Együttműködik az ABB és a Zumtobel Csoport

forrás: Prím Online, 2024. november 11. 15:21

A globális technológiai piacvezető ABB és az ausztriai székhelyű, a professzionális világítási megoldások terén világelső Zumtobel Csoport bejelentette, hogy stratégiai partnerségre lép. Céljuk az intelligens épületmegoldások és az egyenáramú (DC) ipari termékalkalmazások fejlesztése. Az együttműködő felek azt tervezik, hogy a fenntartható épületek számára integrált, intelligens megoldásokat kínálva jelentős hozzáadott értéket teremtsenek a kereskedelmi, ipari és intézményi szektorban tevékenykedő ügyfelek számára.

Az együttműködés a két vállalatnak a világítástechnika, az épületautomatizálás és az elektrifikáció terén szerzett szakértelme által kínált előnyöket kívánja kiaknázni. A közös munka célkeresztjében a Zumtobel Csoport fejlett világításvezérlő rendszereinek az ABB átfogó épületautomatizálási megoldásaival való integrálása áll. A két fél szakértelmének ötvözése várhatóan hatékonyabb, fenntarthatóbb és felhasználóbarátabb intelligens épületkörnyezeteket hoz létre. A két vállalat segít felgyorsítani az érzékelő alapú világítási megoldások bevezetését, amelyek lehetővé teszik a vállalkozások számára az energiahatékonyság optimalizálását, a lakók kényelmének növelését éppúgy, mint a fűtés, szellőzés és légkondicionálás (HVAC) vezérlése hatékonyságának maximalizálását.

 

Mindkét vállalat a legújabb fejlesztésekre épülő innovációk előmozdításra törekszik, amivel összhangban támogatják a DC technológiának az ipari alkalmazások teljes területén történő alkalmazását. Az egyenáramú technológia alkalmazása az erőforrás-takarékos társadalmat hivatott támogatni azáltal, hogy számos előnyt biztosít a modern ipari energiahálózat számára a következő területeken: a megújuló energia hatékony integrálása, alacsonyabb erőforrás-felhasználás, kevesebb betáplált energia, stabil hálózatok és nyílt rendszer a felhasználók számára. Mindkét vállalat aktív tagja a ZVEI e.V. munkacsoportjának, az Open Direct Current Alliance-nak (ODCA).

 

 

„A partneri együttműködést támogató filozófiánk lehetővé teszi számunkra, hogy még hatékonyabban, még eredményesebben foglalkozzunk az innovációval, a szabványosítással és a fenntarthatósággal, és továbbra is úttörő szerepet játszunk az új technológiák terén” – mondta Lucy Han, az ABB épület- és lakásautomatizálási megoldásokért felelős vezetője. „A szabványosítás a KNX, a Matter és a Thread segítségével különösen fontos szerepet játszik abban, hogy az ügyfelek számára biztosítani tudjuk a rendszerek egyszerű használatát, mert az ágazat gyors növekedése mellett a rendszerek egyszerűségét is biztosítanunk kell. A kereskedelmi épületekben lévő technológiáknak kommunikálniuk kell egymással, ezért e cél érdekében egyesítjük erősségeinket az olyan partnerekkel, mint a Zumtobel Group, így közösen átfogóbb és innovatívabb megoldásokat kínálhatunk ügyfeleinknek az okosépületek és ipari alkalmazások terén.” – tette hozzá. 

 

A partnerség kulcsfontosságú területei közé tartozik az integrált okosépület-megoldások közös fejlesztése. A fejlesztési erőfeszítések fókuszában elsősorban a Zumtobel LITECOM világítási rendszere és TECTON DC fénysávrendszere, valamint az ABB DC védelmi eszközei, továbbá az ABB i-bus KNX és az ABB i-bus DALI rendszerei állnak.  

 

Oliver Vloger, a Zumobel Csoport vállalati stratégiáért, fúziókért és akvizíciókért felelős vezetője hangsúlyozta: „Az ABB-vel való együttműködés lehetővé teszi számunkra, hogy bővítsük az érzékelő alapú világítással kapcsolatos épületfelügyeleti kínálatunkat, különösen a DALI és KNX alkalmazásokban. Közösen előmozdíthatjuk az innovációt az okosépületek és az intelligens energetikai megoldások gyorsan fejlődő területén.”

 

A vállalatok tervezik további együttműködési lehetőségek feltárását is az előregyártott épületmegoldások és az olyan új technológiai szabványok terén, mint a gyártófüggetlen kommunikációs/összekapcsolási szabvány, a Matter és a Thread hálózati protokoll.

Kulcsszavak: ABB Zumtobel Csoport

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Precízebb diagnosztika, biztonságos önvezető járművek

Minden eddiginél gyorsabb és pontosabb méréseket végző szenzorok tesztelésében vesznek részt a Debreceni Egyetem szakemberei. A CERN-nel való együttműködés keretében olyan speciális detektorok összeállítása a cél, melyekkel az orvosi képalkotás, a gyógyítás, valamint a távvezérlés is sokkal precízebben végezhető a jövőben. A kutatást a HU-rizont program támogatja.

2024. december 13. 16:39

Megnyílnak az XR végtelen lehetőségei a Galaxy AI-jal!

A Samsung és a Google együttműködése új korszakot nyit a kibővített valóság (XR) világában. A „Project Moohan” kódnevű Android XR-headset* természetes, multimodális interakciókat és személyre szabott AI-asszisztens élményt kínál. A fejlesztés célja, hogy átlépje a fizikai határokat, és páratlan lehetőségeket biztosítson a felhasználóknak, hogy újszerűen ismerjék meg a világot és annak történéseit.

2024. december 13. 14:56

Budapesten tanítják vezetni a jövő autóit a Bosch mérnökei

A Bosch Budapesti Fejlesztési Központjában számtalan jövőbemutató autóipari fejlesztés zajlik, melyek a vezetés biztonságát és kényelmét szolgálják. Az egyik leghasznosabb extrát jelentik a parkolást segítő rendszerek, a Bosch szakemberei pedig már olyan járműveket fejlesztenek Budapesten, amelyek emberi beavatkozás nélkül képesek parkolni. Ehhez minden részletre kiterjedő tesztelésre, az autók szigorú „oktatására” van szükség. A jövő autóinak titkait tárja fel a Bosch Magyarország Podcast aktuális adása, melyben a parkolási megoldások fejlesztésének legaktuálisabb és legizgalmasabb kérdései kerülnek reflektorfénybe.

2024. december 13. 13:08

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32

Először készült felmérés a magyarországi retail media helyzetéről

2024. december 6. 18:14

Változások a Magyar Telekom felsővezetésében

2024. december 4. 13:04