Tippeket ad a Telenor új videósorozata a technológia világában való kibontakozáshoz
#Kibontó néven indította el új YouTube videósorozatát a Telenor, amelyben a mobilszolgáltató szakértő munkatársai praktikus tippeket adnak a digitális eszközök használatához, hogy a nézők könnyebben eligazodhassanak a technológia világában, és a számukra legjobb döntéseket hozhassák meg okoseszköz vagy alkalmazások választáskor. A sorozat legújabb videójának vendégszereplője Mihalik Enikő modell.
A #Kibontó, a Telenor YouTube videósorozatának célja, hogy a nézők közérthető és szórakoztató stílusban kapjanak információt a mobiltechnológia világáról: telefonokról, applikációkról és kütyükről. A videók elsősorban azokhoz szólnak, akik már valamennyire otthonosan mozognak a digitális világban, de szeretnék jobban megismerni, megérteni az eszközök egyes képességeit, lehetőségeit. Azaz van okostelefonjuk, napi szintű felhasználói különböző applikációknak vagy más okoskiegészítőknek, de néha még szükségük van szakértő segítségre, és jól jön nekik egy-két praktikus tanács, hogy könnyebben eligazodhassanak a technológia világában és ezáltal jobban kibontakozhassanak. A legújabb epizód Mihalik Enikő modell vendégszereplésével veszi végig a mobiltelefonnal való fotózás buktatóit, trükkjeit.
A Telenor munkatársai releváns szakmai tudással rendelkeznek mobilos témákban, az ügyfelekkel való mindennapi kapcsolat révén pedig azt is jól értik, hogy a felhasználók milyen mobilos kérdésekben szorulnak segítségre, információra – ezért a videók házigazdáit a mobiltársaság egy belsős pályázaton választotta ki. A sorozat két videósa nem csak kütyümániás, de jártas az ügyfelekkel való kommunikációban is: Egyed Ádám értékesítő egy budapesti Telenor-üzletben, Szénási Tamás pedig értékesítői múltja mellett jelenleg területi trénerként segíti az üzlethálózatban dolgozó kollégái fejlesztését. A videókban ők adnak hasznos tippeket a digitális eszközök használatához, alkalmanként vendégszereplők – például médiaszereplők, telekommunikációs szakértők – segítségével.
A sorozat koncepciója illeszkedik a Telenor vállalati kultúrájához is, amelynek része, hogy teret ad munkatársainak arra, hogy fejlesszék magukat, kibontakoztathassák tehetségüket; nem csak a munkában, de attól független szenvedélyükben, hobbijukban is. A #Kibontó videók szereplői így lehetőséget kapnak arra, hogy a kamerák előtt, tartalomkészítőként is kipróbálhassák magukat. A sorozat várhatóan kéthetente jelentkezik új epizóddal, amely rendszerint egy-egy telefon vagy annak egy tulajdonsága köré épül.
Mihalik Enikő tudatos a tartalomkészítésben
Képminőség, kompozíció, esztétika – Mihalik Enikő modell, a legújabb #Kibontó epizód vendége számára ez a három legfontosabb szempont, amikor mobilos fotókat készít a saját közösségimédia-csatornáira. Tartalomkészítőként tapasztalata szerint azoknak a tartalmaknak a legjobb a fogadtatása, amelyek közvetlenséget árasztanak, megközelíthetőnek mutatják a képen szereplő személyt, és a fotó vagy leírása a közönség számára egy releváns történést mutat meg.
„A magánéletemet féltem az árgus, kíváncsiskodó szemektől, ezért mindig arra törekszem, hogy cserébe az általam posztolt tartalmak esztétikailag kifogástalanok legyenek – ezzel is kompenzálva azt, hogy az életembe kevesebb betekintést nyújtok. Ma már egyébként nyitottabb vagyok ezen a téren és szeretném, ha a követőim jobban ismernének. Dolgozom azon is, hogy megmutathassam nekik a topmodell álarc mögött rejtőző bolondos békéscsabai csajt” – mondta el. Enikő nem csak a saját magáról készült tartalmak terén tudatos: nemrégiben jelentette be, hogy kisbabát vár, és arról is beszélt, hogy nagyon fog figyelni gyermeke online jelenlétére, hogy milyen tartalmakat, hogyan, és milyen gyakorisággal oszt meg róla a közösségi médiában.
