Nem csak a Föld óráján érdemes spórolnunk az energiával
Az Epson elsőként csatlakozott vállalati partnerként a Föld órája mozgalomhoz, hogy minél többeket ösztönözzön a környezeti lábnyomuk csökkentésére. A „villanyoltás órájaként” is ismert kezdeményezésre világszerte március 23-án kerül sor, de energiatakarékos elektronikai eszközök beszerzésével egész évben aktívan tehetünk az ügyért.
A WWF által 2007-ben indított Föld órája mozgalom célja, hogy felhívja a figyelmet a természet pusztulására és az éghajlatváltozás káros hatásaira. Ehhez a kezdeményezéshez csatlakozott az Epson is vállalati partnerként, hogy népszerűsítse az energiatakarékos megoldásokat.
Ennek egyik módja, hogy március 23-án, 20:30-tól kezdődően egy órára kikapcsolunk minden elektronikus eszközt és világítást otthonunkban, vagy olyan energiatakarékos eszközöket választunk, melyek által hosszú távon is csökkenthetjük háztartásunk környezeti lábnyomát.
Ilyenek például az Epson hő nélküli technológiát alkalmazó nyomtatói, amelyek alacsonyabb energiafogyasztást biztosítanak. Mivel a tintasugaras nyomtatóknak nem kell a fixálóegységet felmelegíteniük, ezáltal használatukkal jelentős energiát és szén-dioxidot takaríthatunk meg. Ha kíváncsiak vagyunk ennek pontos mértékére, az Epson online kalkulátora néhány egyszerű lépésben segít kiszámolni nyomtatónk energiafogyasztását.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB segíti a Feröer-szigetek zöld energiára való átállását
- A Deceuninck karbonlábnyom-kalkulátorral segíti partnereit a szén-dioxid-kibocsátás mérésében
- Új lendületet ad a „zöld” IT törekvéseknek a Schneider Electric innovációja
- Az ABB "A" minősítést kapott az éghajlatváltozással kapcsolatos átláthatóságáért
- Eljött a mikrogrid ideje – Saját hálózat biztosíthatja a fenntartható, stabil energiaellátást
- Idén a fenntarthatóság erősítése és az AI térnyerése dominálja a vállalati informatikát
- A Skanska elindította ESG+ elnevezésű irodai programját
- A Provim lett a hazai fődíjas a Schneider Electric fenntarthatósági versenyén
- A tervezettnél gyorsabban halad fenntarthatósági céljai megvalósításával a Schneider Electric
- Ismét a legfenntarthatóbban működő vállalatok között a Schneider Electric
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megjelent a Boxy új megoldása, a kiszervezett depószolgáltatás
A Boxy, az egyik vezető fulfillment szolgáltató decemberben új robotizált depó szolgáltatást vezetett be stratégiai partnere, a DPD Hungary igényére reagálva. A vállalat robotizált automatizációs technológiának és az iparágvezető IT rendszereknek köszönhetően rendkívüli gyors adaptációt tesz lehetővé a csomaglogisztikai szereplők egyéni szortírozási igényeinek kiszolgálásában.
Precízebb diagnosztika, biztonságos önvezető járművek
Minden eddiginél gyorsabb és pontosabb méréseket végző szenzorok tesztelésében vesznek részt a Debreceni Egyetem szakemberei. A CERN-nel való együttműködés keretében olyan speciális detektorok összeállítása a cél, melyekkel az orvosi képalkotás, a gyógyítás, valamint a távvezérlés is sokkal precízebben végezhető a jövőben. A kutatást a HU-rizont program támogatja.
Megnyílnak az XR végtelen lehetőségei a Galaxy AI-jal!
A Samsung és a Google együttműködése új korszakot nyit a kibővített valóság (XR) világában. A „Project Moohan” kódnevű Android XR-headset* természetes, multimodális interakciókat és személyre szabott AI-asszisztens élményt kínál. A fejlesztés célja, hogy átlépje a fizikai határokat, és páratlan lehetőségeket biztosítson a felhasználóknak, hogy újszerűen ismerjék meg a világot és annak történéseit.