A holland kormány megtiltja a munkahelyi telefonjain az AliExpress és a WeChat használatát
Megtiltja a holland ügyvivő kormány több alkalmazás, köztük az AliExpress kereskedelmi és a WeChat csevegő applikáció telepítését és használatát a kormányzati dolgozók hivatalos telefonjain – idézte a NOS napilap pénteken a kormányt.
A kormány összesen tíz alkalmazást blokkolt, négyet Kínából, a többit pedig Oroszországból, Iránból és Észak-Koreából – közölte a napilap.
A betiltott alkalmazások mind olyan országokból származnak, amelyekről az holland hírszerző szolgálat (AIVD) úgy véli, hogy kémktevékenységet folytatnak. Az AIVD és a kormány aggódik, hogy külföldi kormányok az alkalmazások segítségével hozzáférhetnek az ügyfelek adataihoz, és azokat kémkedésre használhatják fel. A kontaktlisták, a helymeghatározási adatok, a fényképek és a dokumentumok érdekelhetik a külföldi hírszerző szolgálatokat. A TikTok videómegosztó alkalmazás használatának tilalmát a kormány már márciusban bejelentette.
Nem tudni, hogy hány kormánytisztviselőnek voltak telepítve ezek az alkalmazások a munkahelyi telefonjára, de a a kormány megbízta az informatikai részleg dolgozóit, hogy tegyenek lépéseket az applikációk blokkolása érdekében.
A TikTok rendkívül népszerű Hollandiában, különösen a fiatalok körében. Az Alibaba konglomerátum kínai piacterét, az AliExpresst is sokan használják Hollandiában.
Nyitókép: freepik.com
Kapcsolódó cikkek
- A kényelem új korszaka köszöntött be a háztartási gépeknél
- 6 kiváló alkalmazás a közlekedéshez, felfedezéshez és időtöltéshez
- Az eMAG mobilappjával a leginkább elégedettek a magyar internetezők
- Jönnek a digitalizált mosodák
- Fuss, túrázz, evezz és bringázz a GeoGO több mint 600 virtuális útvonalán
- Az MKB Bank megújította androidos mobilfizetési szolgáltatását
- Minden, ami fontos – egy szempillantás alatt
- Hamarosan indul a Bolt ételrendelő szolgáltatása Magyarországon
- Az otthoni karanténok miatt túlterheltté váltak a hálózatok
- Kiderült! Jót tesznek a mobilos játékok az időseknek!
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
2024-ben is folytatódott a bérnövekedés az IT szektorban itthon és nemzetközi szinten egyaránt
Az informatikai szektorban tapasztalt fizetési trendek 2024-ben továbbra is növekedést mutatnak, mind Magyarországon, mind nemzetközi szinten. A magyar IT szakemberek fizetése emelkedett az előző évhez képest, a szakértelem és tapasztalat szintjétől függően akár 10-15%-os bérnövekedés is megfigyelhető. Nemzetközi szinten is folytatódik a trend, a magas kereslet miatt a szakképzett IT szakemberek bérei világszerte versenyképesek maradtak, különösen a fejlett technológiákban jártas és felhőalapú megoldásokra specializálódott szakemberek esetében.
Az Uwaizy forradalmi, AI-alapú nyelvtanulási alkalmazást indít el
2024 októberében hivatalosan is elindult az Uwaizy – egy úttörő nyelvtanulási alkalmazás, amely egyedülállóan személyre szabott AI-alapú tanulási élményt kínál. Ami igazán megkülönbözteti az Uwaizy-t a többi nyelvtanuló alkalmazástól, az az, hogy az Uwaizy középpontjában egy mesterséges intelligencia által vezérelt képesség áll, amely képes megismerni minden felhasználót; meghatározza személyiségét, szándékát és személyes kontextusát, hogy olyan szinten tudjon kapcsolatba lépni Önnel, mint más platformokon.
Október 18 – újabb kiber-határidő közeleg
Az IT-szektor legtöbbet elhangzó hívószavai idén a „kiberbiztonság” és a „megfelelés”. Ennek oka az EU területén egységesen bevezetendő, ún. NIS2 direktíva, amellyel kapcsolatos feladatok az egész évet átölelik. Ráadásul, pár nap múlva már a második fázison is túl kell lépniük a hazai vállalkozásoknak. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője, Kerekes Gábor segít áttekinteni az eddigieket és ami hátra van még a teendőkből.
Komoly átrendeződés alatt a gyógyszeripar és az egészségügyi ágazat
A gyógyszeripari és az ún. medtech, azaz orvostechnológiai szektor globális szinten nemcsak az inflációval, az emelkedő kamatlábakkal és a lassabb gazdasági növekedéssel küzdött tavaly, de alaposan átszabják az ágazatot az olyan forradalmi technológiák, mint a generatív mesterséges intelligencia, a geopolitikai környezet és a szabályozási változások – derül ki a Deloitte gyógyszeripar és egészségügyi szektor kilátásaival foglalkozó globális kitekintéséből.