A videósorozat epizódjai itt találhatók: www.youtube.com/hashtag/kibontó
#Kibontó-tippek mobilos fotókhoz
Számít a kompozíció
Az első és legfontosabb, hogy el kell döntenünk, milyen kompozíciót szeretnénk megalkotni a fotón. Ahhoz, hogy minél hangsúlyosabb legyen a kép tárgya, érdemes játszani a mélységélességgel, a hátteret a lehető legjobban elmosni. Ez akkor is fontos, amikor az alany mögött nincs egységes háttér. Ha pedig egy mozdulatot szeretnénk rögzíteni, akkor leginkább arra figyeljünk, hogy ne csússzon ki a kép tárgya a megfelelően beállított kompozícióból.
Túl sötét, túl világos
A tökéletes színek eléréséhez leginkább arra kell figyelni, hogy a képet szűrt fény világítsa be. Ha a háttérből erős ragyogás jön, a kép előtere könnyen túl sötét lesz, ugyanakkor tűző napsütésben sem fogjuk elérni a kívánt hatást. A fotónkhoz ideális lehet az oldalról jövő, például egy függönyön keresztül már átszűrt fény. Ügyeljünk arra is, hogy a különböző lámpák sárgás világítása torzíthatja a színeket is, ezáltal kevésbé lesz előnyös a végeredmény.
A kamera szöge sem utolsó
Alapszabály, hogy célszerű a modellel egy szintbe helyezni a kamerát, különben torzíthatja a fotóalany méreteit. Ha gyermekünket vagy kisállatunkat fényképezzük, mindig érdemes leguggolni hozzá, és az ő középpontjával egy szintben készíteni a képet.
Kapcsolódó cikkek
- Ezek azok az okok, amiért leggyakrabban segítséget kérnek az idősek
- Mit hozott egy év vírushelyzet a vállalkozások működésében?
- A Telenor meghosszabbítja az oktatási oldalak ingyenes elérését
- Így választunk mobiltarifát
- Az NMHH aukcióján jutott újabb frekvenciákhoz a Telenor
- Három szolgáltató 150,2 milliárd forintért licitált mobilfrekvenciákra
- Előrendelhetőek a Telenornál az új Samsung Galaxy S21 széria készülékei
- 10x annyit mobilneteztünk szilveszterkor, mint 5 évvel ezelőtt
- Így előzhetjük meg, hogy elszökjenek kedvenceink
- December 25-én kommunikáltak legtöbbet a Telenor ügyfelei
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Digitális megoldásokkal csökkenthető a tűzesetek kockázata
Az elmúlt hónapokban több jelentős tűzeset is történt Magyarországon, köztük a visegrádi hoteltűz, vagy a Miskolctapolcai Barlangfürdőben keletkezett incidens, mely komoly károkat okozott. Ezek a tragédiák ismét ráirányították a figyelmet a tűzvédelmi rendszerek fontosságára, illetve arra, hogy elengedhetetlen ezeknek az eszközöknek a rendszeres karbantartása és ellenőrzése.
Drónos növényvédelem, robottal forgatott pezsgő, karbonmentesség: újít a Törley
Az energiafelhasználásának felét megújuló forrásból biztosítja, 2030-ra felére, 2040-re pedig nullára csökkenti a CO2-kibocsátását tervei szerint a pezsgőpincészet. A termesztés és gyártás során alkalmazott innovatív fejlesztések a hatékonyságot és a fenntarthatóságot is szolgálják, csakúgy, mint a természettel való kölcsönösen előnyös együttműködés.
Újgenerációs módszer segíti az érettségizők és nyelvvizsgázók felkészülését
Indul az őszi érettségi vizsgák és a nyelvvizsgák ideje, fontos, hogy a felkészülésben az érintett generáció igényeihez igazodjon a tananyag. Ebben nyújt segítséget a diákok és tanáraik számára is a KRÉTA Idegennyelvi Felkészítő Modul (IFM).
Fenntartható jövőért elismerésben részesült a természetbarát napelempark fejlesztője
A BCSDH nyolcadik alkalommal hirdette meg a Fenntartható jövőért díjat, amellyel a rendszerszintű változások érdekében végzett kiemelkedő vállalati és vezetői teljesítményeket ismeri el. Idén a Biodiverzitás megőrzése és helyreállítása kategóriában a SolServices Kft. újgenerációs napelempark koncepciója lett az egyik fődíjas. A koncepció mentén megvalósított Lumen Park Szolnok nem csak Magyarországon, de az egész világon is az első természetbarát napelempark.