Az LG legújabb innovációja fokozott védelmet nyújt a kültéri képernyők besárgulása ellen
Az LG Electronics (LG) bemutatta a kültéri digitális kijelzőkhöz kifejlesztett ún. Anti-Discoloration, azaz elszíneződésgátló technológiáját. Az elismert szabványügyi és tesztelő szervezet, az UL Solutions által hitelesített új technológia segít megelőzni a képernyő besárgulását, amely a kültéri digitális kijelzők esetében gyakori probléma a napfénynek való kitettség miatt. Az innovatív technológia egyszerre őrzi meg a képmegjelenítés minőségét és stabilizálja a teljesítményt, és kitolja a kültéri környezetben használt LG digitális kijelzők élettartamát.
Az LG az első vállalat, amelynek digitális kijelzőkhöz kifejlesztett elszíneződésgátló technológiája megkapta az UL hitelesítését. Az LG átfogó vizsgálati módszertant és hibaértékelési kritériumokat dolgozott ki, a UL Solutions pedig független félként értékelte a terméket ezek mentén. Ezt megelőzően nem léteztek nemzetközileg elismert szabványok vagy vizsgálati módszerek a kijelzők besárgulással szembeni ellenállóságának mérésére.
Az elmúlt években a kültéri kijelzők használata általánossá vált egyebek mellett autós éttermekben, buszmegállókban, iskolákban és stadionokban, de egyre nagyobb igény mutatkozik irántuk egyéb üzleti területeken is. A napfénynek való tartós kitettség azonban idővel sárgás színűvé változtathatja ezeket a képernyőket. Az LG most bemutatott Anti-Discoloration technológiája segítségével a kijelző hosszú távon is megőrzi eredeti tulajdonságait.
Az új technológiával az LG célja az volt, hogy a kültéri kijelzőket használó üzleti partnerei számára jobb minőséget nyújtson. A vállalat kutatásainak eredményei alapján az ügyfelek egyre gyakrabban cserélték a kültéri kijelzőket, és az elszíneződési problémák miatt a képernyőkön keresztül nyújtott szolgáltatásokban is elakadások voltak tapasztalhatók. Az LG elszíneződésgátló technológiájával gyártott kültéri kijelzők fejlett, hőálló anyagokkal készülnek, amelyek még szélsőséges körülmények között is megállják a helyüket. Az UL-hitelesítéssel rendelkező új technológiát már számos új, nagy fényerejű, kültéri LG kijelzőbe is beépítették, és a tervek szerint a jövőben tovább bővül az e megoldással felszerelt termékek köre.
„Az elszíneződésgátló technológiával ellátott termékekre kapott UL-hitelesítés biztosíték arra, hogy digitális kijelzőmegoldásaink hosszú távon is megfelelő teljesítményt és minőséget nyújtanak” – mondta Paik Ki-mun, az LG üzleti megoldások divíziójának vezető alelnöke és üzleti kijelzőkért felelős vezetője. „Célzott kutatási és fejlesztési programjainkkal a továbbiakban is azon dolgozunk majd, hogy azonosítsuk és megoldjuk azokat a kellemetlenségeket, amelyek rontják az LG digitális kijelzők nyújtotta élményt, ezáltal pedig folyamatosan növeljük partnereink és felhasználók elégedettségét.”
Kapcsolódó cikkek
- Hátulról is látható az LG szupervékony OLED kijelzőjének képe
- Az LG új légkondicionáló K+F labort hozott létre Európában
- Megérkezett az új, vezeték nélküli LG OLED evo AI M4
- Még több szakembert képeznek idén az LG Klímaakadémiáján
- Mammográfiához tervezett diagnosztikai monitort mutat be az LG
- Az LG innovatív megoldásaival könnyen digitalizálható bármilyen üzleti, oktatási vagy kereskedelmi tér
- Az LG az idei ISE-n mutatja be üzleti felhőplatformját
- Az LG egy sokoldalú, útközben használható kijelzőmegoldást mutatott be
- Az LG piacra dobta új 49 hüvelykes, 32:9 képarányú gaming kijelzőjét
- A digitális oktatáshoz tervezett interaktív kijelzőmegoldásokat az LG
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Precízebb diagnosztika, biztonságos önvezető járművek
Minden eddiginél gyorsabb és pontosabb méréseket végző szenzorok tesztelésében vesznek részt a Debreceni Egyetem szakemberei. A CERN-nel való együttműködés keretében olyan speciális detektorok összeállítása a cél, melyekkel az orvosi képalkotás, a gyógyítás, valamint a távvezérlés is sokkal precízebben végezhető a jövőben. A kutatást a HU-rizont program támogatja.
Megnyílnak az XR végtelen lehetőségei a Galaxy AI-jal!
A Samsung és a Google együttműködése új korszakot nyit a kibővített valóság (XR) világában. A „Project Moohan” kódnevű Android XR-headset* természetes, multimodális interakciókat és személyre szabott AI-asszisztens élményt kínál. A fejlesztés célja, hogy átlépje a fizikai határokat, és páratlan lehetőségeket biztosítson a felhasználóknak, hogy újszerűen ismerjék meg a világot és annak történéseit.
Budapesten tanítják vezetni a jövő autóit a Bosch mérnökei
A Bosch Budapesti Fejlesztési Központjában számtalan jövőbemutató autóipari fejlesztés zajlik, melyek a vezetés biztonságát és kényelmét szolgálják. Az egyik leghasznosabb extrát jelentik a parkolást segítő rendszerek, a Bosch szakemberei pedig már olyan járműveket fejlesztenek Budapesten, amelyek emberi beavatkozás nélkül képesek parkolni. Ehhez minden részletre kiterjedő tesztelésre, az autók szigorú „oktatására” van szükség. A jövő autóinak titkait tárja fel a Bosch Magyarország Podcast aktuális adása, melyben a parkolási megoldások fejlesztésének legaktuálisabb és legizgalmasabb kérdései kerülnek reflektorfénybe.
Így hat a mesterséges intelligencia az energiafelhasználásunkra
A mesterséges intelligencia (MI) egyre szélesebb körű alkalmazása jelentősen megnöveli a villamosenergia-fogyasztást, ugyanakkor a technológia segíthet is abban, hogy hatékonyabban használjuk fel az energiát. A Schneider Electric Fenntarthatósági Kutatóintézetének (SRI) két új tanulmánya lehetséges forgatókönyveket és már bevált jó gyakorlatot mutat be.