Jelentősen növelte átadott repülőgépeinek számát az Airbus 2023-ban
Az Airbus a nehézségekkel teli, komplex üzemelési környezet ellenére összesen 735 kereskedelmi repülőgépet adott át az üzemeltetőknek, 87 javarészt légitársasági ügyfélnek. A vállalat a lemondások nélkül számolva 2319 repülőgép gyártására szerződött – a lemondásokkal együtt pedig 2094-re, így az év végén az Airbus teljes rendelésállománya 8598 példány volt.
• 735 kereskedelmi célú repülőgépet adott át 2023-ban az Airbus, 11 százalékkal többet, mint egy évvel korábban
• Tavaly 2319 repülőgép gyártására szerződött az Airbus (lemondások nélkül)
• Gyorsul a légitársaságok flottájának átállása üzemanyag-takarékos gépekre
• A teljes rendelésállomány 2023 év végén 8598 repülőgép volt
„Az elmúlt év mérföldkőnek számít az Airbus kereskedelmi repülőgépek üzletága számára, a kitűzött célunk felső határán lévő rendkívüli eladásokkal és repülőgép átadásokkal" – mondta Guillaume Faury, az Airbus vezérigazgatója. "Számos tényező együttesen segítette céljaink elérését, többek között globális termelési rendszerünk rugalmassága és kapacitása, valamint a légitársaságok erőteljes igénye, hogy flottáikat a legmodernebb és leginkább üzemanyag-takarékos repülőgépeinkkel frissítsék fel." A vállalat vezetője köszönetét fejezte ki az Airbus valamennyi csapata mellett az ügyfeleiknek és beszállítóiknak, akik nélkül nem tudtak volna sikeres évet zárni.
Christian Scherer, az Airbus kereskedelmi repülőgépekkel foglalkozó üzletágának vezetője úgy fogalmazott: eredetileg 2023-2025 közé várták a légiközlekedési iparág teljes felépülését, de a keskeny- és szélestörzsű gépek piacán is sokkal korábban lezajlott ez a folyamat. „Nagy elismerést érdemelnek a kereskedelmi és regionális csapataink, és ami még fontosabb, hatalmas köszönet ügyfeleinknek a bizalomért és a partnerségért. Soha ennyi A320-ast és A350-est nem adtunk még el egy évben, nem is beszélve arról, hogy hét új ügyfelet köszönthettünk az A350-1000-es üzemeltetők között. A légiközlekedés újra a régi, és komoly lendületben vagyunk!" – hangsúlyozta Christian Scherer, hozzátéve: "Büszkén mondhatom, hogy ma már 735 üzemanyag-takarékos Airbus repülőgép repül, megnyitva az utat az alacsonyabb szén-dioxid-kibocsátású jövő felé. A ma elnyert megrendelések támogatnak minket abban, hogy a holnap még innovatívabb és fenntarthatóbb megoldásaiba fektessünk be."
2023-as átadási darabszámok
*Az Aeroflot két Airbus A350-900-asának törlése után.
Kapcsolódó cikkek
- Nemzetközi feladatot kapott a Schneider Electricnél Siliga Tünde
- A személyes jelenlétet előtérbe helyező, hibrid munkarendet vezet be az SAP Magyarországon is
- A YouGov felvásárolja a CPS GfK-t
- Együttműködési megállapodást kötött a Delta és az evosoft
- Egyesült a WTS Klient és a Finacont
- Új fokozatba kapcsolt Magyarországon a Schneider Electric
- Ismét bekerült a DJSI World indexbe az LG
- Magyar vállalkozás válhat a közép-európai térség legerősebb piaci szereplőjévé
- A Kyndryl a 2023-as év Felelős Munkaadója Magyarországon
- 130 éves lett a Pátria Nyomda
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A ChatGPT kinyírja a keresőoptimalizálást?
A mesterséges intelligencia és a nyelvi modellek, mint például a ChatGPT, az elmúlt években robbanásszerűen terjedtek el, és mind a felhasználók, mind a vállalkozások számára új kihívásokat jelentenek. A ChatGPT jelenlegi, körülbelül 200 milliós felhasználói bázisa ugyan elenyésző a Google vagy a Google által bevezetett Gemini 4,3 milliárd felhasználójához képest – ami a Föld lakosságának közel fele –, azonban ez a szám rövid idő alatt nőtt ekkorára, ami komoly kérdéseket vet fel a vállalatok számára.
Egyre magasabb szintekre tör az IT
Backoffice-ból stratégiai területté vált az IT a cégek életében, hiszen ma már nemcsak a rendszerek működését, de egy cég fejlődését, stratégiai irányvonalait is erőteljesen meghatározhatja – véli a K&H IT vezetője. Ehhez igazodva az IT kiadások is egyre tetemesebb részét teszik ki a működési költségeknek – elérve akár a 70 százalékot is. Különösen igaz ez a bankokra, ahol az innovatív informatikai megoldások már a pénzügyi tranzakciók részét képezik.
A PwC megvette a GKID-t
A GKID megállapodást kötött a PwC-vel, melynek értelmében a PricewaterhouseCoopers Magyarország Kft. 100%-os tulajdonrészt szerzett a GKID Research & Consulting Kft-ben. Ezzel a PwC tanácsadási üzletága digitális kereskedelmi, csomaglogisztikai, médiapiaci valamint adatszolgáltatási és piackutatási kompetenciával is bővül.