Az ABB élen jár az elektromos autók Eichrecht, azaz a német energiamérési törvény szerinti töltésében
Az ABB jó úton halad afelé, hogy teljesítse a töltőáram mérésére vonatkozó kötelezettségvállalásait; jelentős lépés e cél elérése felé, hogy a vállalat a németországi nagyteljesítményű DC töltőihez biztosítja az Eichrecht kalibrálási törvénynek való megfelelést. A kalibrált energiamérést szabályzó Eichrecht rendeletet azzal a céllal alkották meg, hogy segítségével átlátható módon mérhető és számlázható legyen az az energia, amelyet a töltési folyamat során az elektromos autók töltőállomásai a jármű akkumulátorába betáplálnak.
• Az elektromos járművek (EV) töltőáramának mérése területén az ABB élen jár az átláthatósági és az adatbiztonsági előírások követésében
• Az ABB az egyik első jelentős töltőállomás-szállító, amelynek a Terra 53/54 és a nagyteljesítményű DC töltői megfelelnek a német Eichrecht mérési és kalibrálási törvény előírásainak
• Mivel várhatóan a példát további országok is követni fogják, így a megfelelőségi előírások szélesebb körű elfogadása teljes átláthatóságot biztosít a fogyasztók számára az e-járművekhez köthető energiavásárlások terén
• Az ABB egy olyan, utólag is beépíthető, korszerűsítési megoldást fejlesztett ki, amellyel a már korábban telepített CCS, CHAdeMO és AC Type 2 csatlakozókkal szerelt töltők is meg tudnak felelni ennek a fontos szabályozásnak
A várhatóan világszerte elterjedő kalibrált energiaellátás e formája növeli a fogyasztók bizalmát az e-járművek töltésékor vásárolt energia mennyiségét illetően. A töltőállomások gyártói korábban nem tudtak megfelelni az ilyen típusú szabályozásoknak, mivel hiányoztak az ezen alkalmazáshoz használható egyenáramú (DC) fogyasztásmérők. Az új töltési megoldások, köztük az ABB Terra 53, 54 jelű, illetve a nagyteljesítményű DC töltői, lehetővé teszik e törvényi előírások teljesítését. Az ABB váltakozó áramú és egyenáramú energiamérői egyaránt megfelelnek a német mérési törvényeknek és rendeleteknek, köztük a töltési adatok végfelhasználó számára történő biztonságos továbbítására vonatkozó követelményeknek is.
Az ABB kidolgozott egy utólagosan beépíthető, korszerűsítési (retrofit) megoldást, valamint kifejlesztette a Field Validation Tester (FVT) berendezést, amely segítségével a korábban telepített CCS, CHAdeMO és AC Type 2 csatlakozókkal szerelt töltők is meg tudnak felelni ennek az alapvető követelménynek. Az FVT-t a korábban telepített, utóbb korszerűsített töltőállomás mérési rendszereinek kalibrálására és tesztelésére tervezték. Az FVT univerzális kalibrálási rendszerként a nem ABB által gyártott, CCS, CHAdeMO és AC Type 2 csatlakozókkal szerelt töltőállomásokra is feltelepíthető.
Frank Muehlon, az ABB E-mobilitás divíziójának vezetője így nyilatkozott: „Az Eichrecht és a hasonló szabványok teljes körű átláthatóságot biztosítanak a fogyasztók számára az általuk megvásárolt töltési energia mennyiségével kapcsolatban. Az előírás egységes módot kínál arra, hogy növeljük a fogyasztói bizalmat, és világszerte a törvényi előírásoknak megfelelő energiaszolgáltatást biztosítsunk. Az Eichrecht Németországban szabályozza a mérés és kalibrálás kérdését, azonban arra számítunk, hogy a németek példáját más országok, például Ausztria és Franciaország is követni fogja, így ezek az országok is megalkotják majd a saját előírásaikat. Az ABB a törvényi megfelelőséget ösztönző folyamat élére állt, amely az átláthatóság és az adatbiztonság magas szintjének köszönhetően az elektromos járművek vezetői körében növeli a fogyasztói bizalmat.”
Mivel várható, hogy világszerte hasonló, széles körű szabványelőírásokat vezetnek majd be, az ABB szerviz teamje, szorosan együttműködve az ügyfelekkel és a kiválasztott telepítési és szervizpartnerekkel, jelentős korszerűsítési programot készít elő a DC töltőállomásokhoz. A program első lépcsőjében több mint 2000 töltőállomást vonnak be Németországban, Ausztriában és Franciaországban. Ez biztosítja, hogy az ABB töltőinfrastruktúra-üzemeltetői, akiket az energiafogyasztás mérésére vonatkozó új nemzeti szabályozás érint, ajánlatot kapjanak a működő töltőállomásaik korszerűsítésére, és hogy ennek kivitelezése reális időkeretek között történhessen.
A hitelesített energiamérésen túl a fogyasztóvédelmi törvénynek való megfelelés azt is megköveteli, hogy a töltési adatokat a töltőállomás-üzemeltetők (CPO) és az e-Mobolity Service Provider-ek (eMSP; e-mobilitási szolgáltatók) biztonságosan továbbítsák az elektromosjármű-vezetők számára. Németországban ezt az “end-to-end” funkcionalitást az ABB és az első jelentős német CPO/eMSP közösen tesztelte, az eredmények tanúsítását pedig a VDE tanúsító szervezet végezte.
Az Eichrechtnak való megfelelés megvalósításnak első gyakorlati példája az észak-németországi Kasselben található Audi Centerben történt. A szélesebb körű Eichrecht-kampány kezdeteként a központban az ABB nagyteljesítményű töltőit utólagosan az új megoldással korszerűsítették, hogy az ügyfelek számára teljes átláthatóságot biztosítsanak az általuk vásárolt energia mennyiségéről.
Uwe Jarms, az Audi Center Kassel ügyvezető igazgatója így nyilatkozott: „Az a célunk, hogy úttörő szerepet játszunk az autóipari e-mobilitás területén. Ezért az ABB által gyártott töltőállomásainkat örömmel bocsátottuk a VDE rendelkezésére, hogy az audit keretében megvizsgálja a korszerűsített fogyasztásmérők kalibrálási előírásoknak való megfelelőségét.”
Ez mintául szolgálhat ahhoz a jövőbeni globális terjeszkedési elképzeléshez, amely keretében az Audi Németország-szerte további 50 töltőállomásra telepíti ezt a korszerűsítési megoldást.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB piacra dobja a világ leggyorsabb elektromosjármű-töltő berendezését
- Megjelent az ABB Decoded podcast legújabb epizódja
- Az ABB várja az egyetemi hallgatókat 2022-es női mentorprogramjára
- Az elektromos autók fogyasztását is feltüntetik a benzinkutakon
- Az ABB olaszországi gyárából többé nem kerül ki hulladék a lerakóba
- Újabb mérföldkő az európai elektromos autók töltésében
- Az ABB Robotika üzletága tesztközpontot nyit
- Mérföldkőhöz érkezett a Xiaomi okos elektromos autó üzletága
- Az ABB elsőként kívánja megszerezni a CharIN CCS tanúsítványt a DC töltőállomásaihoz
- Itt az ABB „Kőbe zárt zene” építészeti sorozatának harmadik része
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.