Megoldás a projektek átláthatóságára
Átfogó képet és optimalizációs javaslatokat kaphatnak a gazdálkodó szervezetek és intézmények vezetői az éppen futó projektjeikkel kapcsolatban – ez a célja a Techwave Hungary Zrt. most induló fejlesztésének. Az államilag támogatott fejlesztés várhatóan két év múlva készül el, már most nagy iránta az érdeklődés.
Számos piaci megfigyelés és üzleti visszajelzés azt bizonyította, hogy igény lenne egy olyan megoldásra, amely segít a sokszor párhuzamosan futtatott projektek optimalizálásában, kontrollálásában. A Techwave szakértői csapata ezért is kezdett egy olyan lehetséges eszközön gondolkodni, amely vállalatirányítási rendszertől függetlenül mindenki számára használható.
„A most induló fejlesztés legfőbb érdekessége, hogy a szervezetek által létrehozott temérdek projekttel kapcsolatos tranzakcionális adatra épülve egy olyan mesterséges intelligencia-alapú adatbázis épül a háttérben, amely mélytanuló algoritmusok segítségével képes lesz támogatni a jövőbeni projektek ellenőrzését és kiértékelését. A mesterséges intelligenciára épülő kockázatértékelés, valamint a benchmarking funkcionalitással rendelkező alkalmazás jelenleg egyedülálló a piacon” – mondta Dr. Molnár Attila, a Techwave Hungary Zrt. igazgatója.
A Techwave a fejlesztést a világ egyik vezető ERP rendszerének, a SAP-nak a fejlesztői környezetében valósítja meg, és felhő-alapú megoldásként kínálja majd partnereinek. A felhő már nem csupán a jövő megoldása, hanem már a jelené is: gazdaságos, biztonságos, és áthidaló szerepet képes betölteni.
A „ProCont” névre hallgató projekt, amely kockázat előrejelző és elemző projektalkalmazás fejlesztését és nagyvállalati környezetbe való integrációját jelenti, február 1-jén indult, és 280 millió forintos állami támogatásban részesül az NFKI Alapból – ez a projektösszköltség 58,98%-át jelenti. A várhatóan két év múlva elkészülő fejlesztés iránt már most nagy az érdeklődés, a Techwave számításai szerint több száz szervezet és intézmény projekt-optimalizálását és kockázatelemzését könnyítheti majd meg az új megoldásuk.
Kapcsolódó cikkek
- Elindult az SAP Növekedési Programja
- RISE with SAP: új modellben értékesíti üzleti intelligencia termékeit az SAP
- Elsőként büszkélkedhet éles SAP S/4HANA Retail rendszerbevezetéssel a Praktiker
- Hogy fejlődtek a KKV-k a vállalatirányítási szoftverek bevezetésében?
- Az SAP szerint a pandémia felpörgeti az egészségügy digitalizációját is
- SAP Customer Data Platform a tökéletes vásárlói élmény létrehozásához
- A digitális felkészültség lehet a vállalatok igazi vakcinája a pandémia ellen
- SAP-ügyfelek podcast-interjúi a karanténidőszakról
- Stratégiai együttműködést köt a MOL és az SAP
- „Mindent is” automatizálnának az SAP legújabb, házon belül indított startupjai
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Dreame négy új innovációt mutatott be a berlini IFA-n
A Dreame Technology, az innovatív háztartási készülékek gyártója Berlinben, az IFA technológia kiállításon mutatta be újdonságait, köztük a saját magát megemelő robotporszívót, a 360 fokos lézeres térképező funkciót, a minden kisállatszőrrel megbirkózó dupla kefés tisztítást, valamint az automatikus vízfeltöltő rendszert.
Világszerte elismert vezetőkkel indít úttörő mesterséges intelligencia szolgáltatást az EY Magyarország
Mesterséges intelligencia (MI, AI) tanácsadói központot hoz létre EY AI Confidence elnevezéssel az EY Magyarország. A terület élén az MI területének két globálisan is kiemelkedő alakja áll: Erik Slooten vezető partner és Dr. Tilesch György vezető MI-szakértő. A bejelentett központ a hazai és a Közép-Kelet európai vállalatoknak, valamint a közszférának átfogó MI-megoldásokat szolgáltat, beleértve a stratégiaalkotást és technológiai megvalósítást is.
Átadták Magyarország leghatékonyabb piaci alapú naperőművét Szihalmon
A sikeres próbaüzemeket követően elindult és a mai napon ünnepélyes keretek között átadásra került a heves vármegyei Szihalmon hazánk legmodernebb és egyben legnagyobb termelési hatékonyságú naperőműve. A 69 MWp teljesítményű erőmű telepítési célja is rendhagyó: a Solar Markt és a Green Cloud együttműködésében megvalósult beruházás az első olyan naperőmű Magyarországon, amelyet kifejezetten azért építettek, hogy a hazai vállalatoknak biztosítson zöldáramot, ezzel segítve a karbonkibocsátásuk csökkentését célzó zöld átállásukat. Az ünnepélyes rendezvényen beszédet mondott többek között Lantos Csaba, energiaügyi miniszter és Mécs Imre, a Solar Markt Csoport elnöke, a Green Cloud alapítója, társtulajdonosa.