Összefog az ABB és a Contro-Net
Az ABB és mérnöki szolgáltatásokat nyújtó régi értékesítési partnere, a magyarországi székhelyű Contro-Net Kft. (Contro-Net), közösen kínál teljesen integrált, költséghatékony megoldást az ESAB móri száraz és nedves porkeverő üzemei számára. Az ESAB világviszonylatban vezető helyet tölt be a hegesztő- és vágóberendezések, valamint a hegesztőanyagok előállításában.
„Az ABB-vel folytatott együttműködésünk immár több mint két évtizedre nyúlik vissza, így mostanra megismerhettük automatizált vezérlőrendszereik és megoldásaik portfólióját. A két cég bizalmon alapuló kapcsolata tette lehetővé a közös munkát, illetve azt, hogy jó érzékkel figyeljünk fel ügyfelünk gyenge pontjaira, és világszínvonalú megoldást dolgozzunk ki az ESAB számára” – mondja Újfaludi András, a Contro-Net Kft. ügyvezetője.
Szoros együttműködés annak érdekében, hogy integrált vezérlőrendszerek által növeljük a termelékenységet
Az ABB, mint a piacvezetők egyike, olyan teljesen integrált elosztott vezérlőrendszereket (DCS) kínál, amelyek az üzemek – bármilyen üzemről legyen is szó – működésének gerincét adják. Az ABB és a Contro-Net szakértelme és tudása döntő jelentőséggel bír abban, hogy ilyen sikeresen korszerűsítenek iparvállalatokat és racionalizálják azok működését nyereségességük fokozása érdekében.
A két cég együttműködése szintet lépett, amikor az ABB Energy Industries Magyarország és a Contro-Net 2021 januárjában elnyerte az ESAB új termelésirányítási rendszer fejlesztésére kiírt pályázatát, mellyel a megrendelő az üzemeiben működő régi rendszert kívánja lecserélni. Az ABB a projekt részeként ABB Ability 800xA vezérlőrendszert, valamint ABB Panel 800 és ABB AC800 M vezérlőt fog szállítani.
Az ABB 800xA rendszer nem pusztán egy elosztott vezérlőrendszer (DCS), hanem egy olyan elektromos vezérlőrendszer, valamint biztonsági és együttműködést lehetővé tévő rendszer is egyben, amely rendelkezik a mérnöki hatékonyság, a kezelői teljesítmény és az eszközkihasználtság javításához szükséges kapacitással. Ezt a csomagot egészíti ki az ABB AC800 M, amelyet a fejlesztők úgy alkottak meg, hogy a kommunikációs funkciók széles választékával, teljes redundanciával és az I/O rendszerek széles körének támogatásával fokozott rendelkezésre állást biztosítson Blokk-könyvtára többféle vezérlőhurkot tartalmaz, a fejlett vezérlési és automatikus hangolási képességeket, valamint az ABB hajtások és motorok integrációját is beleértve.
Az ABB Ability System 800xA a nedves és a száraz keverési folyamatban felhasznált anyagok rögzítését és nyomon követését biztosítja, miközben grafikonokkal és riportokkal segíti a termelési adatok elemzését, sőt, a mérési pontosságot is jelzi és napi termelési riportot készít.
Az ABB automatizálási megoldásainak páratlan előnyei
Azzal, hogy a létesítményeiben jelenleg működő termelésirányítási rendszert az ESAB az ABB fejlett megoldásaival modernizálja, lehetővé teszi a porkeverési folyamat optimalizálását, a jobb gyártásütemezést, továbbá a rendszer meghosszabbított életciklus-menedzsmentjét a karbantartás költségeinek jelentős csökkenése mellett. Ezenkívül az ABB rendszerei és megoldásai az adatok átláthatóságát is javítják és hozzájárulnak az új technológiákban rejlő lehetőségek kihasználásához.
