Újabb BME-s diákok a Siemens Mobility ösztöndíjprogramjában
2023 decemberében erősítették meg a Siemens tagvállalatai, hogy a következő öt évben továbbra is a Műegyetem partnereként támogatják a jövő mérnökgenerációja szakmai fejlődését. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) és a Siemens csoport már több mint 25 éve fennálló stratégia partnerségének jó példája a BME és a Karlsruhei Egyetem Technológiai Intézetének (KIT) kettős diploma programjában való részvétel is. A Siemens Mobility az elsők között csatlakozott a programhoz még 2019-ben.
Idén ősszel 6 mérnök-informatikus, villamos- és mechatronikai mérnök hallgató kezdi meg tanulmányait a Karlsruhei Egyetemen a Siemens Mobility ösztöndíjasaként.
A hallgatókat nem csak a külföldön töltött idejük alatt támogatja a vállalat, hanem tanulmányaik során valós nagyvállalati, szakmai tapasztalatszerzés lehetőségét is nyújtja, valamint végzésüket követően K+F központja munkavállalójaként is számít rájuk az innovatív megoldások kutatásában.
A korábbi években már számos mérnök-informatikus, mechatronikai- és villamosmérnök hallgató nyerte el a Siemens Mobility ösztöndíját és töltött 1, illetve 2 félévet a KIT-en. Magasszintű nyelvtudással és szakmai ismeretekkel gazdagodtak és a vállalat támogatása lehetővé tette számukra, hogy a tanulmányaikra koncentrálhassanak, a vállalatnál töltött gyakornoki időszak pedig szintén hozzájárult szakmai fejlődésükhöz.
Örülünk, hogy korábbi ösztöndíjasaink közül többeket ma már a Siemens Mobility munkavállalójaként köszönthetünk.
Kapcsolódó cikkek
- Innovatív akadályfelismerő rendszert tesztelnek a berlini S-Bahnon
- Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikusnak ítélték idén a Neumann Professzori címet
- Folytatja sikeres ösztöndíjprogramját a Siemens Mobility
- Németország legmodernebb S-Bahn vonatai München részére
- BME konferencia az emberközpontú MI-szabályozásról
- Közel húszezer érdeklődő vett részt a Műegyetemi Állásbörzén
- Magyarország első szuperszonikus kutatórakétáját bocsátották fel magyar diákok
- Új, kutatás-fejlesztésre és innovációra épülő növekedési korszak indulhat a gazdaságban
- A MITTE felel Magyarország első fizikus-mérnök alapképzésének ügynökségi feladataiért
- Elon Musk rakétája viszi majd a világűrbe a magyar kisműholdat
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Precízebb diagnosztika, biztonságos önvezető járművek
Minden eddiginél gyorsabb és pontosabb méréseket végző szenzorok tesztelésében vesznek részt a Debreceni Egyetem szakemberei. A CERN-nel való együttműködés keretében olyan speciális detektorok összeállítása a cél, melyekkel az orvosi képalkotás, a gyógyítás, valamint a távvezérlés is sokkal precízebben végezhető a jövőben. A kutatást a HU-rizont program támogatja.
Megnyílnak az XR végtelen lehetőségei a Galaxy AI-jal!
A Samsung és a Google együttműködése új korszakot nyit a kibővített valóság (XR) világában. A „Project Moohan” kódnevű Android XR-headset* természetes, multimodális interakciókat és személyre szabott AI-asszisztens élményt kínál. A fejlesztés célja, hogy átlépje a fizikai határokat, és páratlan lehetőségeket biztosítson a felhasználóknak, hogy újszerűen ismerjék meg a világot és annak történéseit.
Budapesten tanítják vezetni a jövő autóit a Bosch mérnökei
A Bosch Budapesti Fejlesztési Központjában számtalan jövőbemutató autóipari fejlesztés zajlik, melyek a vezetés biztonságát és kényelmét szolgálják. Az egyik leghasznosabb extrát jelentik a parkolást segítő rendszerek, a Bosch szakemberei pedig már olyan járműveket fejlesztenek Budapesten, amelyek emberi beavatkozás nélkül képesek parkolni. Ehhez minden részletre kiterjedő tesztelésre, az autók szigorú „oktatására” van szükség. A jövő autóinak titkait tárja fel a Bosch Magyarország Podcast aktuális adása, melyben a parkolási megoldások fejlesztésének legaktuálisabb és legizgalmasabb kérdései kerülnek reflektorfénybe.
Így hat a mesterséges intelligencia az energiafelhasználásunkra
A mesterséges intelligencia (MI) egyre szélesebb körű alkalmazása jelentősen megnöveli a villamosenergia-fogyasztást, ugyanakkor a technológia segíthet is abban, hogy hatékonyabban használjuk fel az energiát. A Schneider Electric Fenntarthatósági Kutatóintézetének (SRI) két új tanulmánya lehetséges forgatókönyveket és már bevált jó gyakorlatot mutat be.