Ötmillió euróra pályázhatnak a magyar gyártóipari vállalkozások
A több mint kétmillió gyártásban érdekelt vállalat jelenleg 32 millió munkahelyet biztosít Európa-szerte, amelyek garantálják a kontinens egészséges gazdasági fejlődésének fenntartását, illetve versenyképességét nemzetközi szinten. Ennek megfelelően az EIT Manufacturing 2021-ben az ötmillió euró keretösszeggel rendelkező RIS program keretében szeretné tovább erősíteni a kiválasztott 18 ország, köztünk hazánk ipari fejlődését többek között az oktatási tevékenység, a tudásátadás támogatásával, a jövőbemutató ipari megoldások fejlesztéseinek elősegítésével, valamint az induló vállalkozások, kkv-k megerősítésével.
A RIS égisze alatt hirdetik meg a EIT Jumpstarter pályázatot, amely azon magyar vállalkozók számára is nyitott, akik az innovatív ötleteiket, elképzeléseiket szeretnék formába önteni és üzletileg fejleszteni. A nyertes jelentkezők tréning- és mentorprogramokon vehetnek majd részt, továbbá az üzletfejlesztésben hasznos know-how anyagokhoz hozzáférve dolgozhatnak a számukra legmegfelelőbb piacra lépési stratégiák, modellek kialakításán.
Emellett elindul a Evolution Of Research Results In Manufacturing program, amely már az ötletekből megszületett termékek, szolgáltatások piacra lépését segíti elő. Az ebbe bekapcsolódó, kiválasztott csapatok valódi piaci körülmények közt tesztelhetik és véglegesíthetik a prototípusaikat, illetve pénzügyi, hálózatépítési támogatásban részesülve tervezhetik a gyors és eredményes piacra lépésük menetét.
Az EIT RIS programokba bevont országok vállalkozásai pályázhatnak a BoostUp! RIS 2021 versenyen való részvételre is. Az ezen indulók bemutathatják a gyártásra fókuszáló innovációs, illetve technológiai ötleteiket, megoldásaikat az EIT Manufacturing által felajánlott anyagi hozzájárulás és speciális támogatói szolgáltatások elnyerése érdekében. A BoostUp! RIS 2021 programról bővebb információk itt találhatók.
A tavalyi év hatalmas sikert hozó inkubációs projektje volt az EIT Manufacturingnél a prágai Cseh Műszaki Egyetemen belül működő Informatikai, Robotikai és Kibernetikai Intézet (CIIRC CTU) fejlesztése. Az ottani kutatócsoport kidolgozta és hitelesítette az RP95 szelepes maszkok 3D nyomtatásának módszerét, amelynek köszönhetően a maszkok magasszintű védelmet garantálnak a koronavírus ellenében. A RIS-program keretében kiegészítették a maszkot egy arcleolvasó okostelefonos alkalmazással, amelynek használatával az emberek testreszabott szelepek közül választhatnak a védőálarcuk tökéletes illeszkedése érdekében.
Kapcsolódó cikkek
- Világszinten eredményesek a magyar kutatónők, de nincsenek elegen
- Taroltak a Corvinus diákjai az IAB Hungary szakdolgozat-pályázatán
- Júliusig gyűjthetőek a "Városmarketing gyémántok"
- Hamarosan lezárul a jelentkezés a Vodafone Digitális Díjra
- Új pályázatokat indít az EIT Digital
- Egy infokommunikációs innováció idén is 1 millió forintot ér
- 3D modellező pályázat diákoknak felkészítő oktatással a Téregértől
- Kreatív pályázatot hirdet iskolásoknak az Epson
- A Magyar Innovációs Nagydíj Pályázat díjazottjai
- Médiatanács: 520 millió forint tévéműsorok készítésére
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.
Új szelek fújnak a nagyvállalatoknál IT fronton
Habár az utóbbi években csökken a keresleti nyomás az IT munkaerőpiacon, a jó technológiai szakemberekre továbbra is egyre nagyobb szükség van. Ozorai Dénes, a K&H IT vezetője szerint ugyanis ma már szinte minden üzleti igény valamilyen IT megoldást kíván.
A 2024-es év legjobb videós hirdetéseit keresi az IAB Hungary
Második alkalommal hirdeti meg pályázatát az IAB Hungary Digitális videó Munkacsoportja, amelyen a 2024-es év legkiemelkedőbb videós hirdetéseit díjazza több kategóriában is.
50 millió forint értékben jutott digitális eszközökhöz 255 rászoruló család és közintézmény
Több mint hatszáz pályázó, 255 nyertes pályázat és többszáz digitális eszköz. Ez a mérlege a Magyar Vöröskereszt és a Yettel 3 évvel ezelőtt indított közös programjának, amely a szociálisan rászorulók digitális felzárkóztatásának támogatására indult. Az elmúlt három évben mobiltelefonra, tabletre, laptopra, perifériás eszközökre és szoftverekre lehetett pályázni. Iskolakezdéskor ezek az eszközök különösen nagy segítséget jelentenek a tanulási nehézséggel küzdő vagy súlyosan mozgáskorlátozott gyerekeknek és az őket nevelő családok számára, a legtöbb nyertesnek ugyanis korábban még soha nem volt hasonló eszköze.