Több tízezer iskolás otthontanulását tenné lehetővé az otthON Program
A jelenlegi járványügyi helyzet és az annak következtében bevezetett digitális tanrend új, idehaza eddig nem látott kihívások elé állította az oktatásban résztvevőket. Különösen azokat a tanulókat, akik megfelelő infrastruktúra hiányában ez idő alatt kiszorulnak az oktatásból. Alább bemutatunk egy hasznos kezdeményezést, amellyel már 33.000 forintból otthon tanuláshoz szükséges eszközt biztosíthatunk több tízezer iskolás korú gyereknek. Ők azok, akik megfelelő infrastruktúra hiányában nem tudnak részt venni az iskolai távoktatásban a karantén ideje alatt.
A kezdeményezésről
Az otthON Program célja, hogy már 33.000 forintból olyan otthon tanuláshoz szükséges eszközt biztosítson annak a több tízezer iskolás korú gyereknek, akik megfelelő infrastruktúra hiányában nem tudnak részt venni az iskolai távoktatásban a karantén ideje alatt.
Amiben mások vagyunk:
- Új gépek helyett használt eszközökre gyűjtünk, ami amellett, hogy az optimális ár miatt a lehető legtöbb gyerek távoktatását teszi lehetővé, a fenntartható gondolkodást is erősíti a diákokban.
- Családok helyett oktatási intézményekhez juttatjuk el a számítógépeket, akik rendszeres igényfelmérés alapján térítésmentesen adják kölcsön az adományozott eszközöket a családoknak.
- A karantén-helyzet megszűnésével az eszközök az iskolák tulajdonában maradnak, és továbbra is ingyenesen kölcsönözhetőek lesznek a diákok számára a jövőben.
Kik vagyunk?
Korábbi, hasonló projektből (Wifi-falu) széleskörű tapasztalatokkal rendelkező, releváns szakterületekről érkező lelkes civilek csapata, akik a United Way Magyarországgal, az egyik legrégebben működő hazai non-profit szervezettel együtt szeretnének megoldást találni a kialakult helyzetre.
Kiknek gyűjtünk?
Minden olyan tanköteles diáknak, aki anyagi vagy infrastrukturális korlátok miatt nem tud részt venni a napi online oktatásban.
Mire gyűjtünk?
Távoktatási célra megfelelő használt, de felújított asztali számítógépekre és tanuláshoz megfelelő sávszélességű stabil internet kapcsolatot szeretnénk adományozni iskolák és egyéb oktatási intézmények számára, melyek ezeket az eszközöket kölcsön tudják adni diákjaiknak a jelen helyzet idejére.
A megfelelő szakértelemmel felújított eszközökből már 33.000 forintból olyan korszerű infrastruktúrát tudunk biztosítani egy iskolás számára, amivel napi szinten részt tud venni az online oktatásban.
Az adományozás menetéről a bekapcsoljukasulit.hu weboldalon olvashatsz.
A pénzbeli adományokat az adjukössze.hu oldalán gyűjtjük, a kampányunk az alábbi linken érhető el: https://adjukossze.hu/kampany/segits-ingyenesen-kolcsonozheto-szamitogeppel-a-tanulasban-1952
Kapcsolódó cikkek
- Digitális eszközökkel segíti a leginkább rászorulók oktatását a Huawei
- Matek érettségi: ezek a témakörök a legesélyesebbek
- Március 16. óta megtízszereződött az Okos Doboz forgalma
- A Föld Napjára ajánl digitális tananyagot az E.ON
- Gigafelvásárlás az oktatási piacon
- Idén jelentősen nőtt az ELTE Informatikai Karra jelentkezők száma
- A MOL Mester-M Díjával jutalmazták a Neumann Társaság alelnökét, Erdősné dr. Németh Ágnest
- Robbanás előtt a digitális képzési szektor
- Így lehet eredményes az egyetemek alapítványi működése
- Égető kérdések megvitatásával kezdte meg a távolléti oktatást az ELTE Informatikai Kara
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Globális tehetségek a jövő járműiparáért
A győri Széchenyi István Egyetem a magyar és nemzetközi hallgatóit is bevonja kutatási és fejlesztési tevékenységeibe, sokan közülük gyakornokként segítik a kutatásokat. Az Audi Hungaria Járműmérnöki Kar angol nyelvű, projektalapú járműmérnöki alapszakára járó Zaid Mursi és Akram Al Saify Jordániából, míg Hasan Rafiul Bangladesből érkeztek Győrbe. Tanulmányaik során mindhárman a Járműhajtás Technológia Tanszéken végzett laboratóriumi kutatásokat segítik.
Digitális kompetenciák fejlesztése: A Codecool és a Corvinus Egyetem közös projektje
Sikeresen zárult a „Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása – Integrált digitális kompetencia fejlesztő és felmérő, valamint munkaerő-közvetítő platform fejlesztése” című projekt (azonosító: 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2020-00067), amelyet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatásával a Codecool és a Budapesti Corvinus Egyetem valósított meg. A 2021-ben indult kutatás-fejlesztési együttműködés célja egy olyan digitális platform létrehozása volt, amely ötvözi a digitális kompetenciák fejlesztését, munkaerő-felmérést és munkaerő-közvetítést, ezzel hatékonyabbá téve a képzési és munkaerőpiaci folyamatokat.