Robotkutyákat tesztel a Boxy fulfillment logisztikai központ

forrás: Prím Online, 2024. november 11. 17:00

A Boxy fulfillment szolgáltató hosszútávú technológiai fejlesztési projektjének keretében pilot programot indított a négylábú robotok e-kereskedelemben történő alkalmazási lehetőségeinek felmérése érdekében. A kísérlet célja, hogy feltérképezze a robotikában rejlő rugalmasság és autonómia olyan aspektusait, amelyek hozzájárulhatnak az e-kereskedelmi logisztika hatékonyságának növeléséhez, valamint a vásárlói és munkavállalói élmény javításához.

A Boxy fulfillment központ  bejelentette, hogy az ipari- és fogyasztói robotika területén meghatározó Infuze Robotics-szal partneri együttműködésben pilot programot indít, amelynek célja a Unitree négylábú robotplatformok, hétköznapi nevükön robotkutyák e-kereskedelmi alkalmazási lehetőségeinek feltérképezése. 

 

 

A projekt keretében a bonyolult raktárkörnyezetben való navigálás mellett a robotkutyák feladatai közé tartozik a készletgazdálkodás, a biztonsági ellenőrzések és a minőség-ellenőrzési folyamatok valós idejű optimalizálása. A fejlett érzékelőkkel és mesterséges intelligenciával működő robotok megfelelő felszereltség esetén képesek önállóan közlekedni a raktári területeken, alkalmazkodva a változó elrendezéshez, együttműködve más technológiákkal, beleértve akár a szállítószalagokat és az automatikus kiszedőrobotokat.

 

 

„A mesterséges intelligencia alapú robotika és az automatizálás új dimenziókat nyit a raktári működés és a rendelésteljesítés hatékonyságának növelésében, valamint egyértelműen kijelölik az e-kereskedelem fejlődésének irányát. Fejlesztési programunk célja, hogy az úttörő technológiák alkalmazásának tesztelése révén olyan korszerű megoldásokat fedezzünk fel, amelyek hatékonyabb operatív működést tesznek lehetővé és még jobb kiszolgálást biztosítanak a webáruházak és vásárlóik számára” – mondta el Táncsics András a Boxy vezérigazgatója.

 

A kísérleti projekt keretében használt Unitree B2 és Unitree Go2 robotkutyák olyan feladatokat is ellátnak, mint a valós idejű adatgyűjtés, készletelemzés és veszélyfelismerés. Érzékelőik és kameráik segítségével biztonsági ellenőrzéseket végezhetnek, figyelemmel kísérve olyan környezeti tényezőket, mint a hőmérséklet és a levegőminőség, amelyek azonosításával azonnal értesíthetik az emberi kezelőket a hatékonyságot és a biztonságot veszélyeztető eltérésekről. Emellett segíthetik a rutin készletellenőrzéseket, jelzést adva elhelyezési hibákról vagy a csökkenő készletről, de optimalizálhatják az állásidőt is, biztosítva ezzel a rendelések időben történő teljesítését.

 

 

„Nagy öröm számunkra, hogy partnerként támogathatjuk a Boxy törekvéseit a rendelésteljesítési folyamatok fejlesztésében. Robotjaink kiemelkedő mobilitása és intelligens érzékelőrendszerei képesek új szintre emelni a raktári műveleteket, megkönnyítve az automatizált feladatokat és javítva az üzem hatékonyságát. Bízunk benne, hogy ez a pilot program rávilágít arra, milyen hozzáadott értéket nyújthatnak a négylábú ipari robotplatformok az e-kereskedelem világában” – mondta el Körömi János, az Infuze Robotics ügyvezetője.

 

A tesztelésről készült rövidfilm:

 

 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Már a virtuális térben növelik beruházásaikat a vállalatok

Bár az ipari metaverzum megvalósulása még nem a mindennapok gyakorlata, már most egyre több vállalat számára válik valós üzleti előnyöket biztosító technológiai platformmá – mutat rá a Siemens, az S&P Global Market Intelligence és a 451 Research közös, több mint 900 vállalati döntéshozóval készült nemzetközi kutatása. Eszerint a vállalatok 81 százaléka már aktívan használja, teszteli, illetve tervezi a különböző kapcsolódó technológiák alkalmazását, és a globális ipari szektorban is egyre többen választják a termelési folyamatok optimalizálására, a fenntarthatósági célok elérésére, vagy akár a munkavállalói biztonság növelésére.

2024. december 7. 12:01

Szintet lép a szünetmentes tápegységek piacán a Schneider Electric

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat bemutatta az új Galaxy VXL szünetmentes tápegységét (UPS). A rendkívül hatékony, kompakt, moduláris, skálázható és redundáns, háromfázisú UPS továbbfejlesztett kibervédelmi, szoftveres és biztonsági funkciókkal rendelkezik.

2024. december 7. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Először készült felmérés a magyarországi retail media helyzetéről

2024. december 6. 18:14

Változások a Magyar Telekom felsővezetésében

2024. december 4. 13:04

December 15. éjfélig lehet nevezni Az Év Honlapja pályázatra!

2024. december 2. 11:38

Megvannak az idei év legjobb webshopjai

2024. november 29. 17:16