Az átalakult hétköznapokra keres innovatív ötleteket a Startup Campus

forrás: Prím Online, 2020. március 30. 12:39

Idén tavasszal virtuálisan indítja el a győri Széchenyi István Egyetemmel közös inkubációs programját a Startup Campus és az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures. A képzés végén 20 milliós befektetést is szerezhetnek azok a Győr térségi innovátorok, akik a világjárványban megváltozott hétköznapokra kínálnak megoldásokat vagy egyéb innovatív ötleten, prototípuson dolgoznak.

A győri Széchenyi István Egyetemmel közös UNI Győr Startup Program powered by Hiventures & Quantum Leap programra már nem csak egyetemisták, hanem minden innovátor jelentkezését várják. A szervezők kiemelten a járványban megváltozott hétköznapokra választ adó megoldásokat várják, de a korábbi évekhez hűen továbbra is bármilyen más innovatív ötlettel is lehet jelentkezni.

 

Az öt-ötalkalmas virtuális képzések során a résztvevők megismerhetik egy startup indulásához szükséges elméleti és gyakorlati alapokat, olyan témákat érintve, mint a csapatmunka, az üzleti modell felállítása, a pénzügyi terv készítése, vagy éppen a versenytársak feltérképezése és a piacra lépés startégiája. Emellett egyéni mentorálásban és pitchtréningen vesznek majd részt, ami felkészíti őket a programot záró Demo Day-re, befektetési ülésre.

 

 

Az UNI Győr Startup Programtól azt remélik a szervezők, hogy segíteni fog a térségben élő és a járványügyi helyzet miatt újrakezdésre kényszerülőknek is elindítani a saját startupjukat. A képzés végén pitchelő csapatoknak a Quantum Leap és a Hiventures befektetői adnak visszajelzést, a legígéretesebb projektekre pedig 20 millió forintos befektetési ajánlatot. „A megváltozott körülményekben kiemelt jelentősége lehet az innovációnak, hogy új megoldásokkal reagáljunk. Válság idején nagy számban születnek disztruptív technológiák, előremutató megoldások. Partnereinkkel saját lehetőségeinkhez mérten a hazai innovátorokat, ötletgazdákat és új cégek, munkahelyek létrejöttét szeretnénk támogatni” – összegzett Kovács Zsolt, a Startup Campus ügyvezetője.

 

A Startup Campus és a Hiventures egyetemi programjai már számos startup indulását segítették, csak a tavaly őszi szemeszter győri és budapesti képzésein 7 startup kapott egyenként 15 millió forintos befektetési ajánlatot.

 

A képzések nyitottak minden innovátor számára, jelentkezni egy skálázható, innovatív ötlettel és egy minimum kétfős csapattal lehet április 2-ig. 

 

További részletek és jelentkezés itt érhető el: https://www.startupcampusuniversity.hu

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Digitális egészség új szintre emelve

A Samsung Electronics Magyarország, a világ legnagyobb okostelefon- és fogyasztói elektronikai gyártójának hazai képviselője, stratégiai együttműködésre lép a Doktor24-gyel, Magyarország egyik vezető egészségügyi szolgáltatójával. Az együttműködés célja a magyarok egészségének és jóllétének javítása olyan digitális funkciók és személyre szabott orvosi szolgáltatások kombinációja révén, amelyek célzottan a metabolikus szindróma megelőzésére és kezelésére irányulnak.

2024. szeptember 10. 20:39

NMHH-kutatás: a gyakori tiktokozás ronthatja az álhírfelismerési készségeinket

Minél gyakrabban tiktokozik valaki, annál kevésbé képes felismerni az álhíreket – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) friss tanulmánya, amely kérdőíves felmérések és interjúk alapján vizsgálta a 13–25 év közötti fiatalok TikTok-tartalmak általi befolyásolhatóságát, valamint képességüket a kritikus gondolkodásra és az álhírek felismerésére a közösségi médiában.

2024. szeptember 10. 18:55

Az Artec 3D bemutatja két legújabb 3D szkennerét

Az Artec 3D bemutatta első, markerekre támaszkodó kézi lézerszkennerét, az Artec Pointot, amellyel egyértelmű célja jobban betörni az ipari metrológia területére. Ezzel egyidőben a markerek nélkül dolgozó 3D szkenner portfóliója is frissült a Spider kézi szkennerek legújabb, ultramagas felbontású generációjával, az Artec Spider II-vel.

2024. szeptember 10. 17:08

Itt az ideje, hogy tisztán lássák az érintett vállalatvezetők az SAP S/4HANA átállást

Ügyfelek és partnerek bevonásával készített kutatást az SAP Hungary az SAP S/4HANA átállás magyarországi helyzetéről, tanulságairól, várakozásairól, hogy felhívja a figyelmet a korábbi vállalatirányítási rendszerek támogatásának 2027 végén lejáró határidejére. 

2024. szeptember 10. 15:26

Ma indul a Sakkolimpia: a magyar férfiválogatott kapitánya civilben is kamatoztatja sakktudását

A sakk számos olyan készséget fejleszt, amelyek a pénzügyi világban is kamatoztathatók. E szinergia kiváló példája Ács Péter sakknagymester, korábbi olimpiai ezüstérmes és magyar bajnok sakkozó, a budapesti Sakkolimpiára készülő magyar férfiválogatott kapitánya, aki civilben a világ egyik vezető pénzintézeténél, a Morgan Stanley budapesti irodájában dolgozik kockázatelemzőként. Munkája során számos párhuzamot fedezett már fel a sakk és a globális pénzügyi folyamatok kockázatelemzésben zajló munka között.

2024. szeptember 10. 13:40

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Belföldön az elmúlt 2 évben megduplázódott a nyári adatforgalom

2024. szeptember 9. 13:10

Megújult fizetési felülettel erősíti tovább pozícióját az online fizetési piacon a Barion

2024. augusztus 25. 15:34

Indul az Azonnali Fizetési Rendszer 2.0

2024. augusztus 14. 10:27

Már több, mint 1,2 milliót lopnak el egy-egy család számlájáról a csalók

2024. augusztus 13. 12:03