A Continental a legvonzóbb munkahely a szoftverfejlesztők számára Magyarországon
A Continental technológiai vállalat kiemelt célja a balesetmentes jövő megvalósítása, szem előtt tartva a fenntarthatóságot. Csúcstechnológiás megoldásaikkal teszik lehetővé, hogy munkatársaik a leginnovatívabb fejlesztésekkel hozzák közelebb életünkhöz ezt a víziót, amely az Universum legutóbbi kutatása szerint a munkavállalók számára is kiemelt fontosságú. A felmérésből kiderült, hogy hazánkban a szoftverfejlesztők a Continentalt tartják a legvonzóbb munkahelynek.
Az Universum, az employer branding, azaz a munkáltatói márkaépítés egy meghatározó „think tank” ügynökségeként 39 000 főt kérdezett meg arról, hogy mi jelenti a vállalatok legfőbb vonzerejét 2022-ben a munkahelyek kiválasztása során. A hazánkban is elvégzett nem reprezentatív kutatásban szereplő résztvevők válaszai alapján a Continental első helyre került a szoftverfejlesztők körében. A megkérdezett junior és több év tapasztalattal rendelkező medior és szenior szakemberek leginkább ismertsége és az iparágban betöltött vezető szerepe miatt preferálják a céget, továbbá kiváló munkáltatói híre miatt is vonzó választásnak tartják. Ezenfelül az innováció és a fizetés, valamint a kedvező juttatási csomagok azok a szempontok, amelyekért az előkelő első helyre került a vállalat a válaszadók listáján.
Milyen feladatokon dolgozhatnak a szoftverfejlesztők a magyarországi Continental vállalatoknál?
Az érzékelés, tervezés és cselekvés folyamatának alkalmazásával fejleszt a technológiai vállalat olyan megoldásokat, melyek segítik a mobilitás résztvevőit a nem kívánt közlekedési helyzetek elkerülésében.
A Continental több mint 151 évre visszamutató vállalati értékei mellett a mindenkori munkaerő és a piac igényeit is folyamatosan vizsgálja, hogy megfeleljen a munkakeresők elvárásainak, és olyan vállalati légkört teremtsen, amely vonzó lehet akár a felsőoktatásból a munkaerőpiacra frissen kikerülők vagy már több éves tapasztalattal rendelkezők számára is. Hazánkban a Continental folyamatosan keresi a legkiválóbb szoftverfejlesztő szakembereket, akik munkájukkal a budapesti Mesterséges Intelligencia Fejlesztési Központban, a frissen átadott Alkalmazásfejlesztési Központban, továbbá a veszprémi fejlesztőközpontban és a járműipari tesztpályán járulhatnak hozzá, hogy napról napra biztonságosabbá és fenntarthatóbbá váljon a jövő mobilitása. A szakemberek azokon a kiemelkedően biztonságos és megfizethető vezetéstámogató és automatizált járművezető megoldásokon dolgoznak, amelyeket a Continental autógyártó partnerei világszerte használhatnak.
A Continental több mint 190 000 embert foglalkoztat a világ 58 országában, akik mindent megtesznek az intelligens, hálózatszintű mobilitás biztosítása érdekében – mindezt biztonságosan, felhasználóbarát módon, fenntarthatóan és tisztán. Ezek az emberek szenvedélyesen megosztják egymással ötleteiket, új termékeket alkotnak, serkentik a változást és kezdeményezőkészek céljaik elérése érdekében. Telephelyeken és országokon átívelően dolgoznak együtt, hogy úttörő projekteket juttassanak célba. Magyarországon a Continental csoport mindhárom üzleti szektorával jelen van, úgymint az autóipari szektor, a gumiabroncs és az ipari megoldásokat szállító ContiTech. Hazai vállalatai tevékenységet folytatnak Budapesten, Budaörsön, Makón, Nyíregyházán, Szegeden, Vácon és Veszprémben.
Kapcsolódó cikkek
- Szegeden bővíti szoftverfejlesztési tevékenységét a Continental
- Alkalmazásfejlesztési Központot nyit Budapesten a Continental
- A Continental járművek beltereihez mutat be fenntartható felületi megoldásokat
- A Continental kitüntette a 2021-es év legjobb beszállítóit
- A Mercedes Continental abroncsokkal szereli fel a teljesen elektromos EQB-t
- A Continental digitális megoldást fejlesztett a raktér kiszámításához
- Már elérhetők Európában az újrahasznosított PET-palackokból készült abroncsok
- A Continental lett az „Év gumiabroncsgyártója” 2022-ben
- A Continental új érzékelőket dob piacra
- Meghosszabbítja 2027-ig partnerségét a Continental és a Tour de France
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Kezdődik az év végi roham a mérlegképes könyvelők számára
A Kulcs-Soft által működtetett Kulcs-Akadémia három éve biztosítja a kreditpontos képzés lehetőségét, a digitalizáció jegyében online és személyes formában is.
A világ öt legjobb márkája között a Samsung
A Samsungot az ötödik egymást követő évben választotta a világ legjobb öt márkája közé az Interbrand. A nemzetközileg is elismert márkatanácsadó vállalat évente közzéteszi a legjobb nemzetközi márkákat tartalmazó Best Global Brands listáját. Az idei listából kiderült, a vállalat márkaértéke elérte a 100,8 milliárd dollárt, amely 10%-os növekedést jelent az előző évhez képest.
Közösen telepít e-kamion töltőállomásokat a Siemens és az OMV
Az e-buszok és e-haszongépjárművek száma évek óta dinamikusan nő, a személyautó-állomány mellett a fuvarozásban, illetve az áruszállításban is egyre inkább teret nyer az elektrifikáció. A busz- és logisztikai flották üzemeltetői ezért egyre inkább keresik megfelelő töltési megoldásokat.
Küzdelem a csalások ellen: ma már nem elég, ha automatikusan ellenőrizzük az összes tranzakciót
A hagyományos tranzakciómonitorozáson túl egyre nagyobb szerepet kap a hatékonyabb, kockázatelemzés a pénzügyi bűncselekmények elleni harcban. Már nem elég automatikusan ellenőrizni a tranzakciókat és kiszűrni a gyanúsakat; szükség van az ügyfél várható és tényleges tevékenységének vizsgálatára, amelyhez a siker érdekében különböző kockázati mutatók kombinációját kell alkalmazni.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.