Siemens-technológiával fejleszt az üvegipari vállalat
Az injektálható gyógyszerek korszerű tárolási és adagolási megoldásaiban úttörő szerepet játszó SCHOTT Pharma magyarországi vállalata Lukácsházán évente több milliárd terméket gyárt, hogy a nemzetközi gyógyszeripart kiváló minőségű megoldásokkal lássa el. A létesítmény 1993-as megalapítása óta folyamatosan bővül. Korszerűsítésével és fejlesztésével mostanra az üvegipari vállalat európai központjává vált, és kritikus szerepet játszik az olyan életmentő gyógyszerek biztonságos tárolásában, illetve szállításában, mint az inzulin és a rákellenes gyógyszerek.
Mindezért termékeik minőségének megőrzése, valamint a szünetmentes energiaellátás biztosítása érdekében a legmodernebb gyártási technológiára és támogató rendszerekre támaszkodnak. Ezek közé tartozik az üzem új középfeszültségű hálózata is, melynek átalakításához a fővállalkozó Villkász Kft. a Siemens megoldásait választotta. Az új alállomásba a hazai közüzemi és ipari energiaellátási rendszerekben széles körben használt 8DJH kompakt középfeszültségű kapcsolóberendezés kerül, amelyet SIMARIS Control állapotfelügyeleti rendszerrel is felszerelnek. Ezt a digitalizációs megoldást Magyarországon először a lukácsházi gyáregység új alállomásában alkalmazzák majd.
A Siemens eszközfelügyeleti rendszerének részeként szenzorokkal szerelik fel az alállomásban található középfeszültségű kapcsolóberendezést. Így annak működési állapota, karbantartásigénye a helyszínről és távolról is, valós időben nyomon követhető, az előzmények pedig visszakövethetők. Ezek az érzékelők az összes elektromos és statisztikai paraméterről, így például a kábelfej hőmérsékletéről, a szigetelőrendszer állapotáról, a kapcsolókészülékek jelzéseiről és a Siprotec védelmek által mért villamos paraméterekről tájékoztatnak. Ezen IoT-alapú megközelítésnek köszönhetően könnyebben elkerülhetőek a nem várt leállások, és növelhető az üzembiztonság.
Illusztrációk: SCHOTT Pharma
Kapcsolódó cikkek
- Siemens-technológiával digitalizál magyar gyárában a Poppe + Potthoff
- Az ABB befejezte a Siemens kisfeszültségű NEMA motorokat gyártó vállalatának felvásárlását
- A világ legnagyobb vertikális farmja a Siemens technológiájával kezd szárnyalni
- Mesterséges intelligenciával pörgetik fel a kakaógyártást
- Virtuális PLC-vel teszi rugalmassá az automatizálást a Siemens
- Egységes platformot épít a Daimler Truck
- Kis és közepes méretű épületek intelligensebb és egyszerűbb kezelése
- Sajtódíjat indít a Siemens
- Siemens technológiával automatizálja abroncsgyárait a Continental
- Siemens megoldások, toronymagasan
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Bemutatták a legújabb Iveco modelleket Miskolcon
Az Iveco Miskolcon mutatta be először teljesen megújult haszongépjármű-palettáját, amely járművek a személyautók kényelmével és tudásával veszik fel a versenyt. Az esemény azonban nem csak a járművek újdonságaira hívta fel a figyelmet, hanem hivatalosan megnyitották a régió egyik legkomplexebb létesítményét is, amely a járművek és sofőrjeik számára egyaránt biztosít feltöltődést és professzionális kiszolgálást.
Az LG és a Mo-Sys közösen fejleszti megoldásait a virtuális produkciós stúdiók számára
Az LG Electronics (LG) bejelentette, hogy részesedést szerzett a virtuális gyártási megoldások és a kamerarobotika piacvezető fejlesztőjeként ismert Mo-Sys Engineeringben (Mo-Sys). A stratégiai korai fázisú befektetés és partnerség bővíti az LG képességeit a virtuális gyártási és műsorszórási technológiai szegmensekben, és lehetővé teszi, hogy a vállalat kifinomult hardver- és szoftveralapú megoldások átfogóbb kínálatát nyújtsa.
Hogyan alakítják át az AI PC-k a vállalati IT-rendszereket?
A beépített mesterséges intelligencia funkciókat tartalmazó személyi számítógépek piaca elképesztően gyors ütemben nő, amivel a vállalatoknak is lépést kell tartaniuk a hatékony és sikeres működés érdekében.
Árvízkezelés: közös válságtérképet használ Csehországban a lakosság és a katasztrófavédelem
Csehországban ezekben a napokban nagyon hasonló az árvízhelyzet, mint hazánkban: van, ahol már intenzíven védekezni kell, máshol még csak készülnek a közelgő árhullámra. A helyzetre reagálva a Munipolis, a cseh önkormányzatok és lakosság közötti kommunikáció vezető, Magyarországon is jelen lévő platformja bevezetett egy új, katasztrófatérkép nevű funkciót. Ezt a lakosok és az önkormányzatok mellett a válságkezelő csapatok és a különböző vonuló szolgálatok (mentők, tűzoltók, rendőrség, katasztrófavédelem, önkéntesek, de akár a hadsereg) is folyamatosan látják és nyomon tudják követni. Az alkalmazást Magyarországon is több, az árvíz által veszélyeztetett település használja, így hazánkban is gyorsíthatja a lakosság és az önkormányzatok közötti információcserét a következő napokban.