Kiemelkedő partnereit díjazta a Siemens épületautomatizálási üzletága
Komplexebb paraméterek, növekvő elvárások, valamint olyan, iparból átvett technológiák, mint például a digitális ikrek felbukkanása és várható elterjedése jellemzik a hazai épületautomatizálási piac felsőbb szegmenseit. Megkerülhetetlen szemponttá fejlődött a lehető legmagasabb szintű energiahatékonyság és a biztonság, legyen szó akár tűz-, akár külső behatolások elleni védelemről – hangzott el a Siemens Zrt. Building technology üzletágának évértékelő rendezvényén, melyre partnereit hívta el a vállalat.
A technológiai cég divíziója erős üzleti évet tudhat maga mögött, melynek hajtóereje az irodaházak, a tudományos és történelmi jelentőségű épületek, adatközpontok mellett az új zöldmezős ipari beruházások szegmense volt. A különböző helyszíneken megvalósult épületautomatikai és biztonságtechnikai rendszerek helyszíni megvalósítását a vállalat partnerei végezték.
A tegnapi napon ezért ünnepélyes keretek között díjazták azon kiemelkedő partnereket, akikkel a tavalyi évben a legeredményesebb és leginnovatívabb, nagy volumenű projektek keretében dolgozott együtt a Siemens Zrt.:
A díjazott partnerek:
Az év legnagyobb forgalmú viszonteladó partnere 2022
Épületautomatika Kft.
Az év projekttámogató viszonteladó partnere 2022
Szatmári Kft.
Az év legdinamikusabban növekvő viszonteladó partnere 2022
Murányi Épületgépészet Kft.
Az év legnagyobb forgalmú épületautomatikai partnere 2022
ELSZÖV – Automatika Kft.
Az év leginnovatívabb épületautomatikai projektje 2022
Welltech ZRt.
Az év legdinamikusabban növekvő épületautomatikai partnere 2022
Air-Tech Trade Kft.
Az év legnagyobb forgalmú biztonságtechnikai partnere 2022
Castrum Sec Kft. és a Castrum Pro Kft. (megosztott díj)
Az év leginnovatívabb biztonságtechnikai projektje 2022
Siwena Kft.
Az év legdinamikusabban növekvő biztonságtechnikai partnere 2022
H1 Systems Mérnöki Szolgáltatások Kft.
Medveczky András, a Siemens Zrt. Building technology üzletágának vezetője a hazai piaci várakozások kapcsán elmondta, hogy a következő időszakban egyre nagyobb arányt fognak képviselni a retrofit projektek, illetve várható, hogy az energiahatékonyság előtérbe kerülésével az épületautomatikában és a biztonságtechnikában is egyre fontosabb szerepet fognak kapni az egymással összeköttetésben álló digitalizációs megoldások. Előbbi esetében a meglévő épületeket teszik hatékonyabbá, intelligensebbé az automatizálási rendszerek cseréjével, upgrade-jével. Utóbbi esetében pedig az épületek energiahatékonyságát segítő megoldások, mint az épületautomatizálási rendszerek például mikrogrid megoldásokkal való integrációja fog új feladatokat adni a terület szakemberei számára.
Kapcsolódó cikkek
- Siemens-technológiával fejleszt az üvegipari vállalat
- Siemens-technológiával digitalizál magyar gyárában a Poppe + Potthoff
- Az ABB befejezte a Siemens kisfeszültségű NEMA motorokat gyártó vállalatának felvásárlását
- A világ legnagyobb vertikális farmja a Siemens technológiájával kezd szárnyalni
- Mesterséges intelligenciával pörgetik fel a kakaógyártást
- Virtuális PLC-vel teszi rugalmassá az automatizálást a Siemens
- Egységes platformot épít a Daimler Truck
- Kis és közepes méretű épületek intelligensebb és egyszerűbb kezelése
- Sajtódíjat indít a Siemens
- Siemens technológiával automatizálja abroncsgyárait a Continental
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Mától Magyarországon is Ayvens néven működik a legnagyobb hazai flottakezelő
Ayvens márkanév alatt folytatja tevékenységét hazánk legnagyobb flottakezelője és mobilitási szolgáltatója, az ALD Automotive | LeasePlan. Az új márka létrejöttének előzménye, hogy 2023 májusában a Societe Generale csoporthoz tartozó ALD Automotive felvásárolta a LeasePlant, az integráció egyik fontos lépéseként pedig immáron Magyarországon is Ayvens néven folytatja működését a vállalat. Az Ayvens világszerte 42 országban 3,4 milliós flottát üzemeltet, melyből több mint 550 000 elektromos meghajtású. Magyarországon az Ayvens közel 3000 ügyfele részére nyújt mobilitási megoldásokat, és összesen mintegy 33000 járműből álló flottát kezel.
Magyar biotech startup került be az AWS globális AI programjába
Az Amazon Web Services (AWS) bejelentette, hogy a mesterséges intelligenciával rákellenes megoldásokat kutató biotech céget, a Turbine-t, egyetlen magyarként beválasztották az AWS Global Generative AI Accelerator 10 hetes programjába, amelybe globálisan mindössze 80 vállalkozás került be idén.