A Xiaomival együttműködve rendezi a szabadalmakat érintő vitáját több nagyvállalat
A szabadalmakat birtokló IP Bridge, Orange, Siemens, valamint a Xiaomi, a fogyasztói elektronikai termékek és okoseszközök globális, vezető gyártója bejelentette, hogy véget vetnek az innovatív szabadalmi jogok átruházását érintő, hosszú ideje zajló vitájuknak. Így lehetővé válik számos találmány licenszeinek átadása a Xiaominak. A megegyezés létrejöttében közvetítőként a Xiaomi korábbi IP-stratégiáért felelős vezetője, Paul Lin tulajdonában álló Novus IP működött közre, kimagasló hatékonysággal segítve a Xiaomit és a másik három licensztulajdonost a licensztranszfer lebonyolításában.
„Vizsgáljuk a hagyományos szabadalmazási eljárás mellett az egyéb engedélyezési metódusokat és bilaterális modelleket is annak érdekében, hogy elkerülhetőek legyenek a hosszú ideig elhúzódó viták, és hogy kizárólag az innovációra összpontosíthassunk” – mondta Ran Xu, a Xiaomi Csoport globális üzletfejlesztéséért és IP stratégiáért felelős ügyvezetője. “Ennek az egyedi megállapodásnak köszönhetően a Xiaomi vásárlói zavartalanul élvezhetik majd a három vállalat találmányai által nyújtott előnyöket.”
A Siemens vezető technológiai nagyvállalatként, a mindennapi életben jól használható újításokra koncentrál. „Számunkra nagyon fontos, hogy az innovációkat szabadalmak védjék. Éppen ezért üdvözöljük a mostani megállapodást, amely minden érintett fél számára elfogadható megoldást kínál, és lehetővé teszi a pereskedés elkerülését. Nagyra értékeljük azt a megoldáscentrikus hozzáállást, amely a megállapodás minden résztvevőjét jellemezte” – nyilatkozta Dr. Rudolf Freytag, licenszekért és a technológiai fejlesztésért felelős vezető.
A Xiaomival létrejött licenszmegállapodás az Orange markáns innovációs tevékenységének elismerését is jelenti, amely hatékonyan fogja előmozdítani a digitális átalakulást. Ezt erősíti tovább a nyílt forrású sztenderdek kialakításához történő hozzájárulás, amelynek révén még több fontos globális innováció válik elérhetővé a fogyasztók számára. „Örömmel működtünk együtt a Siemens-szel, az IP Bridge-el és a Novus-szal a tárgyalás során, amely az összes fél számára elfogadható eredménnyel zárult” – mondta el Lyse Brillouet, az Orange szellemi tulajdonért és licenszjogokért felelős vezetője.
Az IP Bridge a technológiai innováció és az együttműködés előmozdítására összpontosít világszerte. Az ilyen együttműködések közül is kiemelkednek azok, amelyek a Xiaomi számára biztosítanak szabadalmi licenszeket. „A Novus-nak köszönhetően sikerült végleges formába öntenünk a Xiaomival létrejött megállapodást. Nagyra értékeljük a folyamat során az Orange és a Siemens részéről kinyilvánított őszinte együttműködési szándékot” – hangsúlyozta Daisuke Honda, az IP Bridge ügyvezető igazgatója, a licenszekért felelős üzleti részleg vezetője.
Kapcsolódó cikkek
- A Siemens megoldásaival lett hatékonyabb, zöldebb és átláthatóbb a kólagyár
- Xiaomi okoseszközök kedvezményes áron a novemberi Black Friday akcióban
- Stratégiai partnerségre lép a Siemens és az Eplan
- Yanu, a bartender, aki soha nem megy szünetre
- A Xiaomi AIoT-termékekkel értelmezi újra a modern otthon fogalmát
- Páratlan okostelefonos fotózási élményt nyújt a Xiaomi új sorozata
- Redmi A1: az eddigi legmegfizethetőbb Redmi
- A Siemens és a Deutsche Bahn teszteli a hidrogénvonatot és a mobil töltőállomást
- A Nissan a Siemensszel fejleszti az új e-crossover gyártósorait
- Siemens technológiával bővült a Diehl Aviation Hungary nyírbátori gyártóüzeme
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megjön-e időben a karácsonyi ajándék?
A logisztikai cégek és az őket támogató ügyfélszolgálatok az év legsűrűbb napjaira készülnek. A következő hónapokban az év elejéhez képest többszörösére ugrik a megrendelések és ezzel együtt az ügyfélmegkeresések száma is. Hogyan lehet minderre felkészülni és hogyan segíthet az élsport példája abban, hogy egyetlen ügyfél se maradjon elégedetlen? Erről szól a Konecta nyilvános üzleti reggelije.
Kiderült, hol helyezkednének el leginkább az egyetemi hallgatók
A mérnöki és technológiai iparágban helyezkedne el legszívesebben az egyetemi hallgatók többsége a diploma megszerzése után, derült ki az 56. Műegyetemi Állásbörze szervezői által készített kutatásból. A válaszadók háromnegyede főként nemzetközi cégeknél dolgozna, de a kitöltők közel fele a magánszektort is megjelölte ebben a kérdéskörben. A felmérésből az is kirajzolódott, hogy melyek a legnépszerűbb cégek a jövő munkavállalói számára.
Egyre több cég fektet generatív mesterséges intelligenciába
A generatív mesterséges intelligencia bevezetése fordulóponthoz érkezett: a cégek kétharmada invesztál többet a technológiába. A megnövekedett befektetések és lelkesedés ellenére az adatok és a kockázatok továbbra is a skálázást akadályozó fő kihívások, a FOMO hatás kezd elmúlni és egyre többen támasztják alá konkrét mérésekkel a technológia által teremtett értéket – derül ki a Deloitte új felméréséből.