Kulináris segédek: íme néhány praktikus konyhai eszköz a mindennapokhoz
Gyorséttermi menü, pár perces készételek vagy más, könnyen elkészíthető alternatívák – alig jut idő a konyhában tevékenykedni, ezért minden más megoldást előnyben részesítünk. Az otthon főzés azonban egy olyan művészet, amely az egészséges életmódot, a kreatív önkifejezést és a közösségi kapcsolatokat is erősíti. A Konyhakiállítás alkalmából a Gorenje szakértői összegyűjtötték azokat a megoldásokat, amelyek segítségével egyszerű, mégis hatékony konyhai munkafolyamatokat alakíthatunk ki, így az otthoni főzés nemcsak egy feladat, hanem egy élvezetes tevékenység lehet.
Intelligens funkciókkal a könnyebb hétköznapokért
Egy konyhában az alap háztartási gépek a legfontosabbak, hiszen ezeket használjuk a legtöbbet, viszont már ebből is rengeteg típussal találkozhatunk. Az intelligens sütők és főzőlapok például számos olyan funkcióval rendelkeznek, amelyek segítenek a főzési folyamatok optimalizálásában, ezáltal időt és pénzt is megtakarítanak, hiszen kevesebb energiát igényelnek. A sütők egyes modelljei sok esetben érintőképernyős vezérlőpanellel rendelkeznek, amelyek segítségével könnyen optimalizálhatjuk a hőmérsékletet és az időtartamot is az adott étel típusa alapján. Sok esetben párolás funkciója is van a sütőknek, így például a Gorenjének is, amely a SteamPro funkcióval lehetővé teszi a párolást és így egészségesebb és ízletesebb ételeket eredményez.
Forradalmi megoldás a konyhában
Az okos sütők mellett számos olyan konyhai kiegészítővel találkozhatunk, amellyel szintén rengeteg időt és energiát spórolhatunk meg. Az airfryer a modern konyhatechnológia egyik forradalmi eszköze. Gyorsabban felmelegszik, mint egy hagyományos sütő, emellett minimális mennyiségű olajat használ az ételek elkészítéséhez, így egészségesebb, és a takarítással sem kell annyit bíbelődni. A meleglevegős sütési módszerének köszönhetően pedig jóval több tápanyagot raktároz, ugyanis a gyors levegőkeringési technológiája segít megőrizni az esszenciális vitaminokat és ásványi anyagokat, amelyek a hagyományos sütés során könnyedén elveszének.
Pengeéles aprítás és szeletelés
A konyhai aprítók és szeletelők gyorsan és hatékonyan dolgoznak, így megkönnyítik az ételek előkészítésének folyamatát. Ezek az eszközök általában többféle funkciót képesek ellátni, így egyes modellek alkalmasak lehetnek zöldségek, gyümölcsök, húsok, sajtok és más élelmiszerek egyenletes aprítására, szeletelésére vagy akár darálására is. Ez a széleskörű működés elősegíti azt, hogy az ételek egyenletesen főjenek vagy süljenek meg. Ráadásul a legtöbb ilyen eszköz biztonsági funkciókkal van ellátva, például fedélzárakkal vagy automatikus leállítási lehetőséggel, ami minimalizálja a konyhai baleseti sérülések kockázatát.
Ez csak néhány példa azokra az intelligens funkciókra és eszközökre, amelyek segítségével a konyhában könnyebbé és kényelmesebbé tehetjük mindennapi tevékenységeinket. Az okos otthon technológiák folyamatos fejlődésével várhatóan egyre több innovatív megoldás lesz elérhető a konyhai kényelem és hatékonyság növelése érdekében.
A 2024-es Konyhakiállításon a Gorenje háztartási gépeivel is lehet találkozni március 1-3. között.
Kapcsolódó cikkek
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Kezdődik az év végi roham a mérlegképes könyvelők számára
A Kulcs-Soft által működtetett Kulcs-Akadémia három éve biztosítja a kreditpontos képzés lehetőségét, a digitalizáció jegyében online és személyes formában is.
Közösen telepít e-kamion töltőállomásokat a Siemens és az OMV
Az e-buszok és e-haszongépjárművek száma évek óta dinamikusan nő, a személyautó-állomány mellett a fuvarozásban, illetve az áruszállításban is egyre inkább teret nyer az elektrifikáció. A busz- és logisztikai flották üzemeltetői ezért egyre inkább keresik megfelelő töltési megoldásokat.
Küzdelem a csalások ellen: ma már nem elég, ha automatikusan ellenőrizzük az összes tranzakciót
A hagyományos tranzakciómonitorozáson túl egyre nagyobb szerepet kap a hatékonyabb, kockázatelemzés a pénzügyi bűncselekmények elleni harcban. Már nem elég automatikusan ellenőrizni a tranzakciókat és kiszűrni a gyanúsakat; szükség van az ügyfél várható és tényleges tevékenységének vizsgálatára, amelyhez a siker érdekében különböző kockázati mutatók kombinációját kell alkalmazni.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.