Új fokozatba kapcsolt Magyarországon a Schneider Electric

forrás: Prím Online, 2023. december 27. 14:27

Kiemelkedően fontos év volt a Schneider Electric magyarországi történetében a 2023-as, hiszen gőzerővel halad a cég Dunavecsén megvalósuló okosgyárának építése, és emellett is többmilliárd forintnyi beruházást hajtottak végre a már működő hazai üzemeikben. A vállalat gyakornoki programja is szintet lépett, mára a budapesti csapatnál közel 100 gyakornok dolgozik.

Idén márciusban volt a Dunavecsén épülő Duna Smart Power Systems (DSPS) ünnepélyes alapkőletétele, az év végén pedig már ott tart a beruházás, hogy a 25 ezer négyzetméter alapterületű épület áll, és folyamatosan érkeznek a legmodernebb technológiát képviselő gyártóberendezések és eszközök a létesítménybe. Elkészült az üzemhez tervezett, 3000 négyzetméteres, nagy sűrűségű raktár, és megindult a porfestő műhely kivitelezése is. A 40 millió eurós beruházással megvalósuló okosgyár rendszerei össze lesznek kapcsolva a Schneider Electric digitális épületgépészeti és energiamenedzsment-felügyeleti megoldásaival. A létesítményben lehetőség lesz arra, hogy a gyártást digitálisan nyomon kövessék majd. 

 

Alapkőletétel – Schneider Electric Duna Smart Power Systems okosgyár

 

A gyár építése során figyelmet fordítanak a fenntarthatóságra is, így például napelemeket telepítenek a tető teljes felületére, a fűtés-hűtést, valamint a használati melegvizet pedig talajszondás hőszivattyú-rendszer biztosítja majd, amely már el is készült. Öntözésre és a mosdókhoz esővizet használnak, a kijáratoknál, illetve a teherforgalomhoz pedig olyan légzsilipeket telepítenek, amelyek megakadályozzák a hőveszteséget az épületbe történő belépéskor, illetve távozáskor. 

 

A DSPS-ben a tervek szerint a jövő év első felében indul majd meg a termelés. A dunavecsei üzem lesz az egyik fő gyártóközpontja a Schneider Electric forradalmi innovációt tartalmazó, a korábban használt kén-hexafluorid (SF6) helyett tiszta levegőt és vákuumtechnológiát alkalmazó középfeszültségű kapcsolóberendezéseinek. 

 

Schneider Electric MGZala

 

A dunavecsei fejlesztés mellett a Schneider Electric más hazai üzemeiben is komoly beruházások történtek idén. A 2023-ban 30 éves MG Zala gyárban összesen mintegy ötmilliárd forintnyi fejlesztés indult el, amelyek eredményeként számottevő mértékben bővül a létesítmény termelési kapacitása. A termelést közvetlenül érintő beruházások mellett az üzem környezetbarát működését segítő fejlesztés is megvalósult, mintegy 200 millió forintból a korábbi gázfűtést elektromos fűtésre cserélték le, aminek köszönhetően az MG Zala nettó zéró CO2-kibocsátású gyár lett. 

 

A Schneider Electric gyöngyösi gyára

 

A Schneider Electric gyöngyösi üzemében mintegy 900 millió forint értékben hajtottak végre fejlesztéseket, amelyek főként a Canalis áramvezető sínek gyártási kapacitásának növelését célozták. Erre azért volt szükség, mert ezekkel az eszközökkel a kábeles megoldáshoz képest lényegesen gyorsabban telepíthetők az ipari berendezések, illetve kedvezőbb ár/érték arányt képviselnek, így rendkívül nagy piaci kereslet mutatkozik irántuk. 

 

A Schneider Electric idén is folytatta járműflottájának átalakítását elektromos gépjárművekre. A vállalat az új munkavállalói igényekhez is alkalmazkodva nagyszámú elektromosautó-töltőt üzemelt be a budapesti központjában. Ezt a fejlesztést a cég saját épületgépészeti rendszere, illetve a töltést menedzselő megoldása felhasználásával oldották meg, így a hálózat bővítése nélkül is meg tudták valósítani ezt a fejlesztést.

 

A társaság az elmúlt években nagy hangsúlyt fektetett a fiatal utánpótlás bevonzására, és fejlesztésére, amiben komoly sikereket ért el 2023-ban. Mára a budapesti csapatnál közel 100 gyakornok dolgozik, akiknek mintegy a fele tanulmányai sikeres befejezését követően el is helyezkedett a cégnél. 

 

„Rendkívül mozgalmas évet tudhatunk magunk mögött. A gazdasági körülmények alakulása is indokolja, hogy a jövőben még nagyobb figyelmet kap az energiahatékonyság növelése, hogy működő válaszokat adjunk az energiakrízisre és a fenntarthatóságra. Ennek eléréséhez már rendelkezésünkre állnak a legmodernebb energiamenedzsment megoldások, amelyekkel digitalizálható az energiaelosztás. Úgy gondolom, az idén megvalósult és még folyamatban lévő beruházásaink révén kiváló helyzetben leszünk ahhoz, hogy kiszolgáljuk a felmerülő piaci igényeket” – mondta el Veres Zsolt, a Schneider Electric országigazgatója. 

Céginfó ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Mától Magyarországon is Ayvens néven működik a legnagyobb hazai flottakezelő

Ayvens márkanév alatt folytatja tevékenységét hazánk legnagyobb flottakezelője és mobilitási szolgáltatója, az ALD Automotive | LeasePlan. Az új márka létrejöttének előzménye, hogy 2023 májusában a Societe Generale csoporthoz tartozó ALD Automotive felvásárolta a LeasePlant, az integráció egyik fontos lépéseként pedig immáron Magyarországon is Ayvens néven folytatja működését a vállalat. Az Ayvens világszerte 42 országban 3,4 milliós flottát üzemeltet, melyből több mint 550 000 elektromos meghajtású. Magyarországon az Ayvens közel 3000 ügyfele részére nyújt mobilitási megoldásokat, és összesen mintegy 33000 járműből álló flottát kezel.

2024. szeptember 18. 18:30

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban

2024. szeptember 17. 11:37

Techóriások özönlöttek a Városligetbe

2024. szeptember 13. 17:00

Belföldön az elmúlt 2 évben megduplázódott a nyári adatforgalom

2024. szeptember 9. 13:10

Megújult fizetési felülettel erősíti tovább pozícióját az online fizetési piacon a Barion

2024. augusztus 25. 15:34