A Schneider Electric, a Capgemini és a Qualcomm új projektben mutatja meg az 5G erejét
Az 5G-s mobiltechnológia ipari alkalmazási lehetőségeit emeli új szintre a Schneider Electric, a Capgemini és a Qualcomm Technologies közös projektje, amelyet a barcelonai Mobil Világkongresszuson (Mobile World Congress – MWC) jelentettek be. A három cég által kidolgozott egyedülálló, 5G-képes, automatizált emelőmegoldás az acélművektől a kikötőkig számos területen hozhat jelentős hatékonyságjavulást.
A repülőgépgyártástól az autóiparon át, az acélgyártásig és a hajózásig, az emelőberendezések kritikus szerepet játszanak az ellátási láncban és azokban a gyártási műveletekben, melyek során nehéz anyagokat és árukat szállítanak akár több száz méteres távolságra. Ezeket a daru-rendszereket úgy tervezték, hogy kihívást jelentő ipari környezetben, például szélsőséges hőmérsékleten és nagy távolságokon át is megfelelően működjenek.
A Schneider Electric, a Capgemini és a Qualcomm Technologies egy új emelőmegoldást fejlesztett ki közösen a Schneider Electric franciaországi Grenoble-ban található laboratóriumában. Ez az új emelőmegoldás, a 5G Private Network, a vezetékes kapcsolatok helyett vezeték nélkülit használ, ráadásul a Schneider Electric ipari automatizálási rendszerének meglévő vezeték nélküli kapcsolatait is egységesíti. A megoldás ezáltal jól érzékelteti, hogyan lehet az ipari telephelyeken egyszerűsíteni és optimalizálni a digitális technológiák bevezetésével, legyen szó acélművekről, vagy akár kikötőkről.
Vezeték nélküli, automatizált emelés
Az automatizált emelőrendszerek növelik a termelékenységet, a biztonságot és az üzemi teljesítményt, azonban gyors reakcióidőt, nagy pontosságot és megbízhatóságot, 24/7-es rendelkezésre állást, valamint a kézi irányítás és autonóm működés képességét egyaránt igénylik. További kihívást jelent, hogy több rendszernek kell egyszerre használnia ugyanazt a hálózatot, például a megfigyeléshez és távoli működtetéshez alkalmazott ipari kameráknak, illetve a PLC-knek (programozható logikai vezérlőkkel).
Az 5G alacsony késleltetési ideje lehetővé teszi, hogy a rendszer kiváltsa az üvegszálas kábeleket a távvezérlés során, és így egyaránt megfeleljen a hálózati komplexitás csökkentésére, a vezetékek elhagyására, valamint a hosszú távú megbízható kapcsolat biztosítására vonatkozó igényeknek.
A projekt során a Capgemini szorosan együttműködött a Schneider Electrickel az optimalizált, végponttól végpontig terjedő 5G megoldás megtervezésében és a Schneider Electric ipari felhasználási elképzeléseire vonatkozó üzleti eredmények meghatározásában. Emellett a Qualcomm Technologies legújabb innovációin alapuló rendszerintegrációs támogatást is nyújtott, és segítette a Schneider Electricet a felhasználási igényeinek megfelelő 5G hálózat integrálásában.
Az új, automatizált emelőmegoldás ötvözi a Schneider Electric ipari automatizálásban szerzett szakértelmét a Qualcomm Technologies vezeték nélküli technológiák, számítási és mesterséges intelligencia-innovációk terén szerzett gyakorlatával, valamint a Capgemini hálózatok kiépítése és a rendszerintegráció terén gyűjtött tapasztalataival, aminek köszönhetően jobb teljesítményt és egyszerűbb megvalósítást kínál, miközben az ügyfelek számára is nagyobb hatékonyságot és a termékek gyorsabb piacra jutását eredményezi.
Kapcsolódó cikkek
- Az önálló 5G hálózatok átalakíthatják a vállalati konnektivitást
- Japán éves áramfelhasználásának kétszeresével nő a világ áramigénye
- Huawei: 2030-ra egymillióra, a jelenlegi százszorosára nő az 5G-magánhálózatok száma
- Ez a jövő: 1 milliárd dollárt fektetnek a távközlési vállalatok a felhőalapú szolgáltatásba
- 10 gigabites internetet és érzékelésre képes hálózatokat hozhat a mobilszélessáv új korszaka
- Új szintre lépett a Schneider Electric és az Atea együttműködése
- DEUTSCHE TELEKOM innovációk az idei Mobil Világkiállításon
- 90 millió tonna CO2-kibocsátást előzött meg a Schneider Electric programja tavaly
- Új eszközöket ad a jövő villamos hálózatának kialakításához a Schneider Electric
- Ismét elismerték a Schneider Electric nemek közötti egyenlőségért tett erőfeszítéseit
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az Eurowag elhozza a digitalizációt a teherfuvarozásba
Az Eurowag, a kereskedelmi közúti fuvarozási (CRT) iparág vezető európai technológiai szolgáltatója a hannoveri IAA Transportation 2024 kiállításon jelentette be az ágazatban elsőként megvalósuló digitális platformjának ütemezett bevezetését. Az Eurowag Office arra törekszik, hogy egy olyan digitális platformot biztosítson a teherfuvarozó vállalatok számára, amely a flottaüzemeltetéssel kapcsolatos feladatok teljes részét lefedi, ezáltal enyhíti a rájuk nehezedő nyomást és hozzájárul a hatékonysági hiányosságok csökkentéséhez. A platform alap funkciói ingyenesen elérhetők lesznek az Eurowag új és meglévő ügyfelei számára.
Mától Magyarországon is Ayvens néven működik a legnagyobb hazai flottakezelő
Ayvens márkanév alatt folytatja tevékenységét hazánk legnagyobb flottakezelője és mobilitási szolgáltatója, az ALD Automotive | LeasePlan. Az új márka létrejöttének előzménye, hogy 2023 májusában a Societe Generale csoporthoz tartozó ALD Automotive felvásárolta a LeasePlant, az integráció egyik fontos lépéseként pedig immáron Magyarországon is Ayvens néven folytatja működését a vállalat. Az Ayvens világszerte 42 országban 3,4 milliós flottát üzemeltet, melyből több mint 550 000 elektromos meghajtású. Magyarországon az Ayvens közel 3000 ügyfele részére nyújt mobilitási megoldásokat, és összesen mintegy 33000 járműből álló flottát kezel.