Magyar start-up jutott a Headstart verseny elődöntősei közé
Kihirdették a Headstart, az EIT Health egyik kiemelt, egészségügyi start-upokat célzó versenyének elődöntőseit. A most kiválasztott csapatok az év második felében azért küzdenek majd, hogy lehetőségük legyen további támogatás és a befektetők figyelmének elnyerésére, mentorprogramban való részvételre és dobogós hely megszerzésére a verseny Grand Finals szakaszában.
A Headstart programban az EIT Health 89 egészségügyi vállalkozást támogat Európában, köztük 17 csapatot a mérsékelt innovációs potenciállal rendelkező régiókból. Az elődöntősök közé hét start-up jutott Olaszországból, kettő Portugáliából, Lengyelországból és Észtországból, egy-egy pedig Magyarországból, Görögországból, Romániából és Lettországból. Az összes elődöntős csapat 40 000 eurót kap innovációinak továbbfejlesztésére, valamint további 10 000 euróért versenyeznek a döntőben. Ebben az évben több mint 150 pályázat érkezett Közép-, Kelet- és Dél-Európa fejlődő régióiból, ami háromszorosa a 2019-es adatoknak.
"Az innovatív egészségügyi rendszerek fejlesztésének kulcsa az ifjú innovátorok kezében van, hiszen a fiatal tehetségek hozzák létre a jövő egészségügyi megoldásait. Célunk, hogy biztosítsuk számukra a szükséges támogatást, emellett pedig mentorprogrammal és hálózatépítési lehetőségekkel segítsük őket. Nagyon büszke vagyok rá, hogy ilyen sok tehetséges fiatal van a fejlődő régiókban, akik olyan fontos egészségügyi megoldásokon dolgoznak, amelyek sok ember életét tehetik egészségesebbé és hosszabbá majd a jövőben" - mondta Inês Matias, az EIT Health InnoStars Business Creation Managere.
Ebben az évben az EIT Health a Headstart versenyben egy különálló kategóriát hozott létre, amelyben olyan start-upokat támogatott, amelyek termékei és szolgáltatásai segítik a koronavírus visszaszorítását és kezelését Európában. Ilyen, a koronavírus elleni küzdelmet segítő megoldás a Headstart verseny magyar elődöntőse, a Sineko Global Kft. innovációja is. A határokon átívelő, mesterséges intelligencián alapuló strukturált riportálási rendszerrel rendelkező GRAID szoftver, ami radiológusok számára lehet nagy segítség a jövőben. A megoldás lehetővé teszi a radiológiai eredmények gyors és egyszerű megosztását, ezzel célja a riportálási idő csökkentése és a diagnosztika minőségének javítása. Az összes elődöntős csapat és projektjeik listája itt érhető el.
Kapcsolódó cikkek
- Ingyenes segélyvonal egészségügyi dolgozóknak
- Mostantól okos SMS figyelmezteti a fáradt szülőket az esedékes oltásokról
- Az egészségügy új korszaka – globális robbanás a távgyógyításban
- Új funkcióval bővült a WIWE
- 4 úttörő magyar fejlesztés az EIT Health InnoStars Awards elődöntőjében
- Alkotó teenagerek
- Intelligens drónok segíthetik a jövő repülőtereit
- Megvannak a DigiGirlZ AI Challenge nyertesei
- Kötelező adatszolgáltatás a magánegészségügyben
- Koronavírus leküzdése országhatárok nélkül
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Tengerjáró hajózás: Luxusélmény elérhető áron
Néhány éve még csak a luxus szinonimájaként gondoltunk a tengerjárós nyaralásokra, ma viszont az egyik legnépszerűbb utazási formává nőtték ki magukat. Aki egyszer kipróbálja ezt a különleges utazási módot, gyakran újra visszatér. Nem véletlenül: a tengeri hajózás sokkal gyorsabban fejlődik, mint más turisztikai szegmensek, és az előrejelzések szerint 2025-ben minden korábbi évnél többen vágnak bele egy ilyen kalandba.
Amikor a jövő megérkezik: autonóm drónok a csomagszállítás szolgálatában
Ha csomagszállító drónokra gondolunk, sokak lelki szemei előtt futurisztikus képek jelennek meg: lebegő szerkezetek hozzák a megrendelt terméket egyenesen a kertkapuhoz vagy az erkélyre. A valóság azonban ennél jóval árnyaltabb. A legnagyobb kihívás az, hogy ezek az eszközök önállóan, biztonságosan és megbízhatóan tudjanak tájékozódni a gyakran kiszámíthatatlan városi környezetben.
Így nyílik ki a világ a Széchenyi hallgatói előtt
Közel harminc hallgató vett részt a Széchenyi István Egyetemről azon az ötnapos nemzetközi tanulmányúton, amely során bevonatolási, szerszámgyártási és méréstechnikai technológiákkal ismerkedhettek meg Csehországban. A Pannónia Ösztöndíjprogram által támogatott képzés nagy sikert aratott a nemzetközi ipari partnerek körében is, ezért a Járműgyártás és Technológia Tanszék már a program folytatását tervezi.