Biztonság és hatékonyság a belga energiaszolgáltató számára
Egy vezető belga energiaszolgáltató az ABB Electrification Service utólagos átalakítási („Retrofit”) megoldásával biztosítja és hosszabbítja meg öt kogenerációs erőművében (CHP) a kapcsolóberendezések biztonságos üzemidejét.
• Egy belga fenntartható energia-szolgáltató a kapcsolóberendezések felújításával járul hozzá a körforgásos gazdasághoz, csökkentve a teljes életút költséget (TCO)
• Az elöregedett megszakítók cseréje a legújabb vákuumtechnológiát használó készülékre hatékonyabb és megbízhatóbb energiaellátást biztosít
• Biztonságosabb és jövőbiztosabb erőműveket garantál
Az energiaellátás és -menedzsment, mobilitási megoldások, napelem-telepítés és energiatárolók, valamint eszközalapú energiaszolgáltatások területére szakosodott ENGIE modernizálni kívánta elektromos infrastruktúráját oly módon, hogy meglévő nagy karbon- és anyaglábnyomú berendezéseiből, például kapcsolóberendezések fémszekrényeiből, lemezeiből, gyűjtősíneiből a lehető legtöbb értéket nyerje ki.
Az ABB OneFit Retrofill Solution keretében a hagyományos és elöregedett megszakítókat a legmodernebb VD4G vákuummegszakítókra cserélték. A korszerűsítéssel az ENGIE működés szempontjából kritikus eszközei, például a generátorok és transzformátorok megóvhatók az esetleges rövidzárlatoktól a hibahelyek ezredmásodperceken belüli izolációjával, elkerülve a súlyos károkat és a hosszas üzemleállásokat.
Nico Verroken, az ENGIE technológiai menedzsere így nyilatkozott: „Az ENGIE célja olyan hatékony és fenntartható energetikai megoldások biztosítása, amelyek segítik ügyfeleinket a zéró szén-dioxid-kibocsátásra való átállásban. Innovatív hő- és áramtermelő erőműveink a villamosenergia-termelés során keletkező hulladékhőt hasznosítják és a helyi infrastruktúra számára hasznosítható energiává alakítják át, folyamatos és biztonságos működésük tehát elengedhetetlen.”
„Az ABB által megvalósított utólagos átalakítás nemcsak kis karbonlábnyomú megoldást kínált számunkra, de a hosszú távon is garantáltan megbízható és biztonságos energiaellátás mellett minimálisra csökkentette az ellátási zavarokat is.”
A OneFit utólagos átalakítási szolgáltatás további előnye, hogy a korszerűsítés szakaszosan és lépcsőzetesen mehet végbe, ezáltal nemcsak a beruházási kiadások optimalizálhatók, hanem a munka rövid termelési szünetekben és a normál tervezett karbantartási állásidőn belül is elvégezhető.
Ben Verboven, az ABB Electrification Service értékesítési mérnöke hozzátette: „Műszaki szakértelmünk és az ENGIE-vel való szoros és átlátható együttműködés eredményeképp a vállalat szempontjából a leginkább testre szabott és költséghatékony megoldást dolgoztuk ki. Az üzemeltető személyzet számára a legmagasabb biztonsági színvonalat mind az öt telephelyen a kapcsolóberendezésen belüli extra megszakító tokozat és a zárt ajtós működési mód garantálja, amely minimalizálja a villamos balesetek.”
Az adapter készletből és standard kocsipályából álló OneFit plug-in technológia lehetővé teszi a modern megszakítók és kapcsolóberendezés-részek egyszerű és biztonságos csatlakoztatását a meglévő cellák széles skálájához, beleértve más gyártók paneljeit is.
Az ABB Electrification Service legújabb modernizációs programja az ENGIE számára kézzelfogható példa arra, hogy az eszközök élettartamának meghosszabbítását és a berendezések üzemeltetési költségeinek csökkentését célzó körforgásos megközelítés rövid és hosszú távú előnyökkel jár, miközben segíti az üzemeltetési mutatók javítását, a beruházások optimalizálását és a fenntartható hatékonyság új szintjének elérését.
Kapcsolódó cikkek
- A robotok pontos és alkalmazkodóképes elektronikai gyártást biztosítanak
- High-tech védelem a kulturális világörökségi helyszín számára: Tűzmegelőzés az aacheni dómban
- Az ABB a világ egyik legnagyobb akkumulátoros energiatároló rendszerét helyezte üzembe
- Az ABB az emisszió monitoring forradalmasító technológia születésének 85. évfordulóját ünnepli
- ABB – 2023. II. negyedévi eredmények
- Az ABB és a Microsoft együttműködik, hogy a generatív MI-t használják az ipari alkalmazásokban
- A világ legtávolabbról vezérelt robotja automatizálja Amazónia újraerdősítési projektjét
- Az ABB bemutatja „Kőbe zárt zene” sorozatának legújabb részét
- Az ABB E-mobility az NXT Gen Cup hivatalos járműtöltési partnere
- Az ABB Frosinone elnyerte az UL Solutions platina minősítését
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Átadták Magyarország leghatékonyabb piaci alapú naperőművét Szihalmon
A sikeres próbaüzemeket követően elindult és a mai napon ünnepélyes keretek között átadásra került a heves vármegyei Szihalmon hazánk legmodernebb és egyben legnagyobb termelési hatékonyságú naperőműve. A 69 MWp teljesítményű erőmű telepítési célja is rendhagyó: a Solar Markt és a Green Cloud együttműködésében megvalósult beruházás az első olyan naperőmű Magyarországon, amelyet kifejezetten azért építettek, hogy a hazai vállalatoknak biztosítson zöldáramot, ezzel segítve a karbonkibocsátásuk csökkentését célzó zöld átállásukat. Az ünnepélyes rendezvényen beszédet mondott többek között Lantos Csaba, energiaügyi miniszter és Mécs Imre, a Solar Markt Csoport elnöke, a Green Cloud alapítója, társtulajdonosa.
Itt az ideje, hogy tisztán lássák az érintett vállalatvezetők az SAP S/4HANA átállást
Ügyfelek és partnerek bevonásával készített kutatást az SAP Hungary az SAP S/4HANA átállás magyarországi helyzetéről, tanulságairól, várakozásairól, hogy felhívja a figyelmet a korábbi vállalatirányítási rendszerek támogatásának 2027 végén lejáró határidejére.