A Leadec Kft. támogatja az Audi Hungaria Zrt. fenntarthatósági céljait
A Leadec szakemberei az Audi Hungaria energiaellátásának biztosítása és létesítményeinek működtetése során a mai naptól kezdve elektromos üzemű szervizautóval közlekednek. Magyarország piacvezető ipari szolgáltató vállalata – hozzájárulva a széndioxid-semleges gyártáshoz – megkezdte flottája megújítását. A Leadec első elektromos autóját, egy VW ID.3 gépkocsit Szabó Gábor, az Audi Hungaria Zrt. Vállalatbiztonság-, gyártervezés-, üzemeltetési vezetője, valamint Radnóti Zoltán, a Porsche Győr igazgatója jelenlétében vette át Dákai Ferenc, a Leadec Kft. ügyvezető igazgatója.
„Megbízóink rendkívül fontosnak tartják, hogy gyártási tevékenységük a lehető legkisebb mértékben károsítsa a környezetet, egyúttal kímélje a természeti erőforrásokat” – mondta az esemény alkalmából Dákai Ferenc. „Ebben a törekvésükben – sok más intézkedés mellett – elektromos meghajtású járművek beszerzésével is hozzájárulunk partnereink környezettudatos intézkedéseihez. A személyautó kiválasztása során azért esett a választásunk az ID.3 típusra, mert ideális a gyártelepen belüli rövid szakaszok megtételére, miközben egy feltöltéssel akár 400 kilométeres távolságot képes megtenni. A Leadec Kft. flottapartnere, a Porsche Győr soron kívül szerezte be a járművet.”
(balról jobbra) Dákai Ferenc, a Leadec Kft. ügyvezető igazgatója, Szabó Gábor, az Audi Hungaria Vállalatbiztonság-, gyártervezés-, üzemeltetési vezető, valamint Rosta László, Audi Hungaria Gyárfenntartás-, energiaellátási vezető
Szabó Gábor kiemelte: „az Audi Hungaria fontos stratégiai célkitűzése a környezetünk védelme és a fenntartható fejlődés. Az ilyen irányú törekvéseket és konkrét vállalati célokat a Mission Zero programunkban fogalmaztuk meg. Ezen program részeként az Audi Hungaria a 2020-as évtől kezdődően szén-dioxid semlegesen működik.
Kiemelt fontosságú számunka a klímavédelem, és a megújuló energiák használata. Örömmel vesszük, hogy a Leadec Kft. partnerünk ilyen irányú törekvéseink megvalósításában.”
Dákai Ferenc hozzátette, hogy a Leadec elkötelezte magát a fenntarthatósági kritériumok mellett és támogatja megrendelőit abban, hogy termelésükben fokozzák a környezetbarát megoldásokat. A fenntarthatósági célok megvalósítása érdekében a Leadec Kft. például valamennyi villástargoncáját elektromos meghajtásúakra cserélte és 2025-ig további 15 százalékkal csökkenti a tevékenységéből fakadó széndioxid kibocsátást.
Emellett folytatja magyarországi telephelyein a termelés által érintett területek élővilágának gondozását is. Megbízóival közösen rendszeresen „örökbe fogad” fákat, növényeket, így jelenleg több mint ezer fát gondoz Magyarországon. A vállalat fenntartható fejlődés és környezetvédelem iránti elkötelezettségét mutatja az is, hogy a cég hazánkban egyedüliként nemzetközi minősítést szerzett a természetes vízbázisok védelméről szóló európai törvényi előírásokra, amelyet már be is épített szolgáltatási folyamataiba.
A Leadec Kft. flottájának VW ID.3 típusú első elektromos meghajtású szervizautója
A Leadec Kft. 1994 óta nyújt ipari szolgáltatásokat az Audi Hungariának. A gyár több mint öt négyzetkilométeres területén, amelyen a motor- és a járműüzem működik, közel 300 szakembere gondoskodik az energiaellátásról és működteti a létesítményeket. Feladatai azonban nem korlátozódnak kizárólag műszaki szolgáltatásokra: szakemberei a gyártelep három négyzetkilométeres zöldterületén méhkaptárokat és rovarhoteleket is gondoznak.
A győri székhelyű vállalat közel 700 magyar munkatársa gondoskodik a magyar GDP 10 százalékát előállító járműipar kulcsfontosságú gyárainak üzemeltetéséről és termeléskiegészítő műszaki igényeinek teljesítéséről.
Kapcsolódó cikkek
- Búcsút inthetünk az egyszer használatos műanyagoknak
- Samsung 2021-es tévékkel a környezetbarát jövőért
- Villanyautókkal elérhető lenne az uniós klímacél
- 6 százalékkal csökkent a Microsoft szén-dioxid-kibocsátása egyetlen év alatt
- Hamilton és Rosberg újra rajthoz áll, ezúttal a világ legextrémebb versenyén
- Felvirágozhat az elektromos buszok magyarországi gyártása
- A járvány alatt is nőtt a környezetbarát csomagolóeszközök iránti kereslet
- Az elektromosautó-töltők legfontosabb tulajdonságai
- Így használd jól a műanyagot
- Az ABB technológiája tovább segíti az ABB FIA Formula-E világbajnokságot
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az SAP a Joule felturbózásával magasabb sebességre kapcsolja a vállalati AI-forradalmat
Az SAP rendszerei immár a globális kereskedelem 87%-áért felelnek, így a TechEd 2024 konferencián bemutatott innovációk, különösen a generatív AI-t használó Joule asszisztens újításai valódi áttörést hozhatnak az üzleti élet mindennapi gyakorlatában.
Sürgető helyzet: Gazdasági hátrányt okozhat a digitális készségek hiánya
Az uniós átlag alatt teljesít Magyarország az Európai Unió legutóbbi jelentése szerint a digitális készségek terén: a honi lakosság mindössze fele rendelkezik legalább alapszintű digitális készségekkel, ami valamivel elmarad az uniós átlagtól és messzi célnak tűnik az évtized végére kitűzött 80 százalék. A megoldás azonban sürgető, hisz gazdasági hátrányt okozhat a lemaradás.
A NIS2 megfelelés és a MI-megoldások is megnehezítik a magyar cégek digitális átállását
Az informatika minden eddiginél gyorsabban fejlődik, így nem csoda, hogy ezt sokszor a cégek sem győzik követni. A felhőtechnológia néhány éve még modern kuriózumnak számított, ma már azonban elvárás, hogy bárhol is vagyunk, minden adat azonnal elérhető legyen. Ez a technológiai ugrás azonban nemcsak a rugalmas együttműködést és a munkavégzés szabadságát hozta el a cégek életébe. Ha nem szakszerű módon történik meg egy új IT rendszerre való átállás, az komoly kiberbiztonsági kockázatnak teszi ki a vállalatot. Egy rendszergazdának nemcsak az a feladata, hogy fejlessze a vállalat informatikai hátterét, a cég dolgozóit is oktatnia kell az új rendszerek használatára.