Tovább szólhat a Kunság Rádió és a Halas Rádió

forrás: Prím Online, 2020. május 13. 18:51

Öt évvel meghosszabbította a Kunság Rádió és a Halas Rádió jogosultságát a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa e heti ülésén. A grémium közzétette a hírműsorokban megjelenő bűncselekményekről beszámoló tavalyi hírek elemzését is.

Rádiós frekvenciákkal kapcsolatos döntések

A Médiatanács döntött két rádió médiaszolgáltatási jogosultságának megújításáról is. Ennek megfelelően a Kiskőrös 97,0 MHz-es frekvencián működő Kunság Rádió 2025. szeptember 4-ig, míg a Kiskunhalas 92,9 MHz-en üzemelő Halas Rádió 2025. szeptember 5-ig szólhat tovább.

 

A tanács a Nagykanizsa 100,7 MHz helyi vételkörzetű frekvencia közösségi jellegű pályázati eljárásban nyilvántartásba vette a Katolikus Rádió Zrt.-t.

 

A hírműsorok eleget tettek az új, harmincöt százalékos szabálynak

Nem lépték át tavaly a hírműsorok a törvényben előírt, korábban húszszázalékos, 2019. augusztus 1-je óta pedig már harmincöt százalékos arányt a közvélemény demokratikus tájékoztatását nem szolgáló bűncselekmények bemutatásában a Médiatanács által elfogadott tanulmány szerint, amely az M1 esti Híradó, a Duna TV Híradó, a Kossuth Rádió Déli Krónika, a TV2 Tények és az RTL Klub Híradó 2019-es adásait vizsgálta. A legmagasabb arányban továbbra is a Tények adott közre bűncselekményekről szóló riportokat (21,5%), ezt az RTL Klub Híradó követte 15,6 százalékkal (2018-hoz képest a Tények mért adata 2,5 százalékponttal nőtt, míg az RTL Klub Híradóé változatlan maradt.). A hatóság vizsgálta a közélethez kevéssé kapcsolható, úgynevezett „azonnali hatást kiváltó”, érzelmekre ható hírek megjelenését is, amelyek magukba foglalják a bűncselekményekről szóló híradásokon túl – többek között – a háztartási, közlekedési, munkahelyi balesetekről és természeti katasztrófákról szóló riportokat. A Tények 58,2 százalékát, az RTL Klub Híradó tudósításainak 43,2 százalékát tették ki ilyen összeállítások, ami 2018-hoz képest mindkét csatornánál emelkedést jelent (TV2: 48,9%, RTL Klub: 42%). A teljes tanulmány hamarosan elérhető lesz az NMHH honlapján.

Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Reflektorfényben a fenntarthatóság: Indul a Green Awards 2025

Elindult Magyarország egyik legnevesebb fenntarthatósági pályázata, a Green Awards, amelyet a Portfolió és a Green Cloud közösen szerveznek. A Green Awards powered by Green Cloud pályázat idén már negyedik alkalommal nyitja meg kapuit azok előtt a vállalatok előtt, akik kiemelkedő zöld megoldásaikkal formálják a jövőt. 

2025. április 7. 11:28

Három győztest is avattak az IAB Hungary 2024-es szakdolgozatversenyén

Az IAB Hungary március 28-án hirdette ki a 2024-es Legjobb szakdolgozat a digitális marketingről pályázat nyerteseit, akik a konzulenseikkel együtt átvehették díjaikat. A versenyt, amelyet az Atmedia, a GroupM és az OMD támogattak, a Duna Towerben, az Omnicom Media Group székházában rendezték meg.

2025. április 2. 09:50

Női példaképek a digitális gazdaságban

Harmadik alkalommal díjazták a 40 év feletti női példaképeket a digitális gazdaság területén, a pályázatot az IVSZ – Digitális Vállalkozások Szövetsége és a Women in Technology Hungary Egyesület (WiTH) hirdette meg. A díjra gazdasági társaságok és különböző szervezetek jelölték azokat a női kollégáikat, akik kiemelkedő eredményeikkel és munkásságukkal hozzájárulnak a digitális gazdaság és technológia fejlődéséhez. Ezzel nemcsak az ő tevékenységüket ismerik el, hanem azt is, hogy példaképként szolgálhatnak a fiatalabb generáció számára, és bemutathatják a 40 év feletti női munkavállalók értékeit és lehetőségeit. Az "Inspiráló női vezetők" kategóriában Rakó Ágnes, a KPMG tanácsadási üzletágának társvezetője nyerte el a díjat.

2025. március 15. 12:07

Új pályázati lehetőségek a televíziós műsorkészítők számára

A Médiatanács március 11-i döntésének eredményeként ismét elérhetővé válik a pályázati lehetőség a televíziós műsorkészítők számára. Az ülés során a testület egy médiaszolgáltatót bírságolt meg burkolt kereskedelmi közlemény közzététele miatt, és további eljárásokat indított médiafelügyeleti hatáskörében. Az NMHH egy külföldi társhatóságtól is kedvező választ kapott egy műsorszám korhatár-besorolásával kapcsolatos jelzésére.

2025. március 13. 19:35

Digitális fejlődés az iCentre segítségével – Pályázat általános- és középiskoláknak

Indul az iSkola pályázat, amelynek keretében egy iskolai intézmény nettó 2 000 000 forint értékben kaphat oktatási célra felhasználható termékeket és szolgáltatásokat az iCentre kínálatából.

2025. március 11. 17:27

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Digitális élményforradalom: tegnap ért véget a pekingi InfoComm China 2025

2025. április 19. 14:31

A Microsoft mesterséges intelligenciával gyorsítja a szoftver-frissítéseket

2025. április 16. 17:51

Adatvédelmi nap a GDE-n: Fókuszban a kiberbiztonság és a tudatosság

2025. április 15. 14:43

A Pentagon az informatikai tanácsadókon spórol

2025. április 11. 13:12