Egyszeri akciónak indult, tízéves komplett program lett belőle
Egy évtized alatt mintegy ezer ember volt részese valamilyen formában a Schneider Electric és a „Jövőt nekik is” Alapítvány által működtetett LULI programnak, amit a Fejér Megyei Gesztenyés Egyesített Szociális Intézmény tordasi Otthonában élők támogatására indítottak.
A kezdeményezés keretében az Otthonban élők egy része a cég szigetszentmiklósi logisztikai központjában kap munkát, ezáltal fejlődik önértékelésük, pozitív élményekkel gazdagoknak, a központ többi munkavállalójának pedig lehetősége nyílik arra, hogy a helyzetüket átérezve támogassa őket a mindennapi munkában. Ráadásul, az Otthon dolgozói által elvégzett munkának köszönhetően csak tavaly a kartondobozok újrahasznosításával mintegy 4000 fát mentettek meg.
Az eredeti tervek szerint egyszeri program lett volna a Schneider Electric részéről a tordasi Otthonban élők támogatása, azonban a 2011-es próbaprojekt sikerét követően tartóssá vált az együttműködés és ki is bővült. Az állami tulajdonban lévő tordasi otthonban 272 értelmileg akadályozott, esetenként súlyosan, halmozottan sérült ember él, akiket a „Jövőt nekik is” Alapítvány, és rajtuk keresztül a Schneider Electric is támogat. Az anyagi és önkéntes tevékenységgel történő segítségnyújtás mellett fejlesztő foglalkoztatás keretében egy részük számára a Schneider Electric munkát is ad szigetszentmiklósi logisztikai központjában, a CEELog-ban.
A program indulásakor hetente 1-2 alkalommal mentek a logisztikai központba dolgozni az Otthonból, 2013 óta viszont már rendszeresen, minden munkanapon 5-6, az intézményben élő ember és egy segítőjük jár Tordasról Szigetszentmiklósra dolgozni. A tordasi Otthon munkába járó lakóinak szállítása a LULI programban résztvevő „Jövőt nekik is” Alapítvány által, a Schneider Electric anyagi támogatásával vásárolt gépjárművel történik.
A Tordasról érkezők a használt dobozok válogatását végzik Szigetszentmiklóson újrahasznosítási céllal. Az intézmény lakói tehát környezetvédelmi szempontból igen fontos feladatot végeznek, hiszen munkájuk révén csak a múlt évben 600 ezer dobozt sikerült újrahasznosítani, ami 176 tonna kartonpapírnak felelt meg. Ennyi kartonpapír előállításához 4000 fát kellett volna kivágni, így azonban, hogy ez a 4000 fa megmenekült, számítások szerint összesen 88 tonna CO2 megkötésére lesznek képesek életük során.
Az elmúlt tíz évben több mint 1000 ember volt részese valamilyen formában a LULI programnak, ami természetesen 2022-ben is folytatódik. A Schneider Electric és a „Jövőt nekik is” Alapítvány legfrissebb, közös projektje a biodiverzitásról szól, a kezdeményezés keretében a tordasi intézményt körülvevő parkot és a létesítmény belső udvarát szépítik meg. Emellett tovább folytatódik a foglalkoztatási program is.
„A program 10 év alatt elért legfontosabb eredményének azt tartom, amit a résztvevő emberekből kiváltott. A Schneider Electric munkatársainál érezhető az empátia, az elfogadás fejlődése, az Otthonban élők pedig pozitív, örömteli reakcióval reagálnak, ha szóba kerül a vállalat neve. Az érzések mögött természetesen kézzelfogható támogatások, valamint események vannak, ezek pozitív hatása jól érezhetően vissza is tükröződik. Az Otthon lakói szeretnek a CEELog-ba járni, mert ez egy kapcsolatot jelent számukra a „kinti” világ realitásaival, elvárásaival, egy szigorú szabályok szerint működő logisztikai központ nemzetközi közegében” – mondta el Gali Rita, a „Jövőt nekik is” Alapítvány elnöke.
„A Schneider Electric 6 fenntarthatósággal kapcsolatos hosszútávú kötelezettségvállalásának egyike az esélyegyenlőség megteremtése, amelyhez szervesen kapcsolódik a befogadó környezet biztosítása. Nagyon büszke vagyok a LULI program összes résztvevőjére és saját kollégáimra, mert a program által sikerült ezen fenntarthatósági kezdeményezésünket a gyakorlatban is megvalósítani és példaértékűen működtetni. ‘LULI dolgozóink’ ugyanolyan fontosnak érezhetik magukat, mint a többi munkavállalónk, hiszen mindannyian ugyanazt a munkaruhát kapjuk, mindannyiunknak meg kell felelnünk a szigorú biztonsági előírásoknak, mindannyian ugyanazokon a munkaterületeken osztozunk, mindannyian egyenlőek vagyunk. Többi munkatársunk pedig sokkal érzékenyebb, elfogadóbb lett, hiszen nap mint nap gyakorolják, hogy a másképpen gondolkozó és viselkedő kollégák is lehetnek ugyanolyan értékesek, hasznosak, kedvesek és segítőkészek” – mondta el Christos Vardakostas, a Schneider Electric kelet-európai logisztikai térségért felelős igazgatója.