„Értékesítési partnerünkkel, az ABB vezérlőrendszereinek telepítését végző Contro-Nettel, régóta – immár több mint 20 éve – fennálló kapcsolataink nagyban hozzájárultak az ESAB-szerződés elnyeréséhez. Ezzel a szerződéssel növelni kívánjuk azt a nyomot, amit az iparágban hagyunk, és tovább szeretnénk erősíteni a fejlett DCS és automatizálási megoldások kulcsfontosságú szolgáltatójaként betöltött piaci pozíciónkat” – mondja Tóth Bence, az ABB Energy Industries Cluster helyi divízióvezetője.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB technológiája biztosítja a kínai Raffles City mérnöki csodájának működését
- A DS Smith az ABB-t választotta üzeme automatizálási rendszerének korszerűsítésére
- Az ABB folyamatirányító rendszert telepít Lengyelországban
- A MAN és az ABB E-mobility felpörgeti az elektromobilitást
- Eszközadatok: A „csináld magad” a múlté
- A globális ipar felgyorsítja az energiahatékonysági beruházásokat
- Az ABB Robotics bemutatta a visszanyert tengeri műanyagot felhasználó kiskereskedelem jövőjét
- Az ABB Robotics bemutatja a világ első, robotfestésű, műalkotásnak minősülő “art car” autóját
- Az ABB támogatja a Shell globális EV-töltési törekvéseit
- Az ABB üdvözli az Európai Unió új, F-gázra vonatkozó javaslatát
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Mesterséges intelligencia a marketing szolgálatában
A Microsoft adott otthont a Magyar Marketing Szövetség Marketing Döntéshozók Klubja legutóbbi rendezvényének, mely március 20-án zajlott, és a mesterséges intelligencia marketingben betöltött szerepét és lehetőségeit helyezte középpontba. A rendezvény üzenete az volt, hogy az AI nem csupán a jövő technológiája, hanem már most is olyan eszközként működik, amely jelentősen növeli a marketingmunka hatékonyságát. A Microsoft szakértői gyakorlati példákon keresztül mutatták be, hogyan integrálható az AI a marketing- és értékesítési folyamatokba, elősegítve azok optimalizálását és gyorsítva az üzleti döntéshozatalt.
2026-ra a világ legnagyobb fulfilment áruházává válik a soroksári IKEA
Egy évvel az átfogó felújítás bejelentése után a soroksári IKEA egyesíti azokat az új megoldásokat és fejlesztéseket, amelyeket a legnagyobb lakberendezési kiskereskedő már világszerte tesztelt, és 2026-ra a világ legnagyobb IKEA fulfilment áruházává válik.
Ötgenerációs munkahelyek: Hogyan segíthetik az együttműködést a különböző korosztályok?
A generációs különbségek sokak szerint feszültségekhez, széthúzáshoz és akár konfliktusokhoz is vezethetnek, különösen a munkahelyeken. De vajon elkerülhetetlen, hogy így alakuljon? Hogyan hat az innovációs nyomás a generációk közötti együttműködésre? Problémaként vagy lehetőségként kellene tekinteni a különbözőségekre? Ilyen kérdésekre keresnek választ a Bosch Podcast legújabb epizódjában, ahol Steigervald Krisztián generációkutató és Somogyi András, a Bosch cég humánerőforrásért felelős alelnöke beszélgetnek.
Az E.ON új megoldásai a jövő energiaellátásához
Az E.ON Hungária Csoport jelentős fejlesztéseket hajtott végre a Flex.ON program keretében a Dunántúlon, Pest vármegyében és Budapesten, egy három éves kutatás-fejlesztési program részeként. A projekt célja, hogy a vállalatcsoport képes legyen kielégíteni az ügyfelek növekvő energiaigényét, és lehetővé tegye a napelemes rendszerek szélesebb körű csatlakozását az áramhálózatra. Az új megoldások a helyszínekhez igazodva gyorsabbá, költséghatékonyabbá és rugalmasabbá teszik az energiaellátást. A 2,1 milliárd forintos fejlesztés 39%-át állami támogatás fedezi, míg 61%-át az E.ON biztosította.