Új energiatárolóval biztosítja a zavartalan áramellátást az E.ON Soroksáron
Újabb napelemes rendszerek csatlakoztatására ad lehetőséget és az ellátásbiztonságot is növeli új energiatárolójával az E.ON Hungária Csoport. A Soroksárra telepítendő akkumulátoros energiatároló mintegy 350 lakossági napelemes rendszer által megtermelt energiát, azaz 6 MWh-t képes eltárolni. Ennyi energiával egy elektromos autó 43 ezer kilométert tudna megtenni, azaz kényelmesen körbe autózhatnánk vele az Egyenlítő mentén a Földet.
A soroksári energiatároló a környéken lévő napelemes rendszerek által termelt nagy mennyiségű energiát raktározza majd, lehetővé téve, hogy azt az ügyfelek ott és akkor használhassák fel, ahol és amikor arra szükség van. Létesítésével a hálózat stabilitása is javul, azaz kevesebb lesz a feszültségingadozásból eredő esetleges üzemszünet.
Az energiatároló a MAVIR számára nyújt támogatást: segítségével könnyebben fenntartható az áramhálózat egyensúlya. A beruházás hatékonyan támogatja Magyarország Nemzeti Energia- és Klímatervében foglalt célok elérését is, illeszkedik az ország közép- és hosszabb távú energiastratégiájához, hozzájárul a klímaválság megelőzéséhez, illetve a társadalom és a gazdaság versenyképességének, klímakrízissel szembeni ellenállóképességének növeléséhez.
Az RRF-6.5.1-23-2024-00005 azonosító számú, „Hálózati Energiatárolók Telepítése az E.ON Energiatároló Kft. Számára (HETES projekt)” elnevezésű beruházás teljes költsége 784,52 millió forint, mely részben a Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz (RRF) pénzügyi forrásainak felhasználásával, 337,50 milliós, vissza nem térítendő Európai Uniós forrásból, részben pedig az E.ON saját finanszírozásából valósul meg. Az új soroksári energiatároló 2025 novemberére készül el.
Energiatárolók telepítésében az E.ON élen jár: az ország első akkumulátoros energiatárolóját Soroksáron építette, később Dúzson, Zánkán és Aszófőn is telepített ilyen korszerű berendezéseket.
Az E.ON a következő években rekordösszeget, 1 milliárd eurót, azaz csaknem 400 milliárd forintot költ áramhálózatának fejlesztésére. Az ebből megvalósuló beruházások célja, hogy a zöldenergia mennyisége növekedjen és az ügyfelek a következő években még több megújuló energiaforrást, köztük napelemes rendszereket csatlakozhassanak a hálózatra. Az ellátásbiztonság egyidejű garantálása mellett a fejlesztések az ügyfeleknek is lehetőséget biztosítanak saját klímacéljaik elérésére.
Képek: E.ON
Kapcsolódó cikkek
- Minden dunántúli és Pest vármegyei település profitál az E.ON áramhálózati fejlesztéseiből
- A magyar okosmérők kétharmada már az E.ON ügyfeleinél üzemel
- Mitől lesz okos a jövő hálózata
- A napenergia-innovátor TSS4U az ABB technológiáját használja
- Így küzd meg az E.ON a hirtelen áramszünettel
- A Huawei bemutatta 40 százalékkal hatékonyabb energiatároló rendszerét
- Áram nélkül lenni? Na még mit nem?!
- Többé nem csönget a leolvasó
- Újabb digitális fejlesztéssel lepte meg a villamosenergia-piacot a Ganz
- Száz gigawattórás energiatárolási rendszer épül fel Európában 2030-ig
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Itt az ideje, hogy tisztán lássák az érintett vállalatvezetők az SAP S/4HANA átállást
Ügyfelek és partnerek bevonásával készített kutatást az SAP Hungary az SAP S/4HANA átállás magyarországi helyzetéről, tanulságairól, várakozásairól, hogy felhívja a figyelmet a korábbi vállalatirányítási rendszerek támogatásának 2027 végén lejáró határidejére.
ABB innovatív töltési megoldások és hazai tervek az Elektromos Járművek Nemzetközi Világnapján
Szeptember 9. immár ötödik éve az Elektromos Járművek Nemzetközi Világnapja, amelyet 2020-ban az ABB kezdeményezett. Idén a világnap alkalmából Márgus Norbert, az ABB Digitális & E-Mobilitás üzletág fejlesztési specialistája volt a Villanyautosok.hu heti podcastjának, a Villanyórának a vendége.