Magyar dominancia az idei Microsoft CEE Startup Award versenyen
Négy díjat osztottak ki a Microsoft CEE Startup Award verseny döntőjében, ezekből kettőt hazai cégek vittek el. A fenntarthatóság kategóriában a Volteum, a fintech kategóriában pedig a FintechX Technologies lett a győztes.
A 2022. február 24-én megtartott Demo Day eseményen a Microsoft CEE Startup Award verseny döntőjébe jutott tíz régióbeli startupnak adatott meg a lehetőség, hogy röviden bemutassák a vállalkozásukat, illetve válaszoljanak a verseny zsűritagjainak – akik között Weiszbart Zsoltot, a Day One Capital partnerét is viszontláthattuk – kérdéseire. Végül négy kategóriában állapítottak meg nyerteseket: a fenntarthatóság kategóriában a magyar Volteum, az egészségügy kategóriában a romániai Medicai, a kereskedelmi kategóriában a görög BibeCoffee, a fintech kategóriában pedig az ugyancsak magyar FintechX lett a befutó. A nézők szavazatai alapján a Közönség Díjat a BibeCoffee érdemelte ki. A díjnyertes startupok mellett a magyar Cytocast is bejutott legjobb tíz közé, így elmondható, hogy a versenyen a magyar résztvevők kiemelkedően jól szerepeltek. A versenyen induló vállalkozások mind részei a Microsoft for Startups programjának, így nagyban támaszkodnak a Microsoft technológiájára, illetve növekedésükben is számíthatnak a Microsoft kiterjedt üzleti hálózatára.
Amint azt a díjkiosztást megelőző panelbeszélgetésen Andrei Roth, a bukaresti székhelyű, nemzetközi hírű folyamatautomatizáló UiPath kereskedelmi igazgatója elmondta, a térségünkből kikerülő startupokra egyre inkább igaz, hogy nem nyugati mintákat másolnak, hanem saját innovációkkal hódítják meg a nemzetközi piacokat. Myladie Stoumbou, a Microsoft regionális igazgatója azt emelte ki, hogy a Microsoft co-sell programjának köszönhetően egyre több tehetség marad a szülőhazájában annak gazdaságát gyarapítva. Ahelyett, hogy elköltöznének nagyobb üzleti lehetőségeket ígérő országokba, inkább exportképes termékeket és szolgáltatásokat fejlesztenek a külpiacokra.
A FintechX Technologies innovációért felelős vezetője és társalapítója, Gémes Tamás szerint a Microsoft CEE Startup Awards jó alkalom volt széles közönséggel megismertetni a nyílt bankolás, nyílt pénzügyek és a banking-as-a-service (BaaS) előnyeit és működését, hiszen ezekre olyan új szolgáltatások épülnek, amelyeknek a jogszabályi és technikai feltételei csak néhány éve adottak. Az új szolgáltatások például lehetővé teszik, hogy a vásárlók az adott bolt vagy szolgáltató weboldalán közvetlenül vegyenek igénybe pénzügyi szolgáltatásokat, tipikusan kölcsönt, a sokszor körülményes banki ügyintézés mellőzésével. „Szolgáltatásainkat, ahol lehet, az Azure felhőjére építjük, elsősorban azért, mert a Microsoft felhőtechnológiája nagy elfogadottságnak örvend a pénzügyi szektorban. Az a tény, hogy szolgáltatásainkat lehetőség van a nemzetközileg elfogadott FSI Amendment keretein belül nyújtani, garanciát jelent az ügyfeleink számára a biztonságra” – mondta el a szakember. Megjegyezte: a verseny fintech szekciójában kiérdemelt első helyezésükre nagyon fontos visszaigazolásként tekintenek, mivel ez az eredmény megerősíti, hogy az ágazati befektetők is komoly fantáziát látnak a nyílt bankolási szolgáltatások fejlesztésében. A Microsoft co-sell programra és a versenyre Gémes Tamás úgy tekint, mint amely segíti a céget további partnerkapcsolatok kiépítésében, intézményi befektetők elérésében és a nagy külföldi piacok meghódításában.
A Volteum szolgáltatásai közzé tartozik flották elektrifikációja és a mindennapos üzemeltetés optimalizálása. Szoftverük valós idejű és historikus adatokat felhasználva pontos becslést ad az akkumulátorok merülésére, ezáltal pedig optimalizálja a működést és az útvonalakat a járművek számára. A Volteum a Microsoft CEE Startup Awards verseny révén szeretné bővíteni nemzetközi kapcsolatrendszerét és betörni újabb külpiacokra. A szoftver fejlesztésében nagyban támaszkodnak a számukra díjmentesen elérhetővé tett Azure felhőszolgáltatásra. „Az elektromos járművek, ezen belül is az elektromos flották piaca évről évre dinamikusan bővül, és óriási lehetőségeket kínál a külföldi terjeszkedésre. A legnagyobb partnereink jelenleg Németországban, az Egyesült Királyságban és Magyarországon vannak, de további nyugat-európai piacokon is szeretnénk megvetni a lábunkat” – mondta el Tóth Zsófia a Volteum társalapítója és ügyvezetője a verseny és a díj kapcsán.
