Universal Robots - új kezelőfelület a gyorsabb integrálás érdekében
Új felhasználóbarát kezelőfelületet mutatott be fröccsöntőgépekhez (IMMI) az együttműködő robotok vezető gyártója ami gyors megoldást jelent a műanyaggyártók számára a Universal Robots termékeinek integrálása során.
A fröccsöntő gépek kiszolgálása céljából a műanyaggyártó vállalatok egyre gyakrabban alkalmaznak együttműködő robotokat. Az új fröccsöntőgép kezelőfelületének bevezetésével (IMMI) a Universal Robots gyorssá és egyszerűvé tette a e-Series kobotok és a fröccsöntő gépek közötti kommunikációt. Az IMMI az EUROAO 67 és SPI AN-146 kommunikációs kezelőfelületekkel támogatja a fröccsöntő gépeket.
Az együttműködő robotok globális piaca a műanyag- és polimer iparágakban várhatóan exponenciálisan növekedni fog az elkövetkező 5 éveben 2025-re 1,5 milliárd dollárra fog nőni a 2020-as 250 millió dollárról. A BIS Research alapján, 2020-ban a kobotok 15%-át fröccsöntés területén fogják használni, így automatizálva olyan feladatokat, mint az öntési folyamatok után a betétek formákba helyezése és az alkatrészek mozgatása a fröccsöntés utómunkálatai során. Ezek olyan feladatok, amelyek nagy ismétlésszámot, összetett mozgást, és megfelelő beállítást igényelnek, ezért ezek a feladatok jól illenek a Universal Robots (UR) hattengelyű kobotjaihoz. A kobotok felszerelhetők egy fröccsöntő gép tetejére vagy akár mellé, akár biztonsági korlátok nélkül (kockázatértékelés alapján) is emberi kezelőkkel együttműködve, ezzel értékes helyet takarítanak meg a munkaterületen.
„A fröccsöntési folyamat komplexitása miatt a fröccsöntő gépeknek számos bemenetük és kimenetük van. A szabványosított kezelőfelületek megkönnyítik az integrációt és a cserélhetőséget. Az IMMI-vel lehetőséget biztosítunk a gyártó vállalatok számára, hogy a UR kobotok távvezérlő egységén keresztül beállítsák, beprogramozzák és ellenőrizzék a teljes folyamatot. Kombinálja ezt pozicionálási rugalmassággal és a UR kobotokban megtalálható további beállítási lehetőségekkel és egyből egy nagyon hatékony megoldást kap a linerás robotokhoz képest" – emelte ki Joe Campbell a Universal Robots Senior alkalmazásfejlesztő vezetője.
Az IMMI telepítése kevesebb, mint 10 perc alatt elvégezhető a UR cobotok vezérlődobozában, amely lehetőséget ad a robotrendszerekkel történő mély integrációra, beleértve a biztonsági funkciókat és kihasználja az e-Series kobotok vezérlődobozának bővítőportjait az egyszerű felszerelés és a kábelezés érdekében. Az Universal Robots Polyscope operációs rendszeréhez készült IMMI sablon biztosítja az egyszerű használatot a programozási fán belül. Az IMMI most elérhető a Universal Robots gyorsan bővülő UR+ felületén keresztül, amely tanúsítvánnyal rendelkező termékeket tartalmaz, a UR kobotokkal való zökkenőmentes működés érdekében.
Kapcsolódó cikkek
- A robotikai gripperek segítik az automatizálást az élelmiszeriparban
- Vállalati hírek a Universal Robots-tól
- Hogyan válasszunk robotot?
- Automatizált megoldások az egészségügyi szektorban
- Globális válság és a robotika helyzete
- Az együttműködő robot alkalmazások típusai
- Mobile Industrial Robots - Fejlődés a közép- és kelet-európai piacon
- Tévhitek és mítoszok a Cobotokról
- Az OnRobot bemutatja az “Eyes” 2.5D-s képfelismerő rendszert
- Ingyenes online automatizálási szemináriumot indít a Universal Robots
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Digitális megoldásokkal csökkenthető a tűzesetek kockázata
Az elmúlt hónapokban több jelentős tűzeset is történt Magyarországon, köztük a visegrádi hoteltűz, vagy a Miskolctapolcai Barlangfürdőben keletkezett incidens, mely komoly károkat okozott. Ezek a tragédiák ismét ráirányították a figyelmet a tűzvédelmi rendszerek fontosságára, illetve arra, hogy elengedhetetlen ezeknek az eszközöknek a rendszeres karbantartása és ellenőrzése.
Fenntartható jövőért elismerésben részesült a természetbarát napelempark fejlesztője
A BCSDH nyolcadik alkalommal hirdette meg a Fenntartható jövőért díjat, amellyel a rendszerszintű változások érdekében végzett kiemelkedő vállalati és vezetői teljesítményeket ismeri el. Idén a Biodiverzitás megőrzése és helyreállítása kategóriában a SolServices Kft. újgenerációs napelempark koncepciója lett az egyik fődíjas. A koncepció mentén megvalósított Lumen Park Szolnok nem csak Magyarországon, de az egész világon is az első természetbarát napelempark.