A robotikaversenyek növekvő jelentőségéről tart online meetupot a Neumann Társaság
A 2024. február 29-i eseményen a Neumann Társaság néhány hete megújult, megerősített Robotika szakosztályának diákversenyeket szervező tanárai osztják meg abbéli tapasztalataikat, hogy a már digitális korszakba született alfa generációs diákok oktatásában miért tölthet be kulcsszerepet a robotika.
A robotikai diákversenyek egyre növekvő fontosságáról tart online meetupot a Neumann Társaság néhány hete megújult Robotika szakosztálya, amely új alelnökökkel és várhatóan új munkacsoportokkal erősíti tevékenységét. A megújult Robotika Szakosztály Felsőoktatási Szakértői Munkacsoportot is alapított, melynek vezetését Galambos Péter professzor, az Óbudai Egyetem Bejczy Antal Intelligens Robotikai Központ igazgatója vállalta el. A munkacsoport a robotika versenyekre vonatkozó értékelési rendszer kidolgozását és a versenyminősítést fogja szakmailag támogatni.
A szakosztály új alelnökeként Nemes József, az ELTE Savaria Műszaki Intézet docense, Neumann-díjas, a társaság Vas Megyei Területi Szervezetének vezetője az egyetemekkel való kapcsolattartásért felel. A szakosztály új alelnökeként Kiss András (Egri Balassi Bálint Általános Iskola) kiemelten az óvodapedagógiai és az általános iskolai szféra szereplőivel való kapcsolattartásért felel.
A megújult szakosztály a korábbinál is hangsúlyosabban szeretné támogatni a hazai robotikai versenyeket, és ezek hivatalos minősítését: ha a Neumann Társaság Tehetséggondozási Szakosztálya által, évtizedek óta sikerrel szervezett programozási versenyekhez hasonlóan a robotikai versenyek is versenypiramisba szerveződnének, idővel az ezeken elért kimagasló eredményeket is extra pontszámmal vehetnék figyelembe a hazai műszaki felsőoktatási intézmények. A Neumann Társaság ehhez szeretne szakmai fórumot biztosítani a versenyszervezők számára.
A robotikaversenyek fontosságáról tart meetupot a társaság
Egyebek mellett a fenti témáról is szó esik majd a 2024. február 29-én, 16 órától a Zoom platformon zajló, Versenyben a robotok II. című meetupon, amelyen előzetes regisztrációt követően bárki díjmentesen részt vehet. A meetup szervezői az óvodapedagógustól kezdve az egyetemi tanárig bármilyen pedagógust szeretettel látnak, hiszen a szakosztályban dolgozó tehetséggondozó tanárok szerint az alfa generációs (2010 után született) gyerekek oktatásában a programozás és az informatika mellett a robotika is alapvető jelentőségű lesz.
Az eseményen Oláh Tibor (Hajdúböszörmény), a Robotolimpia, és Bakti András Tamás (Nyíregyháza), a Robot Exatlon szervezője mutatja be az érdeklődőknek saját robotikai versenyeit. A beszélgetésen Abán Csaba, a Neumann Társaság Robotika Szakosztályának elnöke is részt vesz, moderátora pedig a társaság új ügyvezetője, Képes Gábor lesz.
A meetup folytatása a Neumann Társaság 2022-es, nagy sikerű meetupjának , de attól függetlenül is bárki bekapcsolódhat, aki érdeklődik a digitális kultúra, robotika és a versenyszervezés kulisszatitkai iránt.
Kapcsolódó cikkek
- Több egyetem is pluszpontot ad a felvételizőknek az ICDL bizonyítványért
- Február 26-ig lehet jelentkezni a Neumann Társaság informatikai tehetségkutató versenyére
- Képes Gábor a Neumann Társaság új ügyvezetője
- Százhúsz éve született Neumann János
- Újjáalakult és kreatív, új 8bites játékokat vár a HCC szakosztály
- Ingyenesen letölthető a Neumann Társaság frissített IT biztonsági tankönyve
- Jó példák és megőrzendő hagyományok: digitális kultúra a közoktatásban
- Kitüntette az év informatikai újságíróját a Neumann Társaság
- Egy héten át a világ legtehetségesebb fiatal informatikusait látta vendégül az ELTE és az NJSZT
- Budapesten és Szegeden is jelen lesz a Múzeumok Éjszakáján a Neumann Társaság
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Mesterséges intelligencia a marketing szolgálatában
A Microsoft adott otthont a Magyar Marketing Szövetség Marketing Döntéshozók Klubja legutóbbi rendezvényének, mely március 20-án zajlott, és a mesterséges intelligencia marketingben betöltött szerepét és lehetőségeit helyezte középpontba. A rendezvény üzenete az volt, hogy az AI nem csupán a jövő technológiája, hanem már most is olyan eszközként működik, amely jelentősen növeli a marketingmunka hatékonyságát. A Microsoft szakértői gyakorlati példákon keresztül mutatták be, hogyan integrálható az AI a marketing- és értékesítési folyamatokba, elősegítve azok optimalizálását és gyorsítva az üzleti döntéshozatalt.
2026-ra a világ legnagyobb fulfilment áruházává válik a soroksári IKEA
Egy évvel az átfogó felújítás bejelentése után a soroksári IKEA egyesíti azokat az új megoldásokat és fejlesztéseket, amelyeket a legnagyobb lakberendezési kiskereskedő már világszerte tesztelt, és 2026-ra a világ legnagyobb IKEA fulfilment áruházává válik.
Ötgenerációs munkahelyek: Hogyan segíthetik az együttműködést a különböző korosztályok?
A generációs különbségek sokak szerint feszültségekhez, széthúzáshoz és akár konfliktusokhoz is vezethetnek, különösen a munkahelyeken. De vajon elkerülhetetlen, hogy így alakuljon? Hogyan hat az innovációs nyomás a generációk közötti együttműködésre? Problémaként vagy lehetőségként kellene tekinteni a különbözőségekre? Ilyen kérdésekre keresnek választ a Bosch Podcast legújabb epizódjában, ahol Steigervald Krisztián generációkutató és Somogyi András, a Bosch cég humánerőforrásért felelős alelnöke beszélgetnek.
Szembarát kijelző és intelligens funkciók az MWC egyik sztárjától
A TCL, a kijelző-innovációk globális éllovasa, büszkén jelenti be, hogy az MWC 2025 során bemutatott TCL NXTPAPER 11 Plus tablet Európában is elérhetővé vált.
Biztonság és hatékonyság a Cloud NAS operációs rendszerben
A QNAP Systems, Inc. (QNAP) bemutatta a QuTScloud c5.2 verzióját, a legújabb frissítést a Cloud NAS operációs rendszerhez. Az új verzió bevezeti a Biztonsági központot, egy proaktív biztonsági alkalmazást, amely figyelemmel kíséri a Cloud NAS fájltevékenységeit, és védelmet nyújt a zsarolóvírusokkal szemben. Emellett a QuTScloud c5.2 jelentős optimalizálásokat kínál, egyszerűsítve a műveletek és a menedzsment folyamatát a gördülékenyebb felhasználói élmény érdekében.