Melyik lesz 2020 legjobb gyára?

forrás: Prím Online, 2020. szeptember 17. 20:09

Idén hatodjára mérhetik össze tudásukat a hazai gyáregységek az Év Gyára versenyen. Újdonság, hogy a fair play jegyében minden kategóriában külön értékelik és díjazzák a kis- és középvállalkozásokat, illetve a nagyvállalatokat.

2020 szeptemberében hatodjára nyitják meg a verseny szervezői és a főtámogató E.On az Év Gyára verseny pályázati szakaszát, ezúttal egy nagyon fontos újítással, ami a szervezők szándékai szerint kiegyenlítettebbé teszi a hazai ipari szereplők közti nemes versengést. A lényegi változás az elmúlt években sikerrel lebonyolított öt versenyhez képest, hogy az idei megmérettetés során külön értékelik és díjazzák a kis és közepes üzemeket, gyárakat, valamint külön a nagyvállalatokat, minden egyes kategóriában. Tehát – mondhatni a fair play jegyében – az Év Gyára versenyre mostantól benyújtott pályázatok értékelésénél minden kategóriánál lesz külön nagyvállalati, illetve külön KKV shortlist, a legvégén pedig – amennyiben lesz érvényes pályázat - minden kategóriában külön hirdetnek egy-egy győztest nagyvállalati és KKV vonalon is.

 

A széles körben ismert versenyen való részvétel a jelentkező vállalkozások számára nagyon komoly előnyt jelent. A cégek értékelése ugyanis külső, független auditor szakértők segítségével történik, ami sokat segíthet a jelentkezőknek a saját szervezeti, munkaszervezési, termelési, menedzsmenttel kapcsolatos folyamatainak átvilágításában, fejlesztésében, minél inkább versenyképessé csiszolásában.

 

Nem titok: az Év Gyára verseny a hazai ipar legjobbjait keresi, akik formálják a hazai ipart, a munkáltatói kultúrát, és képesek új értéket teremteni a hazai piacon – mindezek a jelenlegi rendkívüli időszakra tekintettel különösen fontosak. A verseny célja tehát (miképp a korábbi években is), hogy egy összetett szempontrendszer alapján megtalálja az év gyártó vállalatát, és a meghirdetett kategóriák győzteseit. Az összetett, Év Gyára díjat külön ítélik oda a 3 milliárd forint alatti, 3 és 15 milliárd forint közötti, illetve a 15 milliárd forint feletti éves nettó árbevétellel rendelkező cégek legjobbjának. A versenyre kilenc (9) kategóriában nevezhetnek a magyarországi gyártóegységgel rendelkező vállalatok, az Év Gyára díjat pedig az a gyártóegység nyerheti meg, amely több kategóriában is érvényes pályázatot adott be, és legalább egyben kategóriagyőztes lett.

________________ 

Figyelem!

Az Év Gyára 2020 verseny pályázati időszaka 2020. szeptemberben indul. A jelentkezők – bármely iparágból a hazai üzemmel bíró gyártók – a nevezési űrlap kitöltése, a nevezési feltételek elfogadása és a pályázati összeg átutalása után kapják meg a pályázati íveket, ami után a pályázati anyag benyújtására csaknem három hónap áll rendelkezésre: a verseny pályázati szakasza 2020. november 20-án zárul.

________________

 

A verseny maga kétfordulós, és külső szakmai partner, a Process Solutions Group (PS) bevonásával zajlik: első körben történik a pályázati adatlapok kiértékelése, a shortlist összeállítása, majd a második körben a PS szakértői valamint a zsűri tagjai és a kategóriatámogatók képviselői helyszíni validálást végeznek, végigjárják a shortlistre került cégeket, hogy a kérdőíven szereplő információkat személyes dokumentációval is megerősítsék. Ennek eredményeit a PS szakértői  az ipari szektorban elismert szakemberekből, döntéshozókból álló zsűri előtt prezentálják, a végső döntés a szakmai grémiummal történő egyeztetést követően születik meg jövő év májusában. 

 

 

Kép: A 2019-es Év Gyára verseny egyik összetett győztese, a BorsodChem Zrt. gyáregysége

 

A 2019-es (ötödik) megmérettetésen két összetett nyertest született: 10 milliárd forint feletti éves nettó árbevétel kategóriában a BorsodChem Zrt., míg a 3 milliárd forint alatti éves nettó árbevétel kategóriában a Hirschler Glas Kft. lett az Év Gyára. A zsűri különdíjat is osztott: a legjobb zöldmezős beruházásért a Glencore Agriculture Hungary Kft. részesült díjazásban.

Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI

November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra

A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig. 

2024. november 7. 20:26

Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára

Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.

2024. november 2. 10:12

160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak

Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.

2024. október 22. 13:19

A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát

Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.

2024. október 11. 10:03

Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja

A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.

2024. szeptember 20. 14:55

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 5. 11:59

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51