március 11-i döntésének eredményeként ismét elérhetővé válik a pályázati lehetőség a televíziós műsorkészítők számára. Az ülés során a testület egy médiaszolgáltatót bírságolt meg burkolt kereskedelmi közlemény közzététele miatt, és további eljárásokat indított médiafelügyeleti hatáskörében. Az NMHH egy külföldi társhatóságtól is kedvező választ kapott egy műsorszám korhatár-besorolásával kapcsolatos jelzésére.
Digitális fejlődés az iCentre segítségével – Pályázat általános- és középiskoláknak
Indul az iSkola pályázat, amelynek keretében egy iskolai intézmény nettó 2 000 000 forint értékben kaphat oktatási célra felhasználható termékeket és szolgáltatásokat az iCentre kínálatából.
Rekordszámú nevezés és kreatív megoldások az „Az Év Honlapja 2024” versenyén
A 2024-es „Az Év Honlapja” pályázatot rekord számú nevezés, innováció, technológiai újítások és kreativitás jellemezték. Az esemény immár 23. alkalommal emelte ki a digitális marketing legjobbjait. A Magyar Marketing Szövetség és az Internet Marketing Tagozat által szervezett versenyre összesen 329 pályázat érkezett, melyek közül a szakmai zsűri 90-et díjazott 30 kategóriában. Az „Az Év Honlapja Abszolút Díjat” idén a „Sound of Mátra” projekt nyerte el, míg az Internet Kultúra Fővárosa díjat ismét Debrecen Megyei Jogú város kapta.
Jövőformáló diákok: Megvannak a Megoldások a holnapért továbbjutói
A szakmai zsűri kiválasztotta a Samsung és az EdisonKids által ötödik alkalommal meghirdetett Megoldások a holnapért verseny legjobb 50 diákcsapatát. Az idei témák – a Közösség, az Egészség és a Fenntartható jövő – iránt összesen 241 diák jelentkezett kreatív pályázattal az ország különböző részeiről. Az előző évekhez képest a továbbjutó diákok és tanáraik idén még több tudással és kompetenciával gazdagodhatnak a frissített program keretében, hogy a következő hetekben megvalósíthassák jövőt formáló ötleteiket.