Női szakemberekkel mutat példát a fiataloknak az IVSZ és a WiTH

forrás: Prím Online, 2024. március 21. 17:55

Március 20-án délután második alkalommal adták át az IVSZ – Digitális Vállalkozások Szövetsége és a Women in Technology Hungary Egyesület (WiTH) együttműködésében meghirdetett 40 év feletti női példaképek a digitális gazdaság területén pályázat díjait. A BME Villamosmérnöki és Informatikai Karán megrendezett gálán négy kategóriában hirdettek nyertest, továbbá a szakmai zsűri egy olyan különdíjat is átadott, amellyel minden évben egy, a szakterületén kiemelkedően teljesítő pedagógus munkáját ismerik el.

A tavaly meghirdetett pályázathoz hasonlóan idén is olyan 40 év feletti nőket lehetett ajánlani, akik példaképként szolgálhatnak a fiatalabb generációk és a karrierváltó nők számára. A 40 év feletti női példaképek a digitális gazdaság területén című pályázat célja, hogy rávilágítson azokra a sztereotípiákra, amelyekkel az IKT-szektorban dolgozó nők minden nap találkoznak, illetve elismerje ennek a korosztálynak az érdemeit és eredményeit. A pályázási időszakban olyan szervezetek jelölését várták, amelyek büszkék a női alkalmazottjaik teljesítményére, valamint szívesen mutatnának példát a női munkavállalóikon keresztül a szervezeti diverzitásra.  

 

Idén egy hattagú Bíráló Bizottság döntése alapján ötven beérkezett jelölés közül választotta ki a zsűri azokat a pályázókat, akik kiemelkedően sokat tettek a technológia, a digitalizáció, az informatika, az infókommunikáció, hírközlés és elektronikai szektor ismertségéért.

 

 

A március 20-án megrendezett díjátadón a zsűri az alábbi pályázók munkásságát emelte ki és díjazta elismerésével:

● Burjánné Tandari Zsuzsannát, az AGCO Hungary Kft. SAP-fejlesztőjét „Az év csapatjátékosa” kategóriában díjazták

● Rajki Annamáriát, a Magyar Telekom TV és Entertainment igazgatójának munkáját az „Innovátor” kategóriáért járó díjjal ismerték el

● Dőry Éva, a Cosmo Consult Business Central üzletágának Support vezetője az „Inspiráló teljesítményért” kategória nyertese

● Balogh Tünde, az evosoft Hungary Ipari Automatizációs Üzletágnak a vezetője az „Inspiráló felsővezető” díjat nyerte el

● Özvegy Juditot, a szegedi SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola robotokat edukációs célra is alkalmazó tehetséggondozó pedagógusát a „Különdíj az oktatásért” elismeréssel díjazta a zsűri

 

„Ötven inspiráló történetet, ötven valódi példaképet ismerhettünk meg idén a pályázatunknak köszönhetően. Ezek a személyes példák kapaszkodók lehetnek minden olyan nő számára, aki hezitál, vagy évek múltán elbizonytalanodik, hogy neki való-e a digitális pálya. Bízunk benne, hogy ezzel az elismeréssel is meg tudjuk erősíteni a nőket abban, hogy jó helyen vannak a digitális gazdaságban, hogy számos különböző munkakör és karrierszint nyitott számukra, hogy ebben az izgalmas és jövőálló iparágban kiteljesedhetnek. Amellett, hogy a nők elismerésével felhívjuk a téma jelentőségére a figyelmet, az IVSZ kutatásokkal, szakmai rendezvényekkel is támogatja a vállalatokat, hogy olyan munkahelyet teremthessenek, amelyben jól érzik magukat a női kollégák is, és a sokszínű csapatok kialakításával egy hatékonyabb vállalati működés érhető el” – mondta el Tajthy Krisztina, az IVSZ főtitkára.

 

„Hatalmas öröm számomra, hogy a tavalyi kiírás sikere utána idén is rengeteg jelölés érkezett a pályázatunkra. Ez a töretlen érdeklődés megerősített abban, hogy jó úton haladunk és érdemes folytatnunk a Women in Technology Hungary Egyesület munkáját, tovább kell bátorítanunk azokat a nőket és fiatal lányokat, akik nyitottak az informatikai pályára. Bízom benne, hogy azzal, ha megmutatjuk a pályázat során megismert példaértékű szakembereket, kimagasló életutakat, azzal sok pályaválasztás előtt álló lánynak hozzunk meg a kedvét az IT-s karrierépítéshez. Ennek a célnak a további támogatásaként a WiTH idén is számos programot indít, ilyen például a tavasszal induló mentorprogramunk is, melynek keretében az Egyesület tagjai coach, HR, és technológiai háttérrel segítik a pályaválasztásban még bizonytalan lányokat. Nekik innen is üzenem, hogy ha valami, akkor a mai díjátadó bizonyítja számukra is, hogy egyértelműen itt a helyük a szektorban, a társaságunkban!”  – tette hozzá Flakstad Emőke, a Women In Technology Hungary Egyesület elnöke.

