Új eszközöket ad a jövő villamos hálózatának kialakításához a Schneider Electric

forrás: Prím Online, 2023. február 17. 09:54

Tovább bővítette a jövő villamos hálózatának kiépítését támogató portfólióját a Schneider Electric, a társaság a DISTRIBUTECH International 2023 rendezvényen mutatta be új megoldásait. A cég fejlesztései támogatják a közműszolgáltatókat a digitális átállás fokozatos megvalósításában. 

A közműszolgáltatók jelentős kihívásokkal néznek szembe a klímavészhelyzet, a szakemberhiány és az energiaválság miatt, a helyzetüket pedig tovább nehezíti keresleti oldalon a fogyasztói igények és magatartás forradalmi változása. A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat kibővítette portfólióját, hogy ezzel is támogassa a közműszolgáltatókat és ügyfeleiket a digitális átalakulásban az energia-értéklánc teljes egészén.

 

„Elkerülhetetlen az új, digitalizált energetikai környezetre történő átállás, ami azonban akadály helyett inkább lehetőséget jelent a közműszolgáltatók számára, hogy átalakítsák üzleti tevékenységüket a meglévő üzleti modelljeik újragondolásával, a pályázati források elnyerésével, valamint a keresleti és kínálati oldal digitalizálásával. Büszkék vagyunk arra, hogy robusztus és folyamatosan fejlődő portfóliónkkal megbízható partnerként szolgálhatunk a jövő villamos hálózatainak kialakítása felé vezető úton” – mondta el Gary Lawrence, a Schneider Electric „Power and Grid” üzletágának elnöke. 

 

 

Széleskörű megoldások a hálózat teljes életciklusának kezeléséhez

 

Mivel a közművek összetett hálózati, energiatermelési és energiaátalakítási kihívásokkal néznek szembe, a gyors innováció és az új megoldások agilis bevezetése segítik a szolgáltatókat abban, hogy már rövid távon is előnyöket érjenek el, miközben megalapozzák a hosszú távú elképzeléseket. A fokozatos, lépésről-lépésre történő átalakulás lehetővé teszi a közműszolgáltatók számára, hogy kicsiben kezdjenek és idővel egyre több területre terjesszék ki a digitalizációt azáltal, hogy kezdetben a legsürgetőbb fogyasztói igényekre és hálózati helyszínekre összpontosítanak ahelyett, hogy az egész rendszeren egyszerre vezetnének be új megoldásokat. 

 

A „Grid to Prosumer" megközelítés az elosztott energiaforrások (DER) menedzselésével kapcsolatos igényeket a vállalati technológiák és üzleti folyamatok egészére kiterjedően kezeli. Ez a fokozatosan, lépésről lépésre történő építkezés kezdődhet például a modellezéssel és szimulációval, majd fokozatosan ki lehet terjeszteni a legújabb, digitális eszközök használatát a helyzetfelismerés, az egyszerűsített optimalizálás, a fejlett optimalizálás és a piaci integráció felé.

Kulcsszavak: Schneider Electric

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Kezdődik az év végi roham a mérlegképes könyvelők számára

A Kulcs-Soft által működtetett Kulcs-Akadémia három éve biztosítja a kreditpontos képzés lehetőségét, a digitalizáció jegyében online és személyes formában is. 

2024. október 11. 17:19

Közösen telepít e-kamion töltőállomásokat a Siemens és az OMV

Az e-buszok és e-haszongépjárművek száma évek óta dinamikusan nő, a személyautó-állomány mellett a fuvarozásban, illetve az áruszállításban is egyre inkább teret nyer az elektrifikáció. A busz- és logisztikai flották üzemeltetői ezért egyre inkább keresik megfelelő töltési megoldásokat. 

2024. október 11. 13:24

Küzdelem a csalások ellen: ma már nem elég, ha automatikusan ellenőrizzük az összes tranzakciót

A hagyományos tranzakciómonitorozáson túl egyre nagyobb szerepet kap a hatékonyabb, kockázatelemzés a pénzügyi bűncselekmények elleni harcban. Már nem elég automatikusan ellenőrizni a tranzakciókat és kiszűrni a gyanúsakat; szükség van az ügyfél várható és tényleges tevékenységének vizsgálatára, amelyhez a siker érdekében különböző kockázati mutatók kombinációját kell alkalmazni.

2024. október 11. 11:48

A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát

Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.

2024. október 11. 10:03

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59

Innovációs versenyen méretik meg magukat a világ egyetemistái

2024. október 2. 19:34

Országos kutatásból netezési körkép: a magyarok többségének élete elképzelhetetlen net nélkül

2024. szeptember 29. 15:24

Éppen most robban a hazai előfizetéses e-kereskedelem

2024. szeptember 24. 15:10