A Fujitsu elérhetővé teszi szellemi tulajdonát a COVID-19 elleni harc támogatásához
A Fujitsu Limited bejelentette, hogy a COVID-19 világjárvány társadalmi és gazdasági hatásainak enyhítésére tett folyamatos erőfeszítései részeként csatlakozik az „Open COVID Pledge” kezdeményezéshez, amelynek résztvevői ingyenesen elérhetővé teszik szellemi tulajdonukat a betegség globális terjedésének megállítását célzó tevékenységekhez.
Az Egyesült Államokból indult nyílt kutatási kezdeményezéshez csatlakozva a Fujitsu nyilatkozott arról, hogy bizonyos időn keresztül sem magánszemélyekkel, sem szervezetekkel szemben nem érvényesíti szabadalmaihoz, használati mintáihoz és formaterveihez fűződő jogait, és nem kér semmilyen ellenszolgáltatást vagy kompenzációt ezek felhasználásáért. A Fujitsu egy Japánban létrejött hasonló kezdeményezésben is részt vesz, és aláírta annak „NYÍLT COVID-19 NYILATKOZAT” című alapító dokumentumát.
A fenti kezdeményezések iránti elkötelezettségével a Fujitsu aktívan hozzájárul a COVID-19 világjárvány mielőbbi megfékezéséhez. Ennek részeként mintegy 40 ezer (bejegyzett és bejegyzés alatt álló) szabadalom, használati minta és formaterv ingyenes felhasználását teszi lehetővé új gyógyszerek és a betegellátás fejlesztéséhez, támogatva iparágokon és országhatárokon átívelő felhasználásukat a különböző vállalatoknál és kutatóintézeteknél a globális együttműködés és az emberközpontú innováció jegyében.
Az eredeti sajtóközlemény a Fujitsu Limited által let kiadva 2020. május 12-én, angol nyelven itt található.
Kapcsolódó cikkek
- Vatera segítség a COVID-19 elleni küzdelemhez
- A SZTAKI segítségével elsőként sikerült genetikai alapon modellezni a járvány magyarországi terjedését
- A kórházi dolgozókért fogtak össze a Bridgestone munkatársai
- Telefonunkban tárolhatjuk hiteles koronavírustesztünket egy magyar fejlesztésnek köszönhetően
- 3+1 jogi tipp a munkahelyek újraindításához
- A biztosítók előtt álló három legnagyobb kihívás
- Könnyebben vették a COVID-19 akadályt az üzletmenet-folytonossági tervvel rendelkezők
- A Siemens is támogatja a kiberbiztonság megteremtését távoli munkavégzés esetén
- Mit tesznek a hekkerek home office-ban?
- Ingyenes online munkaadói platform a COVID-19 válság idejére
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Alapjaiban alakul át a munkaerőpiac szerkezete
A magyar munkaerőpiac közelít a teljes foglalkoztatottsághoz, mely a következő években számos további kihívás elé állítja a gazdaságot. A munkaerőpiacra ható globális trendek, a digitális átmenet és az új technológiák pedig alapvetően formálják át a munka világát. Az automatizáció, a mesterséges intelligencia (AI) és a digitális megoldások egyre inkább átalakítják a munkahelyeket és a munkavégzés módját. A külföldi munkavállalók szabályozott keretek között történő alkalmazása pedig lehetővé teszi a vállalatok számára a globális munkaerőpiac lehetőségeinek kihasználását – vázolta fel a jövő munkaerőpiaci kihívásait és lehetőségeit Mihályi Magdolna, a Jobtain HR Szolgáltató ügyvezetője.