 

A pályázatot szervezők reményei szerint a női példaképek állítása és díjazása arra is bátoríthatja a fiatal nőket és lányokat, hogy a digitális gazdaság területén építsenek karriert, ami kiemelt fontosságú, hiszen a hazai digitális gazdaság lemorzsolódásukkal akár minden második ígéretes munkavállalóját elveszítheti.

Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Digitális ugródeszkát kínál a Telekom a magyar kisvállalkozásoknak

A Telekom olyan magyar kisvállalkozások jelentkezését várja, amelyek szeretnének digitálisan fejlődni, de eddig még nem találták meg a számukra megfelelő megoldásokat. A Digitalizációs Pályázat három nyertese egy éven keresztül díjmentesen használhatja a vállalkozása igényeire szabott IT-szolgáltatásokat, míg az első 100 érvényes pályázó egyéves Norton 360 előfizetésben részesül. A jelentkezési határidő 2026. június 25., és a pályázaton Telekom-ügyféltől függetlenül bármely jogosult vállalkozás indulhat.

2026. június 5. 09:55

Célgépek, amelyek a jövőt építik – 115 innováció csapott össze

A sebesség és a precizitás hazai fellegvárában, a Hungaroringen vonultatták fel a magyar mérnöki tudomány legjavát a Magyar Ipari Célgép Nagydíjon. Az idei mezőny minden eddiginél erősebb volt: 115 pályázat közül választották ki azokat az innovációkat, amelyek a jövő gyártósorait és mindennapjait formálják. Az esemény egyértelműen bebizonyította, hogy a hazai ipar jövője nem az olcsó munkaerőre, hanem a magas hozzáadott értékű tudásra épül. A 2026-os Nagydíj jelmondata – „A jövőt építjük. Géped van hozzá?”

2026. június 4. 18:20

Díjazzák az informatika meghatározó vezetőit és fiatal tehetségeit

Idén ismét meghirdeti rangos pályázatát a Magyarországi Vezető Informatikusok Szövetsége (VISZ), amelynek keretében intézmények és vállalatok informatikai szervezeteinek vezetői pályázhatnak az „Év informatikai vezetője” elismerésre.

2026. május 26. 15:21

Magyar újságíró a Siemens Media Award dobogóján

A program fennállása óta először Budapesten rendezték meg a Siemens Media Award nemzetközi díjátadóját. Az előző évekhez hasonlóan, idén is magyar sikert ünnepelhettünk: a szakmai zsűri kilenc ország pályázóit és pályaműveit értékelve a második díjat Rádi Balázsnak, az Index.hu újságírójának ítélte, az „Index a műtőben: először operáltak gerincsebészeti robottal Magyarországon” című írásáért. 

2026. május 26. 13:35

Női példaképek a digitális gazdaság élvonalában

Negyedik alkalommal hirdette meg a női szakemberek munkáját elismerő „Női példaképek a digitális gazdaságban” pályázatát az IVSZ – Digitális Vállalkozások Szövetsége és a Women in Technology Hungary Egyesület (WiTH). Az elismeréseket az IVSZ SMART konferenciájának záróeseményén adták át: a fődíjat Biró Gabriella kiberbiztonsági szakértő kapta, míg a két szervezői különdíjjal Kulcsár Alexandra és Földesi-Badó Gabriella kiemelkedő szakmai teljesítményét jutalmazta a zsűri.

2026. május 15. 20:06

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Rangos szakmai elismerés: Dr. Szászi István kapta az Év Menedzsere Díjat

2026. június 8. 11:47

Nyereményekkel ösztönzi a mobilok újrahasznosítását a Telekom

2026. június 2. 19:32

Chatbotok és szelfik: így formálja a digitális világ a gyerekek biztonságát

2026. május 29. 09:58

Okostévéből sportközpont – így változtatja meg a meccsélményt az LG

2026. május 28. 18:27