Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével

forrás: Prím Online, 2024. november 4. 10:10

Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.

A Hallgató-vezérelt és kihívásalapú nemzetközi hatáslabor hálózat a transzformatív képességek és az inkluzív látásmód fejlesztésére (Student-powered and challenge-based impact lab network for the development of transformative competencies and inclusive mindset) című projektet Hegyi Barbara egyetemi adjunktus, az ELTE IK innovációs és vállalkozási kurzusok koordinációjáért felelős oktatója vezeti. A munkában az ELTE Informatikai Kar mellett részt vesz a Bölcsészettudományi Kar is, a projektkonzorcium tagjai az Université de Rennes, az Universidad Politécnica de Madrid, a University of Belgrade és a University of Évora.

 

Valamennyi közreműködő elkötelezett amellett, hogy új módszerek felfedezésével és alkalmazásával a nemzetközi vállalkozási ismeretek oktatását új szintre emelje. A kezdeményezés célja a jelenlegi tantervek kiegészítése szakterületeken átívelő, transzformatív kompetenciák és az inkluzív gondolkodásmód fejlesztésével, a partneregyetemekkel közösen létrehozandó hatáslaborok hálózatán megvalósuló oktatási és módszertani fejlesztésekkel.

 

A hallgatók felelős vállalkozói készségeinek fejlesztése segítheti őket a digitális transzformációhoz kapcsolódó fenntartható és inkluzív projektjeik megvalósításában, a partnerek pedig vállalati kapcsolataikkal, valamint a hallgatók bevonásával színesítik elméleti és gyakorlati innovációs eszköztárukat.

 

Az egyetemek egy olyan diszruptív hallgató műhely tervezése és létrehozása érdekében fognak össze, amely lehetővé teszi a hallgatói projektekre épülő oktatást egyetemközi, interdiszciplináris megközelítéssel. A módszertani fejlesztést nemzetközi hallgatói együttműködésen alapuló kurzusok követik majd, és nyári egyetemet is szerveznek.

Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A világ legjobbjai között műszaki és gazdaságtudományokban a Széchenyi-egyetem a THE globális ranglistáján

Története során először került fel a győri Széchenyi István Egyetem a Times Higher Education egyszerre két nemzetközi szakterületi ranglistájára. Az intézmény debütált az üzleti és gazdaságtudományok kategóriában, amelyben holtversenyben a legjobbnak számít Magyarországon, emellett pedig a műszaki tudományok kategóriában megerősítette pozícióját.

2025. január 24. 14:58

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Rekordárbevételt ért el az LG 2024-ben

2025. január 23. 19:26

9 év után új elnök az IAB Hungary élén

2025. január 16. 18:01

A retail média felrobbanthatja a hirdetői piacot

2025. január 14. 18:15

A Continental új technológiája látványos módon jelenít meg tartalmakat a járművek oldalablakain

2025. január 9. 12:54