A Microsoft CEE Startup Award verseny társrendezője a HubHub volt, az eseményt annak prágai irodájából közvetítették. A versenyt azért alapították, hogy a Microsoft for Startup programban résztvevő vállalkozásoknak platformot biztosítsanak megoldásaik bemutatására. A február 24-i eseményen a már felsoroltakon kívül a BatteryCheck, a Born Digital, a Modex, HautAI és a Circularo is finalista volt.
A Microsoft elhivatott a tehetséges startupok felkutatásában és támogatásában. A vállalat startupokat célzó programjairól bővebben az alábbi oldalon tájékozódhat: https://startups.microsoft.com/en-us/
Kapcsolódó cikkek
- Már itthon is elérhetők az új Surface notebookok
- 1 milliós dolláros fődíj a budapesti startup versenyen
- Polimer-újrahasznosító megoldást díjazott a Continental
- Nagyszerű alkotások a robotkupa budapesti versenyén
- Hasznos és gondoskodó robotokat fejlesztenének a lányok
- Lányok ötleteit várja a Microsoft az MI felhasználására
- Elindult az Imagine Cup Junior AI for Good jövő évi versenye
- Megvannak a DigiGirlZ AI Challenge nyertesei
- Innováció a képzelet szárnyán – Imagine Cup már középiskolásoknak is
- Bókok helyett 4 millió dollárral csábítja a vállalkozó hölgyeket a Microsoft
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az európai utazók 72%-a szeretné leküzdeni a nyelvi akadályokat a jobb utazási élményért
A Samsung legújabb kutatásából kiderül, hogy az európai nyaralók* 72%-a azt vallja, hogy sokkal jobban élveznék a külföldi vakációt, ha jobban, gond nélkül tudnának kommunikálni a helyiekkel. Ennek megoldásaként a Samsung arra ösztönzi az utazókat, tegyék próbára a Galaxy AI-t a következő felfedezőútjuk során.
Merj segítséget kérni! Online visszaélések elleni kampány a gyermekek védelmében
Edukációs kampányt indít a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Hivatala által működtetett Internet Hotline jogsegélyszolgálat. A cél, hogy mind a szülők, mind a gyermekek mihamarabb ismerjék fel az online visszaéléseket, és merjenek segítséget kérni.
Hogyan alakítja át az AI és az automatizáció az értékesítési folyamatokat?
Az AI és az automatizált megoldások lehetővé teszik a vállalatok számára, hogy gyorsan és hatékonyan reagáljanak az ügyfelek igényeire, és adatvezérelt döntéseket hozzanak. Azonban a személyes kapcsolatok, a bizalom és az empatikus ügyfélkezelés továbbra is kulcsfontosságú szerepet játszik abban, hogy a vállalatok kiemelkedjenek a versenytársak közül. Hogyan ötvözhetik a cégek a technológiai innovációkat és az emberi interakciókat, hogy új szintre emeljék a vásárlói élményt?
Adathalászok áldozatai is kérhetnek kártérítést a bankjuktól
Csak az idei második negyedévben több mint 8 milliárd forint értékben okoztak kárt a bűnelkövetők a bankkártyás, mobiltelefonos és internetes banki fizetések során Magyarországon. A károsultak jelentős része azonban a mai napig nincsen tisztában azzal, kitől követelheti az okozott kár megtérítését. Még a személyes hitelesítési adatok tévedésből való kiadása esetén is van rá esély, hogy a visszaélés áldozata a bankjától kapjon kártérítést – derül ki többek között a BDO Legal Jókay Ügyvédi iroda alábbi összegzéséből.
Zara Larsson „Rózsaszín élet” című minisorozata vezeti be a Sony új füstös rózsaszín prémium fejhallgatóját
Bármerre járjon is az ember, ha a kedvenc zenéit hallgatja, semmi más nem számít. A megfelelő fejhallgatóval öltözködés, tánc vagy munka közben egyaránt magával ragad minket a hangzás. A színválasztással és stílussal kombinálva a zene – akárcsak a ruhák és a kiegészítők – bármit képes megváltoztatni, mert az önkifejezés terepe, ami az érzéseinket kiegészítve fokozza és feldobja a hangulatunkat, hogy a megélt pillanat örök emlék legyen.