Robotkutyákat tesztel a Boxy fulfillment logisztikai központ
A Boxy fulfillment szolgáltató hosszútávú technológiai fejlesztési projektjének keretében pilot programot indított a négylábú robotok e-kereskedelemben történő alkalmazási lehetőségeinek felmérése érdekében. A kísérlet célja, hogy feltérképezze a robotikában rejlő rugalmasság és autonómia olyan aspektusait, amelyek hozzájárulhatnak az e-kereskedelmi logisztika hatékonyságának növeléséhez, valamint a vásárlói és munkavállalói élmény javításához.
A Boxy fulfillment központ bejelentette, hogy az ipari- és fogyasztói robotika területén meghatározó Infuze Robotics-szal partneri együttműködésben pilot programot indít, amelynek célja a Unitree négylábú robotplatformok, hétköznapi nevükön robotkutyák e-kereskedelmi alkalmazási lehetőségeinek feltérképezése.
A projekt keretében a bonyolult raktárkörnyezetben való navigálás mellett a robotkutyák feladatai közé tartozik a készletgazdálkodás, a biztonsági ellenőrzések és a minőség-ellenőrzési folyamatok valós idejű optimalizálása. A fejlett érzékelőkkel és mesterséges intelligenciával működő robotok megfelelő felszereltség esetén képesek önállóan közlekedni a raktári területeken, alkalmazkodva a változó elrendezéshez, együttműködve más technológiákkal, beleértve akár a szállítószalagokat és az automatikus kiszedőrobotokat.
„A mesterséges intelligencia alapú robotika és az automatizálás új dimenziókat nyit a raktári működés és a rendelésteljesítés hatékonyságának növelésében, valamint egyértelműen kijelölik az e-kereskedelem fejlődésének irányát. Fejlesztési programunk célja, hogy az úttörő technológiák alkalmazásának tesztelése révén olyan korszerű megoldásokat fedezzünk fel, amelyek hatékonyabb operatív működést tesznek lehetővé és még jobb kiszolgálást biztosítanak a webáruházak és vásárlóik számára” – mondta el Táncsics András a Boxy vezérigazgatója.
A kísérleti projekt keretében használt Unitree B2 és Unitree Go2 robotkutyák olyan feladatokat is ellátnak, mint a valós idejű adatgyűjtés, készletelemzés és veszélyfelismerés. Érzékelőik és kameráik segítségével biztonsági ellenőrzéseket végezhetnek, figyelemmel kísérve olyan környezeti tényezőket, mint a hőmérséklet és a levegőminőség, amelyek azonosításával azonnal értesíthetik az emberi kezelőket a hatékonyságot és a biztonságot veszélyeztető eltérésekről. Emellett segíthetik a rutin készletellenőrzéseket, jelzést adva elhelyezési hibákról vagy a csökkenő készletről, de optimalizálhatják az állásidőt is, biztosítva ezzel a rendelések időben történő teljesítését.
„Nagy öröm számunkra, hogy partnerként támogathatjuk a Boxy törekvéseit a rendelésteljesítési folyamatok fejlesztésében. Robotjaink kiemelkedő mobilitása és intelligens érzékelőrendszerei képesek új szintre emelni a raktári műveleteket, megkönnyítve az automatizált feladatokat és javítva az üzem hatékonyságát. Bízunk benne, hogy ez a pilot program rávilágít arra, milyen hozzáadott értéket nyújthatnak a négylábú ipari robotplatformok az e-kereskedelem világában” – mondta el Körömi János, az Infuze Robotics ügyvezetője.
A tesztelésről készült rövidfilm:
Kapcsolódó cikkek
- Okleveles logisztikai technikusképzés indul Sopronban
- Robotokat is épít az OMODA és JAECOO autók gyártója, a Chery Group
- Felborítja a magyar piacot a Temu új konkurenciája?
- Boxy E-commerce Mood Monitor 2024: ezt gondolják a webshop tulajdonosok a piaci kilátásokról
- Új elnököt választott az Ecommerce Hungary
- Íme a legvilágpiacképesebb magyar e-kereskedők
- Megérkezett Magyarországra az Allegro
- Éppen most robban a hazai előfizetéses e-kereskedelem
- Népszerűek voltak az elmúlt félévben a logisztikai események és oktatások
- Megérkezett az Unitree Go2 robotkutya négykerekű változata
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megjelent a Boxy új megoldása, a kiszervezett depószolgáltatás
A Boxy, az egyik vezető fulfillment szolgáltató decemberben új robotizált depó szolgáltatást vezetett be stratégiai partnere, a DPD Hungary igényére reagálva. A vállalat robotizált automatizációs technológiának és az iparágvezető IT rendszereknek köszönhetően rendkívüli gyors adaptációt tesz lehetővé a csomaglogisztikai szereplők egyéni szortírozási igényeinek kiszolgálásában.