Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program

forrás: Prím Online, 2024. november 17. 15:29

A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz. 

„A Hello CleanTech valódi lehetőségeket biztosít a startupok számára, hogy kapcsolatba lépjenek befektetőkkel és iparági vezetőkkel, hogy gyorsítsák finanszírozásukat és partnereket szerezzenek. A program lehetőséget nyújt a korai szakaszban lévő vállalatoknak arra, hogy kulcsfontosságú iparági partnerekkel megvitassák és teszteljék technológiáikat és valós piaci visszajelzést kapjanak. Emellett a finanszírozókkal való kapcsolatok és a folyamatos befektetési megbeszélések révén biztosítjuk, hogy a startupok készen álljanak a jövőbeli növekedésre.” – mondta Marcin Lewenstein, az EIT InnoEnergy innovációs vezetője.

 

 

A Hello Cleantech 3.0 nyolc stratégiai szektort céloz meg, amelyek kiemelten fontosak a tiszta technológia terén. Ezek az alábbiak:

• Energiatárolás: Forradalmi megközelítések kidolgozása a hatékony, környezettudatos energia megőrzés érdekében.

• Kritikus nyersanyagok: Fenntartható erőforrás-gazdálkodási megoldások új generációjának kialakítása.

• Zöld molekulák: Fejlett rendszerek megteremtése a tiszta hidrogén és a megújuló gáz előállítására.

• Ipari dekarbonizáció: Ipari szén-dioxid-csökkentést célzó technológiai áttörés elérése.

• Körkörös gazdaság és bioökonómia: Hulladékból értéket teremtő - és fenntartható anyagmegoldások kivitelezése.

• Digitális megoldások: Intelligens technológiák megteremtése, amelyek javítják az erőforrás-hatékonyságot az iparágakban.

• Adatközponti megoldások: Korszerű megközelítések meghatározása a fenntartható digitális infrastruktúrához.

• Egyéb innovációk: Hagyományos kategóriákon túllépő, áttörő megoldások kidolgozása.

 

A kiválasztott fejlesztők páratlan lehetőségeket kapnak növekedésük felgyorsítására. A résztvevők közvetlen hozzáférést kapnak a program partnereinek speciális szolgáltatásaihoz, továbbá szakértői mentorálásban és technikai iránymutatásban részesülnek. Az EIT InnoEnergy és partnerei révén a résztvevők gyorsított befektetési lehetőségekhez juthatnak és akár ipari tesztelési lehetőségekhez is hozzáférhetnek. A Hello Cleantech 3.0 emellett lehetőséget nyújt értékes kapcsolatok kialakítására a globális kockázati tőkepiaci hálózatokkal, valamint a startupok a megoldásaikat kulcsfontosságú iparági döntéshozóknak mutathatják be a Demo Day-en. A program partnerei között az AGH Műszaki Egyetem, a Beamline, a Boryszew Csoport, a Chemovator, a cofunder zone, a Commercialization Reactor, a Doral, az E44, az Enerco, a Green Brother, az Impact Prosper, az InCarbZero, az Inci, az InnoAGH, a Jagelló Egyetem, az ORLEN Skylight, az ORLEN VC, az OVHcloud, a Qemetica, a Sabanci ARF Almost Ready to Fly, a Sziléziai Műszaki Egyetem, a South Poland Cleantech Cluster, a Vestbee, a WEG és a World Fund található meg.

 

Az elmúlt időszakban a Hello CleanTech program az európai tiszta technológia fejlesztése terén innovációs sarokkővé vált. Egyedülálló struktúrája biztosítja, hogy minden újító megoldás megtalálja az ideális partnerét, legyen az befektető, ügyfél vagy stratégiai társ. A partnerek egyénileg értékelik a jelentkezéseket, közvetlen együttműködési lehetőségeket teremtve az ígéretes vállalkozásokkal. A pályázatra várják az ambiciózus startupok, vállalkozók, kutatók és innovátorok jelentkezését, akik nagy hatású technológiai megoldásokat fejlesztenek. 

 

A Hello Cleantech 3.0-ra 2024. december 10-ig lehet jelentkezni a https://www.hellocleantech.com/ oldalra kattintva.

 

Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Digitális ugródeszkát kínál a Telekom a magyar kisvállalkozásoknak

A Telekom olyan magyar kisvállalkozások jelentkezését várja, amelyek szeretnének digitálisan fejlődni, de eddig még nem találták meg a számukra megfelelő megoldásokat. A Digitalizációs Pályázat három nyertese egy éven keresztül díjmentesen használhatja a vállalkozása igényeire szabott IT-szolgáltatásokat, míg az első 100 érvényes pályázó egyéves Norton 360 előfizetésben részesül. A jelentkezési határidő 2026. június 25., és a pályázaton Telekom-ügyféltől függetlenül bármely jogosult vállalkozás indulhat.

2026. június 5. 09:55

Célgépek, amelyek a jövőt építik – 115 innováció csapott össze

A sebesség és a precizitás hazai fellegvárában, a Hungaroringen vonultatták fel a magyar mérnöki tudomány legjavát a Magyar Ipari Célgép Nagydíjon. Az idei mezőny minden eddiginél erősebb volt: 115 pályázat közül választották ki azokat az innovációkat, amelyek a jövő gyártósorait és mindennapjait formálják. Az esemény egyértelműen bebizonyította, hogy a hazai ipar jövője nem az olcsó munkaerőre, hanem a magas hozzáadott értékű tudásra épül. A 2026-os Nagydíj jelmondata – „A jövőt építjük. Géped van hozzá?”

2026. június 4. 18:20

Díjazzák az informatika meghatározó vezetőit és fiatal tehetségeit

Idén ismét meghirdeti rangos pályázatát a Magyarországi Vezető Informatikusok Szövetsége (VISZ), amelynek keretében intézmények és vállalatok informatikai szervezeteinek vezetői pályázhatnak az „Év informatikai vezetője” elismerésre.

2026. május 26. 15:21

Magyar újságíró a Siemens Media Award dobogóján

A program fennállása óta először Budapesten rendezték meg a Siemens Media Award nemzetközi díjátadóját. Az előző évekhez hasonlóan, idén is magyar sikert ünnepelhettünk: a szakmai zsűri kilenc ország pályázóit és pályaműveit értékelve a második díjat Rádi Balázsnak, az Index.hu újságírójának ítélte, az „Index a műtőben: először operáltak gerincsebészeti robottal Magyarországon” című írásáért. 

2026. május 26. 13:35

Női példaképek a digitális gazdaság élvonalában

Negyedik alkalommal hirdette meg a női szakemberek munkáját elismerő „Női példaképek a digitális gazdaságban” pályázatát az IVSZ – Digitális Vállalkozások Szövetsége és a Women in Technology Hungary Egyesület (WiTH). Az elismeréseket az IVSZ SMART konferenciájának záróeseményén adták át: a fődíjat Biró Gabriella kiberbiztonsági szakértő kapta, míg a két szervezői különdíjjal Kulcsár Alexandra és Földesi-Badó Gabriella kiemelkedő szakmai teljesítményét jutalmazta a zsűri.

2026. május 15. 20:06

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Új elnökkel folytatja munkáját az IAB Hungary

2026. június 9. 18:37

Rangos szakmai elismerés: Dr. Szászi István kapta az Év Menedzsere Díjat

2026. június 8. 11:47

Nyereményekkel ösztönzi a mobilok újrahasznosítását a Telekom

2026. június 2. 19:32

Chatbotok és szelfik: így formálja a digitális világ a gyerekek biztonságát

2026. május 29. 09:58