A Schneider Electric szigetszentmiklósi logisztikai-és elosztóközpontjában (CEELog) 25.000 négyzetméteren a cég több mint 280 munkatársa végez logisztikai és gyártási tevékenységet. Naponta átlagosan 17.000 megrendelést teljesítenek, ami közel 130 tonnának felel meg, a logisztikai központ 21 országot lát el a vállalat termékeivel.
Kapcsolódó cikkek
- Hadüzenet a váratlan leállásoknak
- A nagyvállalatok kevesebb mint 0,5 százalékánál egyenlőek a nők és férfiak fizetései
- A jelenlegi 2-3-szorosára kellene gyorsítani az épületfelújítások ütemét Európában
- Melbourne-i győztesek a budapesti esettanulmányi versenyen
- Felgyorsulhat a környezetszennyező SF6 gáz kivezetése a piacról
- Az edge technológiák pörgethetik fel a digitális átállást
- A Schneider Electric lett a Jövő vállalata!
- Összeállt a Pepsi a Schneider Electric-kel
- Elképesztő hatékonyságnövekedést hoznak az új technológiák
- Bemutatkozott a jövő a Schneider Electric innovációs központjában
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Így válhatnak tökéletessé az adatközpontok!
A „Power of Six” hat alapelvet takar, amely az Eaton intelligens energiagazdálkodási vállalat adatközpontok tervezése során alkalmazott szisztematikus megközelítése. Holisztikus szemlélete úgy teremt hozzáadott értéket, hogy összehangolja a vállalat megoldásait a felhasználók energiainfrastruktúra-igényeivel, miközben támogatja őket a tökéletes, öntudatos és önmagát optimalizáló adatközpont megvalósítása felé vezető úton. Az Eaton szakértői azt a kérdést járták körül, hogy miként csökkenthető a tervezési kockázat és a rendszer komplexitása, illetve hogyan optimalizálható az adatközpont teljesítménye az alábbi rendszertechnikai elvek alkalmazásával.
Már több mint 150 helyen kellett kikapcsolnia az áramot az E.ON-nak
Csütörtök reggelig több mint 150, a Duna áradása miatt veszélyeztetett helyen kapcsolta ki biztonsági okokból az áramot az E.ON Hungária Csoport. Az óvintézkedéseket az ügyfelek élet- és vagyonbiztonságának megóvása indokolja.
Az Eurowag elhozza a digitalizációt a teherfuvarozásba
Az Eurowag, a kereskedelmi közúti fuvarozási (CRT) iparág vezető európai technológiai szolgáltatója a hannoveri IAA Transportation 2024 kiállításon jelentette be az ágazatban elsőként megvalósuló digitális platformjának ütemezett bevezetését. Az Eurowag Office arra törekszik, hogy egy olyan digitális platformot biztosítson a teherfuvarozó vállalatok számára, amely a flottaüzemeltetéssel kapcsolatos feladatok teljes részét lefedi, ezáltal enyhíti a rájuk nehezedő nyomást és hozzájárul a hatékonysági hiányosságok csökkentéséhez. A platform alap funkciói ingyenesen elérhetők lesznek az Eurowag új és meglévő ügyfelei számára.
Az autósportok szerelmeseit szólítják meg a legújabb Edifice karórák
A japán óramárka együttműködése már messzire nyúlik a TOM versenycsapattal. A Casio különleges módon, egy limitált szériás változattal kíván tisztelegni a TOM félévszázados fennállása előtt. „Ez a különleges kiadású karóra ötvözi a nagy teljesítményt, az elegáns dizájnt és a motorsport iránti szenvedélyt” – emelte ki Nagy Sándor, a Casio termékmenedzsere.
Mától Magyarországon is Ayvens néven működik a legnagyobb hazai flottakezelő
Ayvens márkanév alatt folytatja tevékenységét hazánk legnagyobb flottakezelője és mobilitási szolgáltatója, az ALD Automotive | LeasePlan. Az új márka létrejöttének előzménye, hogy 2023 májusában a Societe Generale csoporthoz tartozó ALD Automotive felvásárolta a LeasePlant, az integráció egyik fontos lépéseként pedig immáron Magyarországon is Ayvens néven folytatja működését a vállalat. Az Ayvens világszerte 42 országban 3,4 milliós flottát üzemeltet, melyből több mint 550 000 elektromos meghajtású. Magyarországon az Ayvens közel 3000 ügyfele részére nyújt mobilitási megoldásokat, és összesen mintegy 33000 járműből álló flottát kezel.