3D nyomtatással lép a cipőgyártás a digitális jövőbe

forrás: Prím Online, 2022. április 19. 17:03

Gyártsanak alkatrészeket nagy sorozatban vagy egyetlen tételben készülő, egyedi termékeket, pótalkatrészeket, a vállalatok a lehető legnagyobb termelékenységre és rugalmasságra törekednek. Ipar 4.0-s megoldásokkal mindezt elérhetik, ehhez azonban folyamataikat – a gyártási és az informatikai technológia összekapcsolásával – digitalizálniuk és automatizálniuk kell. 

Hogy mindezt megkönnyítse, a Siemens – két partnerével, az EOS-szal és a DyeMansionnel közösen – digitalizációs, automatizálási, szelektív lézerszinterező és ipari utófeldolgozási megoldások értékláncát hozta létre az additív gyártás támogatásához.

 

 

A referencia architektúra a nagy volumenű sorozatgyártáshoz a műanyag alkatrészek ipari méretű lézerszinterezésére termett EOS P 500 platformot integrálja az automatizált gyártásba. Kis tételű, rendkívül rugalmas gyártáshoz pedig a megoldás a FORMIGA P 110-es rendszereket tartalmazza, amelyek az EOSPRINT integrációnak köszönhetően közvetlenül hozzáférnek a Siemens NX tervezőszoftveréhez. Az NX eszközeivel a felhasználók összetett rácsszerkezeteket tervezhetnek, és a lábbeli-alkalmazásban a létrehozott középtalp digitális ikertestvérén a cipő viselését is szimulálhatják. Ami az utófeldolgozást illeti, a DyeMansion a 3D nyomtatástól a kész termékig összehangolt, háromlépcsős munkafolyamattal teszi könnyűvé a skálázást a kisszériás vagy prototípusgyártástól az additív sorozatgyártásig. 

 

 

Az additív gyártóüzem automatizálásában kulcsszerephez jutnak a Siemens Simatic S7-1500 vezérlői, mivel a gépek zökkenőmentes integrációját a szabványosított interfészeken – különösen az OPC UA-n – keresztül zajló adatkommunikáció teszi lehetővé. Az integrált automatizációs megoldás az ipari informatikai környezetbe illeszkedik, ami gyors üzembe helyezést és piacra lépést, optimális kezelést és karbantartást biztosít. A vállalati informatikával való integráció további idő- és költségmegtakarítást eredményez, miközben a referencia architektúra bevezetésével a gyártó vállalatok a biztonság és a kibervédelem terén is nagy előrelépést tesznek.

 

A hőre lágyuló műanyagokat használó szelektív lézerszinterezés demóját az érdeklődők a Siemens erlangeni (Németország) Additive Manufacturing Experience Centerben tekinthetik meg.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Continental: Jövőbe mutató megoldások az Auto Shanghai 2025-ön

A Continental az idei Auto Shanghai kiállításon a vezetés élményét és biztonságát új szintre emelő világítástechnikai fejlesztéseit állítja a középpontba. A technológiai vállalat széles skálájú járművilágítási megoldásokat mutat be: az alacsonyabb költségű rendszerektől – mint a Headlamp Control Module (HCM) Air – egészen a legmodernebb fejlesztésekig, mint például a lézeres vetítési technológiára épülő rendszerek (Laser-Based System, LBS), amelyek színes, nagy felbontású és mélységélességű képeket képesek kivetíteni a jármű környezetére.

2025. április 20. 15:38

Milliárdos támogatással startol az AI- és greentech-inkubátor

Elindult Magyarország első greentech és mesterséges intelligencia fókuszú inkubátora – jelentette be az Incubator Zero Zrt. az MTI-nek küldött közleményében.

2025. április 20. 13:49

Az AI forradalma és a hardverek új szerepe

A mesterséges intelligencia forradalma jelentős átalakulásokat hozott az informatikai fejlesztések világában. Míg korábban a szoftverfejlesztés állt az innováció középpontjában, az AI térnyerésével egyre inkább a hardverek kerülnek előtérbe mint kulcsfontosságú erőforrások.

2025. április 20. 10:21

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Digitális élményforradalom: tegnap ért véget a pekingi InfoComm China 2025

2025. április 19. 14:31

A Microsoft mesterséges intelligenciával gyorsítja a szoftver-frissítéseket

2025. április 16. 17:51

Adatvédelmi nap a GDE-n: Fókuszban a kiberbiztonság és a tudatosság

2025. április 15. 14:43

A Pentagon az informatikai tanácsadókon spórol

2025. április 11. 13:12