Még szorosabb együttműködés a Schneider Electric és az Alstom között
Az energiahatékonyság növelése, új, innovatív, alacsony CO2-kibocsátással járó technológiák alkalmazása, a körforgásos gazdaság támogatása – többek között ezen célok megvalósítása érdekében fűzte még szorosabbra együttműködését a Schneider Electric és az Alstom.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat együttműködési megállapodást kötött régi partnerével, az Alstommal, amelynek célja fenntartható megoldások kifejlesztése és szállítása a közlekedési szektorban érdekelt ügyfelek számára.
A Schneider Electric vezető szerepet játszik a közlekedési ágazat szén-dioxid-mentesítésében, az Alstom pedig az intelligens és fenntartható mobilitási megoldások területén számít globális szinten meghatározónak. A két cég együttműködése új szintre lépett azzal, hogy a Schneider Electric az InnoTrans 2024-en aláírta az Alstom Alliance Partnership Program chartáját.
A megállapodás értelmében a két cég szorosan együttműködik majd a közlekedési szektor környezeti hatásainak csökkentése érdekében. Ennek keretében támogatják innovatív, alacsonyabb szén-dioxid-kibocsátású technológiák, például az SF6-mentes középfeszültségű kapcsolóberendezések bevezetését. A két vállalat elősegíti a körforgásos gazdaság megvalósulását, emellett törekednek az általuk használt és fejlesztett berendezések környezeti hatásainak korlátozására azok teljes életciklusa alatt.
A két vállalat fellép az energiahatékonyság növelése érdekében az energiafelhasználást optimalizáló fejlett technológiák, szoftverek és termékek bevezetésével. Az Alstom fenntarthatósági céljainak elérése érdekében közösen intézkednek a vállalat Scope 1, 2 és 3 kibocsátásainak csökkentése érdekében.
Az együttműködés kiterjed a digitalizáció hangsúlyozására is a jövő közlekedésével kapcsolatban. A szoftverek és a digitális szolgáltatások alkalmasak arra, hogy az egész közlekedési szektorban azonosítsák segítségükkel azokat a területeket, ahol beavatkozásra van szükség. Így például a hálózatra kapcsolt eszközök, mint a fejlett érzékelők, adatokat gyűjthetnek a megelőző karbantartás és a biztonságosabb, távoli üzemeltetés érdekében.
Hosszú múltra visszatekintő fenntartható együttműködés
A Schneider Electric 2023-ban támogatta az Alstomot egy új villamosenergia-vásárlási szerződés (PPA) megkötésében, amely a spanyolországi Andalúziában megvalósuló napenergia-fejlesztésre összpontosít. A projekt során kihasználták a Schneider Electric szakértelmét és a stratégiai adásvételi megállapodások és tárgyalások terén szerzett meghatározó szerepét. A 160 GWh/éves napenergia-piaci PPA az Alstom európai villamosenergia-fogyasztásának mintegy 80 százalékát fedezi.
Kapcsolódó cikkek
- Kiemelkedő kiberbiztonsági minősítést kapott a Schneider Electric megoldása
- A Schneider Electric újabb gyárait jelölte meg Példaképként a Világgazdasági Fórum
- A legjobbak közé került a Schneider Electric okosgyár-projektje a CRE Awards-on
- Szintet léphet a CO2-kibocsátás csökkentése a Schneider Electric új megoldásával
- Új képzési lehetőségekkel segíti partnereit a Schneider Electric
- Fontos mérföldkőhöz érkezett a Schneider Electric Energize programja
- Új eszközt kínál az épületek dekarbonizációjához a Schneider Electric
- Az energiaátállás felgyorsításáért áll ki a New York-i klímahéten is a Schneider Electric
- Új vezető a Schneider Electric európai Secure Power csapatában
- A legjobbak között a Schneider Electric dunavecsei okosgyára
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Tovább bővül az Euronics – két új áruházzal és több mint 5 ezer átvevőponttal készültek
Jelentős fejlesztésekkel és új forgatókönyvvel fordul rá az ünnepi szezonra az Euronics. November közepéig két új áruház nyílt Dunaharasztiban és Kecskeméten, de jelentősen bővül az átvevőpontok száma is. A műszaki cikkeket, szórakoztatóelektronikai termékeket forgalmazó vállalatnak így összesen 67 üzlete és 5400 átvevő helye van, utóbbiak száma ráadásul jövőre már 8500-ra rúghat a Foxpost és a Packeta egyesülésének eredményeként.
Hogyan formálja át az AI az életünket, a munkánkat és a globális társadalmunkat?
Az AI fejlődése nemcsak technológiai szempontból hoz forradalmi változásokat, hanem társadalmi és gazdasági hatásai révén is alapjaiban formálja át mindennapi életünket, az emberi döntéshozataltól kezdve, az iparágak hatékonyságán át egészen a közvélemény (át)formálásáig. A Neuron Solutions által szervezett AI Night rendezvény célja az volt, hogy elismert szakértőkkel és a különböző iparágak képviselőivel egy kötetlen beszélgetés keretében tárja fel azokat a kihívásokat és lehetőségeket, amelyekkel az AI használata során a vállalatok, a munkavállalók és a társadalom egésze szembesül.
Rangos szabadalmi díjat nyert az LG innovatív megoldása
Valószínűleg minden autóvezető találkozott már azzal a szituációval, amikor egy komplex csomópontban, bonyolult kereszteződésnél, ismeretlen útvonalon a megszokottnál nagyobb kihívást jelent a tájékozódás, a továbbhaladáshoz szükséges távolságok vagy az irányok azonosítása. Az LG Electronics (LG) által kifejlesztett kiterjesztettvalóság-technológia (AR) éppen erre kínál megoldást, mégpedig úgy, hogy az autóba épített kijelzőn egyértelmű, az irányokat mutató, könnyen értelmezhető utasításokat, illetve különböző vezetési forgatókönyveket jelenít meg 3D-s grafikák generálásával.
A KPMG a Corvinus stratégiai partnere lett
Stratégia megállapodást kötött Magyarország első számú üzleti, gazdaság- és társadalomtudományi egyeteme, a Budapesti Corvinus Egyetem és a KPMG, hazánk egyik vezető könyvvizsgáló, adó- és üzleti tanácsadó cége. Az egyetem és a tanácsadó cég közötti együttműködés három alappilléren nyugszik; ezek az oktatás, a kölcsönös tudásátadás, valamint a tehetséggondozás-, tehetségek utánpótlása.
A Xiaomi bemutatta az alapvető kulcstechnológiákon alapuló fenntartható fejlődési stratégiáját
Az ENSZ Éghajlatváltozási Keretegyezményében résztvevő államok konferenciáján (COP29), mint az év legjelentősebb klímacsúcsán a Xiaomi Corporation (továbbiakban „Xiaomi” vagy a „Csoport”) – a fogyasztói elektronikai termékek és okoseszközök globális, vezető gyártója, amely az Internet of Things („IoT”) platform által összekapcsolt okostelefonokra és okoshardverekre épül – bemutatta a fenntartható fejlődést célzó stratégiáját, amely alapvető kulcstechnológiáin alapul. A vállalat emellett ismertette legújabb szén-dioxid-menedzsmenttel kapcsolatos fejlesztéseit a „Human x Car x Home” okos ökoszisztémájában, ami egy újabb stratégiai lépés a Xiaomi számára a klímakormányzás területén.