Folytatja sikeres ösztöndíjprogramját a Siemens Mobility
A 2023-24-es tanévben is folytatódik a Siemens Mobility Kft. ösztöndíjprogramja, amely a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) és a Karlsruhei Egyetem Technológiai Intézetének (KIT) kettős diploma képzésén részt vevő hallgatókat támogatja.
- A magasan képzett, új megoldások iránt nyitott munkaerő megszólítása és megtartása kiemelten fontos a vállalat számára
- A program keretében az idei tanévben 6 tehetséges mérnök-informatikus és villamosmérnök hallgató kezdi meg külföldi tanulmányait
- A korábbi ösztöndíjasok közül többen már munkavállalóként is csatlakoztak a vállalathoz
A Siemens Mobility számára a legnagyobb értéket saját munkavállalói jelentik. A megbízható, magasan képzett, új megoldások iránt nyitott munkaerő megszólítását, megtartását kiemelten fontosnak tartja a vállalat. Szorosan együttműködik a hazai felsőoktatási intézményekkel, elkötelezett az ifjú tehetségek képzése és a hazai oktatás fejlesztése iránt. A BME és a Siemens csoport már több mint 25 éve áll stratégia partnerségben. Az elköteleződés jó példája a BME és a KIT kettős diploma programjában való részvétel is. A Siemens Mobility az elsők között csatlakozott a programhoz még 2019-ben.
2023 őszén 4 mérnök-informatikus és 2 villamosmérnök hallgató kezdi meg tanulmányait a Karlsruhei Egyetemen a Siemens Mobility ösztöndíjasaként. Az ösztöndíj révén a diákok megismerkedhetnek a legmodernebb technológiákkal és szakmai tapasztalatot szerezhetnek, amit a jövőben is kamatoztathatnak majd pályafutásuk során.
A korábbi években számos mérnök-informatikus, mechatronikai- és villamosmérnök hallgató nyerte már el a Siemens Mobility ösztöndíját és töltött 1, illetve 2 félévet a KIT-en. Magasszintű nyelvtudással és szakmai ismeretekkel gazdagodtak és a vállalat támogatása lehetővé tette számukra, hogy a tanulmányaikra koncentrálhassanak.
Az ösztöndíjprogramban vett részt Hortobágyi Balázs is, aki 2023 januárja óta már munkavállalóként erősíti a vállalat K+F csapatát. Balázs az ösztöndíjas időszakát így összegezte: Egyrészt a kint tartózkodásom alatt ösztöndíjban részesültem, ami természetesen nagy segítséget nyújtott, másrészt a vállalatnál tölthettem a kötelező szakmai gyakorlatomat is, illetve az önálló laboratórium tárgyat is itt végeztem. Úgy gondolom, hogy nagy mértékben hozzájárult a szakmai fejlődésemhez, és a tanulmányaimra nézve is pozitív hatással volt a Siemens Mobility ösztöndíja és az itt töltött gyakornoki időszakom is.
Kapcsolódó cikkek
- Németország legmodernebb S-Bahn vonatai München részére
- Kiemelkedő partnereit díjazta a Siemens épületautomatizálási üzletága
- Siemens-technológiával fejleszt az üvegipari vállalat
- Siemens-technológiával digitalizál magyar gyárában a Poppe + Potthoff
- Az ABB befejezte a Siemens kisfeszültségű NEMA motorokat gyártó vállalatának felvásárlását
- A világ legnagyobb vertikális farmja a Siemens technológiájával kezd szárnyalni
- Mesterséges intelligenciával pörgetik fel a kakaógyártást
- Virtuális PLC-vel teszi rugalmassá az automatizálást a Siemens
- Egységes platformot épít a Daimler Truck
- Kis és közepes méretű épületek intelligensebb és egyszerűbb kezelése
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új, teljesen automatizált transzformátorállomás létesült Várpalotán
Teljesen automatizált és távolról irányítható új transzformátorállomást helyezett üzembe az E.ON Hungária Csoport Várpalotán. A közel 4 milliárd forintos beruházás az Európai Unió által támogatott Danube InGrid projekt részeként valósult meg, amelynek célja a régió energiahálózatának korszerűsítése. A költségek kétharmadát az E.ON saját forrásból, egyharmadát uniós támogatásból fedezte.
Lassul a lendület, de tovább nő a világ legnagyobb cégeinek értéke
A PwC legfrissebb „Global Top 100 companies by market capitalisation” jelentése szerint 2025. március 31-ig bezárólag a világ 100 legnagyobb vállalatának összesített piaci értéke 7%-kal, azaz 2,8 billió amerikai dollárral gyarapodott. Bár ez jelentős növekedés, jóval elmarad a 2024-es év 27%-os (8,3 billió USD) ugrásától. Az új rekordszinttel immár öt egymást követő évben folytatódott a növekedés, az összetett éves növekedési ütem (CAGR) 15%-ra tehető. A bővülés fő mozgatórugója idén is az Egyesült Államok volt, megelőzve Kínát és Szaúd-Arábiát.