Szigorodhat a piac: Két nyomtatóóriás fogott össze a cégekért és a környezetvédelemért
A legtöbb vállalkozás még ma is a papír alapú iratkezelést preferálja, ami egyrészt hatalmas terhet ró a környezetre, másrészt pedig olyan fejlesztést igényel a közeljövőben, ami fenntarthatóvá és hatékonnyá is teszi egyben az irodai működést. Ennek érdekében fogott össze két nyomtatóóriás, hogy a vállalkozások átállását megkönnyítsék.
Noha a legtöbb cég immár nagyrészt digitális alapon működik, a kis- és középvállalkozások 79 százaléka még ma is a papír alapú iratkezelést preferálja, derül ki a kornyezetbaratnyomtato.hu által összegyűjtött tapasztalatokból. A felmérés szerint a cégek négyötöde rendszeresen kinyomtatja az elektronikusan kitöltött önéletrajzokat, szerződéseket, számlákat és a legfontosabb üzeneteket, ezt a szokást pedig nehezen hagyják el megszokásból vagy biztonságérzetből. A vállalkozások nagy része nem is gondol bele, hogy az elavult nyomtatók használatával mekkora terhet ró a környezetre, nem beszélve arról, hogy sokan a kommunális hulladékba dobják a kártékony kellékanyagokat.
Hamarosan azonban szigorodhat a nyomtatók piaca és kötelezővé tehetik a részecskeszűrőket ezekben az eszközökben, ami rengeteg magyar vállalatot is érint. A lépésre azért van szükség, hogy a régebbi, ózont termelő típusok használatát csökkentsék és a jelenleg kevésbé környezettudatos nyomtatási szokásokat átalakítsák. A cégek nagy része azonban nincs tisztában azzal, hogy milyen eszközökre cserélhetik le a régi készülékeket, ráadásul az anyagi vonzatától is tartanak. Ezt az átállást szeretné megkönnyíteni együttműködésükkel a már több mint 4000 készülékkel működő, környezetbarát és leállásmentes irodát biztosító TechOffice és az EPSON.
Nem drágább, de gazdaságosabb
„Fontos hangsúlyozni, hogy nem feltétlenül drágább a környezetbarát nyomtató, mint egy hagyományos technikával működő új készülék. Ráadásul gazdaságosabbak az előbbiek hosszú távon, hiszen kevesebb a cserélendő kopó alkatrész, az áramfelhasználás pedig akár 90 százalékkal kevesebb is lehet ezeknek a készülékeknek a használatával” – magyarázta Tál Dávid, a kornyezetbaratnyomtato.hu alapító-ügyvezetője.
A szakértő arra is felhívta a figyelmet, hogy sok vállalkozás nem is foglalkozik a fent említett problémával, így mi is igyekszünk felhívni a cégek figyelmét arra, hogy érdemes időben elkezdeni lecserélni az elavult berendezéseket, hogy a szigorítás életbe lépése ne érje őket derült égből villámcsapásként.
„A kezdetektől kezdve olyan partnert kerestünk, akik olyan nyomtatókat gyártanak, amelyek nem csak leállásmentes irodát biztosítanak, de a környezet fenntarthatóságát is garantálják. Az együttműködésünkkel szeretnénk segíteni a vállalkozásokat abban, hogy a nekik megfelelő kapacitású és tudású környezetbarát eszközökre cserélhessék le a nyomtatóikat. Éppen ezért kezdtük el a beszámítási akciónkat is, amely biztosítja, hogy a beszámítási értékhatárig leadhatják a régi nyomtatókat az újakért cserébe” – tette hozzá Tál Dávid.
Kapcsolódó cikkek
- Az Epson bemutatja a hőmentes állófejes tintasugaras nyomtatás legújabb fejlesztését
- A Z-generációsoknak fontosabb, hogy papíron tervezzék meg céljaikat, mint a 45 feletti korosztálynak
- Egyre több fotót gyártunk, de keveset teszünk el emlékbe
- Betilthatják az ózont termelő nyomtatókat?
- Évente több százezer forint megtakarítást hozhat a piezotintás nyomtatás
- Az Epson új tintasugaras fotónyomtatókkal és nagy formátumú nyomtatókkal bővíti termékkínálatát
- Fenntartható divat debütált a párizsi Haute Couture divathéten
- A járvány utáni világban kéz a kézben jár a környezetvédelem és a költséghatékonyság
- Rangos díjat kapott az Epson két nyomtatója
- Az új Epson SureColor nyomtatók kivételes minőséget és sokoldalúságot biztosítanak
Irodatechnika ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az Amazon Web Services bemutatta az Ocelot kvantumchipet
Az Amazon Web Services (AWS) mérnökei új szemléletmódot alkalmaztak a kvantumchipek építésében. Ahelyett, hogy csupán a kvantumbitek (qubitek) számát növelték volna, főként a zajok hatékonyabb csökkentésére helyezték a hangsúlyt. Ennek eredményeként létrehozták az Ocelot kvantumchip prototípusát, amely előrejelzéseik szerint akár öt évvel is közelebb hozhatja a kvantumszámítógépek széles körű elérhetőségét.
Színhelyesség és hatékonyság egy készülékben
Az EPSON eco-solvent technológiájú széles formátumú nyomtatói jelentős fejlesztéseken mentek keresztül, melyek csúcspontja az új SC-S9100 modell. Ez a készülék letisztult, kompakt formatervezésének köszönhetően nemcsak esztétikus, hanem rendkívül praktikus is: kisebb helyet igényel, könnyebb kezelhetőséget kínál, és az érintőképernyős panel használata is egyszerűbbé vált.
Prémium dizájn és funkcionalitás: Fedezze fel az új Equip monitortartókat
A dortmundi központú Digital Data Communications GmbH (DDC), amely a LevelOne, Equip és Conceptronic márkák tulajdonosa, bemutatja hat új monitortartóját. Ezek az eszközök akár 49 hüvelykes képátlójú és összesen legfeljebb 40 kg-os kijelzők megtartására is alkalmasak. Az új tartók az Equip ergonomikus irodai terméksorozatának bővítését jelentik, és már egykaros, valamint dupla karos változatban is elérhetők, a modern formatervezés kedvelői számára is minőségi megoldásokat kínálva.
Forradalmi RGB LED technológia nagy képernyőkhöz
A Sony bemutatta új kijelzőrendszerét, amelyben önálló vezérlésű RGB LED-ek és nagy sűrűségű LED-háttérvilágítás található. Ez a technológia lehetővé teszi a három alapszín – vörös (R), zöld (G) és kék (B) – külön-külön vezérlését, és alkalmas a nagy méretű képernyők támogatására is.
Note Max: Az elegancia találkozása a funkcionalitással
Bemutatjuk a Note Maxot, a népszerű Note termékcsalád legújabb tagját. Ez a modell egy lenyűgöző, 13,3 hüvelykes E Ink kijelzővel és egy ultravékony, mindössze 4,6 mm-es világosszürke burkolattal rendelkezik, amely a letisztult dizájnt és a funkcionalitást ötvözi. A Note család új tagja modern megközelítéssel frissíti a klasszikus sorozatot.