Közel kétszáz külföldi kutató vett részt a Széchenyi-egyetemen tartott nemzetközi konferenciákon
Egyszerre négy rangos nemzetközi konferenciának adott otthont a győri Széchenyi István Egyetem július 29. és augusztus 1. között. Az intézmény oktatói építőmérnöki-mechanikai, környezetvédelmi és mezőgazdasági-biológiai fórumokon építhették kapcsolataikat a világ minden tájáról érkező kutatókkal.
A kínai Bosen Akadémiai Kutatóintézet 2018-ban szervezte meg először az Anyagszilárdsági és Alkalmazott Mechanikai Nemzetközi Konferenciát (MSAM), amelyre a Széchenyi István Egyetem Építész-, Építő- és Közlekedésmérnöki Karának dékánhelyettese, prof. dr. Rad Movahedi Majid is meghívást kapott. A kutató azóta is rendszeres résztvevője a rangos eseménynek, és kezdeményezésére idén a szervezők európai partnerként a Széchenyi-egyetemet választották helyszínnek. Az MSAM mellett az intézet által szervezett két másik rendezvénynek is otthont adott a győri campus ezekben a napokban: a 10. Nemzetközi Agrár- és Biológiai Tudományos Konferencia (ABS) és a vele együtt megrendezett 7. Nemzetközi Alkalmazott Biokémiai és Biotechnológiai Konferencia (ABB) mellett a 9. Nemzetközi Konferencia az Új Energiáról és a Jövő Energiarendszereiről (NEFES) esemény házigazdája is a Széchenyi-egyetem volt.
A résztvevők a Széchenyi István Egyetem győri campusán található Menedzsment Campus épülete előtt. (Fotó: Adorján András/Széchenyi István Egyetem)
A több mint kétszáz külföldi résztvevőt és a hazai kutatókat dr. Lukács Eszter, a Széchenyi István Egyetem nemzetközi és stratégiai kapcsolatokért felelős elnökhelyettese köszöntötte. „Örömünkre szolgál, hogy a konferenciák szakmai programja mellett arra is lehetőségünk nyílik, hogy megmutassuk önöknek a római korig visszanyúló gazdag történelemmel, és Magyarországon a harmadik legtöbb műemlékkel rendelkező városunk értékeit, valamint az UNESCO világörökségi listán szereplő, több mint ezeréves Pannonhalmi Bencés Főapátságot” – jelentette ki. Kiemelte, a Széchenyi-egyetem mintegy 14 ezer hallgatójával, köztük a világ 77 országát képviselő ezer nemzetközi hallgatójával, modern infrastruktúrájával az egyik legdinamikusabban fejlődő felsőoktatási intézmény Magyarországon, amely ma már számos nemzetközi rangsorban megtalálható.
A Széchenyi István Egyetem Építész-, Építő- és Közlekedésmérnöki Karának dékánhelyettese, prof. dr. Rad Movahedi Majid és dékánja, dr. Szép János. (Fotó: Horváth Márton/Széchenyi István Egyetem)
A kínai Bosen Akadémiai Kutatóintézettel a győriek részéről dr. Szép János dékán mellett prof. dr. Movahedi Rad Majid tartotta a kapcsolatot, akik helyi szervezőkként biztosították a konferenciák gördülékeny lebonyolítását. „A világ minden pontjáról érkeztek kollégák, akik különböző tudományterületeket érintő szakmai diskurzusok részesei lehettek itt Győrben. A szervezésbe egyetemünk több karát is bevontuk, az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar, illetve az Audi Hungaria Járműmérnöki Kar is kivette a részét a szakmai programok összeállításából” – mondta el a Szerkezetépítési és Geotechnikai Tanszék professzora. Hozzátette: a konferenciák a felölelt tudományterületek sokszínűsége miatt az egyetem számos oktatójának előadási és publikációs lehetőséggel, valamint releváns tudásanyaggal szolgáltak.
A négynapos rendezvényre kiemelkedően magas számban érkeztek a külföldi kutatók, akik főként kínai, japán, dél-koreai, török, olasz és német egyetemeken dolgoznak. A nyitóelőadásokat olyan neves intézményeket képviselő professzorok tartották, mint a Torinói Műszaki Egyetem, a Bécsi Műszaki Egyetem vagy épp a japán Tsukubai Egyetem. „A konferenciák célja egyrészt a nemzetközi eszmecsere és a szakmai kapcsolatépítés, másrészt az egyetemi kollégák számára angol nyelvű előadás és színvonalas publikációs lehetőség biztosítása volt. A külföldi résztvevők jelentős többsége egyetemi professzor, akik amellett, hogy tudományterületük csúcsát jelentik, intézményüket is képviselik az eseményen. Remek lehetőség ez a jó minőségű publikációk elősegítésére, külföldi kollégák megismerésére és a kutatói kapcsolatok erősítésére” – mondta el prof. dr. Movahedi Rad Majid. A Széchenyi István Egyetem munkatársai több mint 70 előadással vettek részt a konferenciákon.
Az MSAM diskurzusai elősegítették az anyagok különböző körülmények közötti mechanikai viselkedésének megértését, és kitűnő alkalmat nyújtottak a résztvevő kutatók számára, hogy bemutassák és megvitassák a legújabb analitikai, kísérleti és számítási eredményeket az alkalmazott mechanika területén. Az ABS és az ABB konferenciák platformot adtak a téma szakértőinek interdiszciplináris eszmecserékhez az agrár- és a biológia tudományok területén. A kilencedik alkalommal megrendezett NEFES pedig teret biztosított a kutatók számára, hogy a szakma elé tárhassák ötleteiket az új energia és a jövő energiarendszereinek kérdéskörében.
Galéria az eseményről. (Fotók: Adorján András/Széchenyi István Egyetem)
Kapcsolódó cikkek
- Pótfelvételi 2024: a Széchenyi István Egyetemen 78 szakra várják a jelentkezőket
- Új rektor a Corvinus élén: Bruno van Pottelsberghe
- Országos döntő: jól szerepeltek a Széchenyi István Egyetem döntős startupcsapatai
- Magasabb ponthatárok mellett több mint 4400 elsőéves jutott be a Széchenyi-egyetem minőségi képzéseire
- Mintegy négyszázan vehették át diplomájukat a Széchenyi István Egyetem gazdaságtudományi karán
- A készségfejlesztés és a projektalapú oktatás áll a Széchenyi-egyetem képzési reformjának fókuszában
- Út a felsőoktatásba: a jövő mérnökei versenyeztek a Széchenyi-egyetemen
- A Széchenyi-egyetem megerősítette helyét a legjobbak között a QS világranglistáján
- A világ 600 legjobb fiatal egyeteme közé került a Széchenyi-egyetem
- Kreditbeszámítással érkezhetnek az Audi Hungaria Iskolaközpont tanulói a Széchenyi-egyetemre
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Digitális diplomák blokkláncon
Magyarország részt vesz az European Blockchain Services Infrastructure (EBSI) pilot projektben, amelynek célja egy blokklánc alapú „Európai Uniós diploma” infrastruktúra létrehozása. Ez egy digitális rendszer, amely biztonságosan tárolja, és nyomon követi a változásokat az Unió felsőoktatási intézményeiben szerzett diplomák kezelésében. A technológia lehetővé teszi, hogy mind az egyetemek, mind a hallgatók könnyen hozzáférjenek a hiteles dokumentumokhoz, amelyeket maximális biztonsággal, bármikor, bárhonnan és bármilyen eszközről elérhetnek.