Készpénzmentes fizetés az online pénztárgépeknél
Alig két hét telt el a kormány készpénzgyilkos bejelentése óta, mely szerint az online pénztárgépet használó kereskedők 2021. januárjától kötelesek mindenhol biztosítani az elektronikus fizetés lehetőségét - legyen az bankkártyás fizetés, azonnali átutalásra épülő fizetés, vagy akár érintésmentes, mobiltelefonnal történő fizetés -, már meg is született a megoldás: az Organic Soft fizetési terminál rendszerét építi be pénztárgépeibe a Szintézis Informatika.
“Tisztelt vásárlóink, megnyitjuk a kettes kasszát! Kérjük termékeiket helyezzék a szalagra.” A gyors és fennakadásmentes fizetés minden kereskedő, minden bolt és egyben minden vásárló álma. A folyamatból a vásárló csak annyit lát, hogy leolvasásra kerülnek az általa vásárolt termékek és neki ki kell fizetnie a végösszeget, de eközben a háttérben összetett informatikai rendszerek egymáshoz kapcsolódására van szükség az adatbevitelhez, feldolgozáshoz és készletkezeléshez, valamint a fizetéshez.
Hazánk egyik legmeghatározóbb pénztárgépeket és kasszarendszereket fejlesztő cége, a Szintézis Informatikai Zrt. a feltörekvő fintech startup Organic Soft-tal együttműködve máris teljes mértékben hazai megoldást nyújt ügyfelei számára a jövő évtől kötelezően bevezetésre kerülő elektronikus fizetésre: a Szintézis pénztárgépei egy szoftverfrissítéssel és az Organic által kifejlesztett fizetési terminálra történő regisztrációval képessé válnak elektronikus fizetés fogadására.
A megoldás rendkívül egyszerű és a vásárlók részéről csak egyetlen erőfeszítést igényel: az Organic ingyenesen használható elektronikus pénztárcáját telefonjukra telepítve tudnak az alkalmazáshoz hozzárendelt bankszámláról fizetni, készpénz használata nélkül, érintésmentesen. A fejlesztők ígérete szerint az Organic elektronikus pénztárca képes lesz akár több bankszámla, bankkártya vagy akár SZÉP kártyák kezelésére is, így a felhasználó a fizetés előtt szabadon választhatja ki, hogy mivel szeretne fizetni. A kereskedő a pénztárgépbe integrált Organic Terminál segítségével kapcsolódik össze a vásárló mobiljával, majd a pénztárgépbe bevitt adatok alapján kezdeményezi a fizetést a vásárlónál, aki egy egyszerű jóváhagyással már ki is fizetheti a termékeket vagy az igénybe vett szolgáltatást. És mindehhez nincs szükség sem készpénzre, sem apróra visszajárónak - az egész folyamat a Giro Zrt. azonnali átutalási rendszerén 5 másodperc alatt lezajlik.
A forradalmi megoldást a Szintézis Informatika elsőként építi be az általa forgalmazott pénztárgépekbe, ezzel is kihangsúlyozva az általa fejlesztett rendszer naprakészségét és teljes körű jogszabályi megfelelését.
A Szintézis Informatika a magyar üzleti IT piac egyik legmeghatározóbb szereplője. Az 1987-ben alapított cég mára cégcsoporttá fejlődött és 4 országban, Magyarországon, Romániában, Szlovákiában és Szerbiában képviselteti magát. A Szintézis komplett retail megoldásokat szállít saját fejlesztésű szoftveres háttérrel és a leginnovatívabb hardveres eszközökkel.
Az Organic Soft Kft. egy magyar fejlesztőkből és szakmai befektetőkből álló fintech startup. Az általuk fejlesztett Organic Platform az azonnali fizetési rendszerben rejlő összes lehetőség kiaknázására, az elektronikus fizetés egyszerűsítésére és modernizálására biztosít teljes körű megoldást a lakossági elektronikus pénztárcával és a kereskedőknek kialakított fizetési terminállal.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar tudást az agrotechnikába
- Itt a teljes körű magyar megoldás az azonnali fizetésre
- Az ABB globális technológiai partnerként csatlakozott a Sauber Engineeringhez
- Az ABB és a Covariant MI-vel támogatott robotikai megoldásokat fejleszt
- A Fujitsu a Microsofttal közösen ösztönzi a helyben telepített infrastruktúra modernizálását
- Az LG a Microsofttal közösen fejleszti üzleti megoldásait
- Megállapodott a UPC Direct és az RTL Magyarország
- Cél a káros digitális tartalmak csökkentése
- Az egyik legnagyobb ománi cégcsoporttal kötött együttműködési megállapodást a magyar QUADRON Kibervédelmi Kft.
- AI-megoldásokon alapuló dróntechnológiát fejleszt az OTT-ONE
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új mobil visszaváltó automaták mutatkoztak be hazai rendezvényeken
Áprilisban két helyszínen is bemutatkozott hazánkban egy új, mobil visszaváltó automata: a 40. jubileumi Telekom Vivicittán és a Hungexpon megrendezett CONSTRUMA 2025 kiállításon. A jövőben ezek az automaták fesztiválokon, tömegrendezvényeken és sporteseményeken segítik majd a PET palackok, fémdobozok és üvegek visszaváltását.
Innováció és élmény a pénzügyek világában – a K&H digitális megoldásai
Az Innováció és Kreativitás Világnapján érdemes elgondolkodni azon, hogyan alakítják át a legújabb technológiai fejlesztések a hazai pénzügyi szektort. A K&H Bank digitális újításai nemcsak rangos szakmai díjakat hoznak, hanem valódi, mindennapi segítséget is nyújtanak az ügyfeleknek – legyen szó online vásárlásról, koncertélményről vagy pénzügyi tudatosság fejlesztéséről.
Modern tanulási környezet a jövő pedagógusainak
Megújult a Széchenyi István Egyetem győri campusán található Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar 253-as tanterme, amely mostantól korszerű STEAM-tanteremként szolgálja az oktatást.