Társasházak figyelem: közös e-töltő, külön elszámolás
Társasházak, vállalkozások és éttermek számára is lehetővé teszi az E.ON saját e-töltőállomás telepítését. A kulcsrakész, egyéni igények szerint kialakított töltőállomásokhoz a társasházakban minden autóhoz külön kártyát kapnak az ügyfelek, így az elszámolás is áttekinthető és egyszerűen nyomon követhető.
Környezettudatos lakóházak számára kínál az E.ON elektromos töltőállomásokat. Az energiacég a közelmúltban sikeresen lezárta székesfehérvári mintaprojektjét, ott egy újonnan épült társasház parkolóiban helyeztek el e-töltőket. Ezeket kizárólag az ott lakók használhatják, ők a töltéshez saját kártyát is kaptak, melynek segítségével pontosan nyomon követhető egyéni fogyasztásuk.
Az E.ON által biztosított weboldalon az ügyfelek naprakész információt kapnak az egyedi kártyákra történő fogyasztásokról, így az elszámolás könnyen áttekinthető. Az e-töltőkhöz teljes körű szolgáltatást is nyújt az energiacég, tehát amennyiben az ügyfél igényli, a telepítéstől a karbantartásig gondoskodik az üzemeltetésről.
A társasházak igényeinek felmérése után a szakemberek személyre szabott ajánlatot készítenek, majd annak alapján kulcsrakészen adják át a lakóközösség számára a töltőállomást. Így az elektromosautó-tulajdonosoknak már nem kell vásárláshoz vagy más ügyintézéshez kötniük a töltést, hanem otthonukban, akár éjszaka, kedvező áron is kényelmesen megtehetik.
Saját e-töltőt nem csak társasházak, vállalkozások is igényelhetnek az E.ON-tól. Ez praktikus és kényelmes megoldás az elektromos autókat használó cégek számára. A telephelyen vagy a céges garázsban elhelyezett e-töltők száma a flotta növekedésével folyamatosan bővíthető. Az egyéni igények alapján kialakított szolgáltatást kérhetik éttermek is, így biztosíthatják vendégeik számára a lehetőséget az elektromos autók töltésére.
További információ található a töltőállomások telepítéséről az alábbi oldalon: eon.hu/etolto
A töltőállomások működéséről készült videó:
Kapcsolódó cikkek
- Lewis Hamilton is csapatot indít a jövőre induló Extreme E versenysorozatban
- Hogyan tovább, közlekedés?
- Élményekkel teli felzárkóztatás hátrányos helyzetű gyerekeknek
- Fenntarthatóbb Genova a Siemens töltési infrastruktúrának és a Rampini e-buszoknak köszönhetően
- Az elektromos autózás legnagyobb kihívására ad megoldást a magyar fejlesztés
- Az ABB páneurópai kísérleti program keretében segíti az e-mobilitási technológia digitális fejlesztését
- A Wipro nyerte az E.ON infrastruktúra-modernizációs és digitális átalakítási pályázatát
- Ötvenmilliós támogatással segít az E.ON csoport a hátrányos helyzetű gyerekeknek
- Közösségi funkcióval bővítette e-autós applikációját az E.ON
- Összefogás a nagy testű madarak védelmében
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Innováció és élmény a pénzügyek világában – a K&H digitális megoldásai
Az Innováció és Kreativitás Világnapján érdemes elgondolkodni azon, hogyan alakítják át a legújabb technológiai fejlesztések a hazai pénzügyi szektort. A K&H Bank digitális újításai nemcsak rangos szakmai díjakat hoznak, hanem valódi, mindennapi segítséget is nyújtanak az ügyfeleknek – legyen szó online vásárlásról, koncertélményről vagy pénzügyi tudatosság fejlesztéséről.
Modern tanulási környezet a jövő pedagógusainak
Megújult a Széchenyi István Egyetem győri campusán található Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar 253-as tanterme, amely mostantól korszerű STEAM-tanteremként szolgálja az oktatást.
ABB: Erős kezdés 2025-ben és folyamatos növekedési kilátások
Morten wierod vezérigazgató: „Az ABB erőteljesen indította a 2025-ös évet. Eredményeink szinte minden soron javulást mutatnak, pénzáramlásunk stabil, és megerősítjük korábban megfogalmazott kilátásainkat az évre vonatkozóan. Ugyanakkor nem hunyhatunk szemet a növekvő geopolitikai és gazdasági bizonytalanságok felett. Bízunk benne, hogy a portfóliónk aktív menedzselésével és a Robotika üzletág tőzsdére vitelével tovább tudunk értéket teremteni.”
Hogyan csökkentheti az adatközpontok energiafogyasztását egy magyar megoldás?
A digitális gazdaság alapját jelentő adatközpontok számára kínál energiahatékony megoldást a HeatVentors, az InnoEnergy portfóliójába tartozó magyar scale-up. Az általuk fejlesztett, saját szabadalmon alapuló intelligens hőakkumulátor alternatívát nyújt az adatközpontok növekvő energiaigényének kielégítésére. A rendszer -30 és +120 Celsius-fok között képes hosszú távon energiát tárolni, így akár évi 25%-ot meghaladó energiamegtakarítást is lehetővé tesz.