Már online is elérhető a „DIGITÁLIS GALAXIS” című kötet

forrás: Prím Online, 2020. április 25. 11:47

A szervezet honlapjáról (www.gyermekmento.hu) letölthető kötet az 1997-2017 közötti Médiakonferenciákhoz végzett alapkutatásokat foglalja össze, ismerteti, és húsz év médiahasználati tendenciáit elemzi. A KOBAK könyvsorozat 11. kötete a 2017-es konferenciára készült el. 

A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat tájékoztatási és információs programja keretében 1997 és 2019 között tíz többnapos médiakonferenciát rendezett. Az alkalmanként 70-90 előadó – médiaszakemberek, kutatók, pszichológusok, pedagógusok, jogászok stb. – a felhasználók, a tartalmak és a jogi szabályozás felől közelítették meg a mindenkori médiahasználat aktuális változásait. 

 

A médiakonferenciák előadásait a Gyermekmentő ’KOBAK’ című könyvsorozatában jelentette meg. A 20 év (1997-2017) médiahasználati trendjeit ismertető „Digitális Galaxis” című tanulmány ennek a sorozatnak a 11. kötete. A kiadvány szerzői és szerkesztői Antalóczy Tímea, Danó Györgyi, Kósa Éva és László Miklós. 

 

 

A Gyermekmentő Szolgálat ezen kívül, mint az Európai Unió Safer Internet Programjának magyarországi tudatosságnövelő központja és konzorciumvezetője, a gyermekek, szülők és tanárok felvilágosítását, a biztonságos internet program népszerűsítését tűzte ki célul. Szeretné elérni, hogy az országban minél több internethasználó böngészhessen biztonságos körülmények között, illetve, hogy probléma esetén az érintettek tudják, kihez fordulhatnak. Célja, hogy egyszerre hívjuk fel a figyelmet az interneten leselkedő veszélyekre, és teremtsük meg azok orvoslásának, illetve a segítségnyújtás lehetőségét.

 

A szervezet a program keretében 2009 óta 5 internetkonferenciát rendezett. 

 

Az idei kétnapos internetkonferencia tervezett időpontja 2020. szeptember 29-30., helyszíne a Magyar Tudományos Akadémia. A programot az Európai Unió Safer Internet Programja támogatja.  

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Hogyan fűti a Mikulás házát a modern technológia?

A Mikulásról mindenki tudja, hogy decemberben bejárja az egész világot, de arról már kevesebb szó esik, hogyan viseli a Lappföldön megszokott, akár –25 °C-os hideget. Rovaniemi környékén, ahol évente több tízezer látogató keresi fel Joulupukkit, olyan fűtési rendszerre van szükség, amely nemcsak csendes és energiatakarékos, hanem a szélsőséges téli időjárásban is megbízható meleget ad.

2025. december 6. 12:01

Rekordot döntött a Kifli: már a magyarok harmadát éri el az online szupermarket

December első hetében a Kifli.hu elérte fennállásának tízmilliomodik megrendelését. A közel hat éve működő online áruház ma már havonta több mint 300 ezer kosarat töltenek meg a vásárlók. A mintegy 732 ezer regisztrált felhasználóval rendelkező szolgáltatás Budapest és agglomerációja mellett Pest megye jelentős részén, valamint több nagy vidéki városban is elérhető, több mint 700 futárával pedig a magyar lakosság közel egyharmadát fedi le.

2025. december 6. 10:12

Készletértesítések: így lesz a készlethiányból újra vásárlás

Közeledünk az év legzsúfoltabb vásárlási időszakához. Képzeljünk el egy vásárlót, aki kétségbeesetten keresi a tökéletes karácsonyi ajándékot, és már attól tart, hogy sehol nem találja meg. Ekkor megcsörren a telefonja: értesítés érkezik, hogy a keresett termék újra elérhető. A vállalkozásnak ez aranyat ér, a vásárlónak pedig megmenti az ünnepek hangulatát. De hogyan lehet ezt rendszeresen elérni?

2025. december 5. 19:06

Két év alatt 30 ezer felújított mobil talált gazdára a Telekomnál

A Magyar Telekom két éve indult felújítottkészülék-programja mára több mint 30 ezer eladott mobilt tudhat maga mögött. A vállalat online értékesítésében már minden tizedik eladott készülék felújított modell. Emellett egyre többen használják a Telekom és a Recommerce közös online felületét is, ahol bárki egyszerűen eladhatja régi mobilját, tabletjét vagy játékkonzolját – január óta több mint 75 millió forint értékben cseréltek gazdát így a használt eszközök.

2025. december 5. 16:49

TrendForce: a globális SSD-piac 36%-át a Kingston uralja

A Kingston Digital Europe Co LLP bejelentette, hogy a TrendForce 2024-es éves rangsora szerint a vállalat az első helyen áll a disztribúciós piacon értékesítő, úgynevezett harmadik féltől származó SSD-gyártók között. A TrendForce adatai szerint a Kingston termékei a globálisan leszállított SSD-egységek mintegy 36%-át tették ki 2024-ben.

2025. december 5. 14:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

A jövő motorjai: innovatív vállalkozók és fiatal vezetők a reflektorfényben

2025. december 4. 09:56

Digitális Érettségi Jelentés: miért nem használják ki a kisvállalkozások az AI-t?

2025. december 1. 14:57

Mesterséges intelligencia a magyar cégeknél: hol tartunk 2025-ben?

2025. november 25. 14:53

A hackerek már nem betörnek – egyszerűen belépnek

2025. november 17. 15:36