Megoldás a projektek átláthatóságára
Átfogó képet és optimalizációs javaslatokat kaphatnak a gazdálkodó szervezetek és intézmények vezetői az éppen futó projektjeikkel kapcsolatban – ez a célja a Techwave Hungary Zrt. most induló fejlesztésének. Az államilag támogatott fejlesztés várhatóan két év múlva készül el, már most nagy iránta az érdeklődés.
Számos piaci megfigyelés és üzleti visszajelzés azt bizonyította, hogy igény lenne egy olyan megoldásra, amely segít a sokszor párhuzamosan futtatott projektek optimalizálásában, kontrollálásában. A Techwave szakértői csapata ezért is kezdett egy olyan lehetséges eszközön gondolkodni, amely vállalatirányítási rendszertől függetlenül mindenki számára használható.
„A most induló fejlesztés legfőbb érdekessége, hogy a szervezetek által létrehozott temérdek projekttel kapcsolatos tranzakcionális adatra épülve egy olyan mesterséges intelligencia-alapú adatbázis épül a háttérben, amely mélytanuló algoritmusok segítségével képes lesz támogatni a jövőbeni projektek ellenőrzését és kiértékelését. A mesterséges intelligenciára épülő kockázatértékelés, valamint a benchmarking funkcionalitással rendelkező alkalmazás jelenleg egyedülálló a piacon” – mondta Dr. Molnár Attila, a Techwave Hungary Zrt. igazgatója.
A Techwave a fejlesztést a világ egyik vezető ERP rendszerének, a SAP-nak a fejlesztői környezetében valósítja meg, és felhő-alapú megoldásként kínálja majd partnereinek. A felhő már nem csupán a jövő megoldása, hanem már a jelené is: gazdaságos, biztonságos, és áthidaló szerepet képes betölteni.
A „ProCont” névre hallgató projekt, amely kockázat előrejelző és elemző projektalkalmazás fejlesztését és nagyvállalati környezetbe való integrációját jelenti, február 1-jén indult, és 280 millió forintos állami támogatásban részesül az NFKI Alapból – ez a projektösszköltség 58,98%-át jelenti. A várhatóan két év múlva elkészülő fejlesztés iránt már most nagy az érdeklődés, a Techwave számításai szerint több száz szervezet és intézmény projekt-optimalizálását és kockázatelemzését könnyítheti majd meg az új megoldásuk.
Kapcsolódó cikkek
- Elindult az SAP Növekedési Programja
- RISE with SAP: új modellben értékesíti üzleti intelligencia termékeit az SAP
- Elsőként büszkélkedhet éles SAP S/4HANA Retail rendszerbevezetéssel a Praktiker
- Hogy fejlődtek a KKV-k a vállalatirányítási szoftverek bevezetésében?
- Az SAP szerint a pandémia felpörgeti az egészségügy digitalizációját is
- SAP Customer Data Platform a tökéletes vásárlói élmény létrehozásához
- A digitális felkészültség lehet a vállalatok igazi vakcinája a pandémia ellen
- SAP-ügyfelek podcast-interjúi a karanténidőszakról
- Stratégiai együttműködést köt a MOL és az SAP
- „Mindent is” automatizálnának az SAP legújabb, házon belül indított startupjai
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Összefog a régiós IT ökoszisztéma
November 8-án az év legizgalmasabb nemzetközi IT programját szervezik meg Budapesten. A ME.ET. CEE egy egész napos ingyenes networking esemény és unconference több, mint 15 partner szervezésében. A helyszín Puzl CowOrKing, az IT szektor igényeire szabott flexibilis irodatér és közösségvezérelt hub. A szervezők közt van többek között a Startup Hungary, a Credo Ventures, a Launchub, az Óbudai Egyetem, az Interactive Venture és a Viber is. Céljuk összekapcsolni az IT- és startup szereplőket a Közép-Kelet-Európai régióban.
Szintet léphet a CO2-kibocsátás csökkentése a Schneider Electric új megoldásával
Új szintre emelhetik a vállalatok a CO2-kibocsátás csökkentése érdekében tett erőfeszítéseiket a Schneider Electric új megoldása, a Zeigo Activate Lite segítségével. A szoftver lehetőséget teremt a felhasználók számára a dekarbonizációs célok pontos meghatározására, a kibocsátásuk kiszámítására, valamint arra, hogy kapcsolatba léphessenek olyan szolgáltatókkal, amelyek támogathatják őket mind a megújuló energia használatával, mind a hatékonysággal kapcsolatos céljaik megvalósításában.